הרהורים ותהיות

klapim

New member
הרהורים ותהיות

שלום לכם,
לא יודע אם כאן זה המקום לכתוב
חיפשתי פורום קבלה והגעתי לכאן
אז ככה לאחרונה אני מתעורר בליליה
ומכוןן שאני כבר לא ישן אני שם את ערוץ 66
בזמן האחרון הרב ליטמן ככ מרגיז אותי שזה מוציא אותי מדעתי
אני אפרט
שאל אותו אתיופי איך וכיצד הרבה יכול לעזור כדי להקים קבוצה
הרבה ענה לו,אני לא אבוא אליכם תסדרו לבד
חוץ מזההרבה פעמים הרבה מדבר לא יפה לתלמידים שלו
אתמול למשל הוא אמר למי ששאל אותו שאלה שב שב אלתבלבל אותנו
הוא עונה למי שמתחשק לו ולמי שלא הוא עונה בזלזול.
אני לא מבין איך אפשר ללמוד שככה מזלזלים בהם.

זמרה

New member
הכל נמצא בעיני המתבונן..

המקובלים הם אינם אנשים יפי נפש כלל וכלל...
האם עברת פעם על כתבי בעל הסולם?
בעל הסולם כתב לעיתים דברים מאוד לא נעימים על אחרים... למשל על אותם 'מקובלים ירושלמים' שיודעים את הספרים בעל פה מהפה ולחוץ.

יש אפילו עדויות על כך שהמקובלים היו בכוונה מזלזלים בתלמידים שלהם כדי לתת להם מקום עבודה עם האגו.

בכל מקרה,
הכל תלוי בסיטואציה,
המקובל הוא לא מלאך, הוא אדם, וגם אם הוא מדמה עצמו לתכונת ההשפעה, הוא מכוון את תלמידיו למקום הנכון, ואם יש משהו שלא נכון בדרך למטרה, עליו להעיר ולכוון.
זה התפקיד.

אני זוכרת אפילו ששמעתי פעם הקלטה של שיעור עם הרב"ש, בנו בכורו של בעל הסולם, שהיה מקובל ענק, וכך הוא אמר לרב לייטמן "שקט, אני אוהב שמקשיבים".
אז מה תגיד - מקובל או לא מקובל?....

רק אותך הוא מרגיז....

גם אותי .
כל הזמן לחזור לומר שהתיקון היחידי הוא בראיית המציאות?
אז את מי נשאר להאשים ?

בקשר לתשובה שהרב נתן לבחור האתיופי , מאחר ושמעתי את השאלה ואת התשובה במו אוזניי ,
אני יכול לומר לך שהרב אמר שאיננו מבין כיצד להפיץ ולכן איננו יכול לעזור בזה אלא רק בשיעורים והם יפיצו בקרב אנשי עמם (ד"א כך הוא עונה לכל הקבוצות שבכל הארצות והאיזורים שבתוך אותן ארצות).
הוא תמיד חוזר ואומר שהוא יבוא להיכן שידרש , אולם את ההפצה צריכים התלמידים להוביל נכיוון שהם קרובים לרחשי העם יותר ממנו .

בקשר לשאלה ששאל אדם והרב ענה לו :"אתה מבלבל אותנו, שב!"
לימוד חוכמת הקבלה גם ככה קשה ביותר לאגו של האדם , ולכן כל רצונו להסיט את תשומת הלב מהאור , אל דברים משניים שלא קשורים לשיעור.
בזמן השיעור האגו גורם לנו לנסות ולברוח מאיחוד המחשבה שלנו לאחד, ולחפש כל מיני התחכמויות . בדיוק בזמן השיעור אתה מתחיל לחשוב על זה שאולי לא שילמת חשבונות ועל זה שיש לך עבודה שלא סיימת ועוד דברים שכאילו יצאו ממרתפי הזכרון , העיקר שלא תתמיד במחשבה לכיוון הבורא והתיקון.
בזמן השיעור , כלל התלמידים מנסים לעקוב בערנות אחר שאלות חבריהם (מכיוון שאלו שאלותיהם עצמם) ולכן התכללות התלמידים בשאלה שאינה קשורה , תביא לסטייה כללית של כל התלמידים (והעולם כולו) מהדרך.
נאמר שאתה נוהג בדרך הררית צרה ,קשה עם הרבה פיתולים ,היית מסכים שמישהו ינסה להסיט את תשומת ליבך או שהיית תקיף כנגד זה?

בקשר להתנהגות הכללית של הרב אל תלמידיו.
מבטיח לך שמה שנראה בעין הוא לאוו דווקא מה שהוא חש בלב.....

תקווה אחת בליבי ,
שהוא לעולם לא יפסיק להרגיז אותך.

klapim

New member
אוי תשובה פלספנית

אתם לא עונים לעניין
מה שייך מקובל לא מקובל
התרשמתי שהרב ליטמיין מזלזל בתמידים שלו,
לא מעניין אותי שיהיה מקובל הכי גדול
שואלים אותך שאלה תענה בנימוס
אם היו אומרים לי שב שב אל תפריע הייתי נעלב עד עימקי נשמתי
ועוזב תלמודים.
אז ל תהיו יפי נפש ותסבירו שלמקובל מותר הכל

זמרה

New member
אתה מבטא את הגישה הכי פשוטה ובסיסית...

אבל אתה לא מגיע להבנה של האינטרקציה העמוקה בין רב לתלמידים שלו.
אבל אני יכולה להבין את זה.... גם לי לקח מספיק זמן עד שהבדלתי בין השקר האגואיסטי לאמת של המטרה.

זה שלמיד נעלב מהרב שלו זה המתנה הכי גדולה שיכולה להיות - כי מי נעלב כאן בעצם? האגו נעלב כי הוא לא רואה את התמונה השלמה.
זה כמו בני זוג שרבים וכל אחד נעלב מהשני כי מה שחסרה לו היא הראיה של הפרספקטיבה של הצד השני... כי אם הוא היה רואה את הדברים מנקודת המבט של הצד השני הוא היה מצדיק אותו במאה אחוז.

נכון?.....

klapim

New member
די עם הקשקושים

מזא שתלמיד נעב מהמורה שלו זה המתנה הכי גדולה שיש
זה הבולשיט הכי גדול שיש.
לא שייך רב מקובל ראש ממשלה אם סתם אדם
אף אחד לא צריך להעליב ולהעלב

שלום klapim

הרבה מקובלים לאורך ההיסטוריה די "זלזלו" בתלמידים שלהם, למשל אתה יכול לקרוא על היחס ה"מאוד מזלזל" של הרבי מקוצק כלפי תלמידיו וגם כן בעל הסולם כתב באחת האיגרות שלו ש"... גם אין לכם להסתכל כלל וכלל אם אני מרחק בפה ממש לאיזה חבר... ותדונו אותו לכף זכות, באמת.". כלומר לא מדובר כאן על זלזול באמת, בפנימיות של המקובל אין שום זלזול או רצון להרע, אלא ההתנהגות היא רק חיצונית כמו שאבא לפעמים כאילו מתרגז על הילדים, כשזה ברור שהיחס הזה הוא בסופו של דבר רק לטובתם של הילדים.
בכלל כל המוסכמות של נימוס נוצרו בעקבות ההתפתחות האגואיסטית שלנו. נימוס והתנהגות תרבותית סך הכל נועדו לעזור לנו להתקיים יחד בחברה אחת למרות שכולנו אגואיסטים. אז אנחנו משחקים את עצמנו כאילו אנחנו טובי לב כשבפועל כולנו מחפשים רק לנצל את האחרים לטובתנו.
אנשים שהולכים בדרך הרוחנית לפי חכמת הקבלה הם אנשי אמת, ששואפים להתעלות מעל הטבע שלהם ולהגיע לחיבור באמת אמיתי, ולכן אין להם גם צורך לקיים את כללי הנימוס שנהוגים בחברה האגואיסטית.

klapim

New member
לא נכון ולא מקובל עלי

לא שייך מקובל או סתם אדם
צריך לכבד כל אדם
ובטח לא להגיד לתלמיד שרק שאל שאלה שהוא מפריע
אני הייתי נעלב
אני רואה ששנינו חוזרים על אותו דבר את בשלך ואני בשלי
לכן נסיים כאן
חג שמח
שבת שלום

moys66

New member
השאלה היא מה אתה רוצה?

האם אתה רוצה כבוד או להגיע למטרה רוחנית?
מי שמעוניין בכבוד שיחפש אותו במקום שנותנים כבוד, מי שמחפש רוחניות צריך לחפש אותה במקום שיש רוחניות .
הרב לייטמאן מספק אמצעיים לאנשים שמעונינים להגיע לרוחניות כמה שיותר מהר .
ד"א עם קבלות חלק לא קטן מתלמידיו עברו לחיות חיים רוחניים ברמה גבוה מאד.

adloyada2012

New member
ניסיון מעניין

שלום לכל מי שענה ל klapim
היה כאן ניסיון מעניין
ועוד יותר מעניין מה למדתם מזה
מה קורה כשעונים לתינוק תשובות שגם אדם מבוגר בקושי מבין.
כשעונים למישהו שהוא מחוץ לקהילה הלומדת שלכם כדאי להתאים את התשובה כך שתהיה מעט מעל מה שהוא כתב, כך שתמשוך אותו למעלה במעט, תספק איזה אתגר קטן
אבל אי אפשר למשוך אדם 10 דרגות מעליו בבת אחת, גם אם נורא רוצים להצדיק את הרב בפניו

תינוק היה מברר עד שמבין

כי הרי אם תענה לילד תשובה שהוא לא הבין , לשאלה שהייתה עבורו חשובה , הוא לא יעזוב אותך עד אשר המילים יורגשו בו.
אבל כנראה שאדם זה עדיין מעוניין יותר ב"לנגח" ,"לפסול" מאשר להבין ו"לחבר".

ובקשר לרב.
אדם שרבו באמת גדול בעיניו, ינסה להסביר את כוונת הרב, אך לעולם לא להצדיקו.
מדוע?
מכיוון שתלמיד טוב הוא זה שמבין שרבו דובר אמת , ואת האמת אין צורך להצדיק או לתרץ.

ובקשר "למשוך את האדם".
"אדם למד היכן שליבו חפץ" ואין ליבו אינו כאן , כל ההסברים שבעולם לא יעזרו או ישנו את דעתו.

Rinat 789

New member
לא מדוייק מה שכתבת - כאן מסכימה עם רבנו ברוך:

מה שכן
גם אותי הרבה פעמים הוא הרגיז
עד שפניתי לחברים וראיתי שנקודת הראיה שונה
יעני פרשתי זאת בדרך שאני רציתי לפרש זאת

ממליצה שוב להקשיב דרך משקפים אחרות
אני גם לא שמעתי זלזול באותו חבר אתיופי ממש כפי שרבנו ברוך כתב

klapim

New member
מצחיק אתכם

עשיתם אותי תינוק
עשיתם אותי טמבל שלא מבין. נו בסדר,
אז ככה בחודש האחרון יוצא לי כל יום לשמוע תשעור של מיכאל ליטמין
האמת לא פעם אני לא מבין איך ככ הרבה אנשים לומדים אצלו
אני לא אכנס כרגע לתוכן הדברים
אפשר להתוכח ימים ושנים.
אני רוצה לדבר על התיחסות של הרבה לאנשים הפשוטיםולא הסלב
לדוגמא אתמול בחור מגאנה רצה לשאול אותו ולספר לו הקשיים שלו בלמוד קבלה
הרב הפסיק אותו ולא נתן לו בכלל לשאול וענה לו בזלזול
כך הוא עושה לכל מי שלא סלב הוא מהתלמידים החשובים

moys66

New member
אני שוב חוזר מה אתה מחפש?

כבוד או רוחניות?
כבוד לא תמצא כאן אבל רוחניות יש ויש וזו התשובה לשאלה שלך למה כל כך הרבה לומדים בבני ברוך.
כשתעבור את השלב של רצון לכבוד אולי תרצה רוחניות ועז מעל הדעת מעל הרגשות ומבמיוחד מעל האגו תבין שמה שמקבלים כאן זה משהו אחר לגמרי מתענוגות העולם הזה.
אחי היקר אני מזמין אותך להכנס לקבוצה שנימצאת קרוב לביתך או לקבוצה וירטואלית שם תמצא מענה להמון שאלות שעולות בזמן הלימוד, הרי האגו שלנו חזק מאיתנו ותמיד תמיד מראה לנו כמה הדרך לאמת, הדרך למטרה לא טובה.
בהצלחה בדרך

klapim

New member
מצטער,לא חושב שאמצא רוחניות בבני ברוך

יש לי הרבה ביקרות על השעורים שאני שומעבטלוזיה
לא כאן המקום להנל דיון
אני מסתפק בצפייה ולסנן מה טוב לי ומה לא.

למעלה