הרוב מדברים על קורונה, וחיסון

SupermanZW

Well-known member
מה התנאי שלכם להתחסן.
( למעט החוק המחייב)
מספר תנאים:
1) החיסון הוכח בטוח ויעיל
2) החיסון ניתן חינם במסגרת ביטוח הבריאות
3) החיסון מקנה אישור בכתב וזכות לא לעטות מסכה בשום מקום

ללא קיום 3 התנאים הנ"ל לא אתחסן, גם אם יהיה חוק שיחייב זאת.

שמלת תחרה1

Well-known member
מספר תנאים:
1) החיסון הוכח בטוח ויעיל
2) החיסון ניתן חינם במסגרת ביטוח הבריאות
3) החיסון מקנה אישור בכתב וזכות לא לעטות מסכה בשום מקום

ללא קיום 3 התנאים הנ"ל לא אתחסן, גם אם יהיה חוק שיחייב זאת.
1. מאמינה שנדע רק לאחר שנה אם החיסון בטוח ויעיל
2. החיסון ינתן חינם
3.מאמצת את התנאי
4. מה תעשה אם יחייבו להתחסן ולא לכלא?

SupermanZW

Well-known member
1. מאמינה שנדע רק לאחר שנה אם החיסון בטוח ויעיל
2. החיסון ינתן חינם
3.מאמצת את התנאי
4. מה תעשה אם יחייבו להתחסן ולא לכלא?
אקח את הסיכון ללכת לכלא (קלוש מאוד), כמובן אלחם משפטית עוד לפני. כפיית חיסון אינה חוקתית. לקנדה יש חוקה וגם לכל פרובינציה בקנדה יש חוקה, הן החוקה הפדראלית והן הפרובינציאלית אוסרות על חיסון בכפייה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אקח את הסיכון ללכת לכלא (קלוש מאוד), כמובן אלחם משפטית עוד לפני. כפיית חיסון אינה חוקתית. לקנדה יש חוקה וגם לכל פרובינציה בקנדה יש חוקה, הן החוקה הפדראלית והן הפרובינציאלית אוסרות על חיסון בכפייה.
לא רלוונטי לישראל, כאן אין שום חוקה ואם יחוקק חוק שיחייב להתחסן אז מי שלא יתחסן יהפוך לעבריין.

אישית אני לא הייתי כופה על אף אחד להתחסן אבל במקביל מודיע שבמידה ומישהו שלא התחסן בזמן נדבק בקורונה הוצאות הטיפול תהיינה על חשבונו ובמידה וידביק מישהו אחר יישא בנזק.
לפי עניות דעתי (אינני משפטן) הסעיף האחרון בהחלט בר ביצוע גם ללא חקיקה מיוחדת.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא רלוונטי לישראל, כאן אין שום חוקה ואם יחוקק חוק שיחייב להתחסן אז מי שלא יתחסן יהפוך לעבריין.

אישית אני לא הייתי כופה על אף אחד להתחסן אבל במקביל מודיע שבמידה ומישהו שלא התחסן בזמן נדבק בקורונה הוצאות הטיפול תהיינה על חשבונו ובמידה וידביק מישהו אחר יישא בנזק.
רק חבל שאתה מעלים עין שהכביש צריך להיות דו-סיטרי, קרי ברגע שמישהו נפגע מהחיסון, לא מנפנפים אותו בכך שאומרים שהפגיעה נסיבתית ולא מהחיסון.
זאת בדיוק הסיבה שאדלשטיין הציע שהמדינה תפצה נפגעים ללא הוכחת נזק, אך נכון לעכשיו, ההצעה שלו לא התקדמה לשום מקום.

נערך לאחרונה ב:

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
רק חבל שאתה מעלים עין שהכביש צריך להיות דו-סיטרי, קרי ברגע שמישהו נפגע מהחיסון, לא מנפנפים אותו בכך שאומרים שהפגיעה נסיבתית ולא מהחיסון.
זאת בדיוק הסיבה שאדלשטיין הציע שהמדינה תפצה נפגעים ללא הוכחת נזק, אך נכול לעכשיו, ההצעה שלו לא התקדמה לשום מקום.
טוב מאד שההצעה לא התקדמה.

אם לא הסעיף של ללא הוכחת נזק אז היה בה אולי איזשהו הגיון אבל על מה בדיוק לפצות אם לא הוכח נזק ובכמה לפצות ?

SupermanZW

Well-known member

גם אם הייתי בישראל היית פועל באותו אופן, אבל אני לא בישראל אלא בקנדה ולכן החוקים התקפים לגבי הם חוקים של קנדה.

שמלת תחרה1

Well-known member

תומכת בהצעתך

דיברגנט חדש

Well-known member
דיי, נו, תעדיף ללכת לכלא שזה ממש לא שלילת חירותך על פני כפייה אחרת?

דיברגנט חדש

Well-known member
לא אמרתי דבר כזה! בכל אופן, אני מוכן להילחם וזו הנקודה שחשוב היה לי להעביר.
ובינתיים תהיה מוכן לשבת במעצר, ייתכן שאפילו מינהלתי, אם יחליטו שאתה מסוכן לציבור בכך שאתה מתנגד לחיסון.
תבין, אין לזה סוף ואם המדינה באובססיה על זה, לא תוכל להילחם במערכת.

SupermanZW

Well-known member
ובינתיים תהיה מוכן לשבת במעצר, ייתכן שאפילו מינהלתי, אם יחליטו שאתה מסוכן לציבור בכך שאתה מתנגד לחיסון.
תבין, אין לזה סוף ואם המדינה באובססיה על זה, לא תוכל להילחם במערכת.
לך גישה מסויימת ולי גישה שונה משלך. אתה יותר כנוע ואני יותר לוחמני. אני מודע למחיר שאני עלול לשלם.

משתפרת1

Well-known member
לך גישה מסויימת ולי גישה שונה משלך. אתה יותר כנוע ואני יותר לוחמני. אני מודע למחיר שאני עלול לשלם.
לא, אתה כותב על מצב בדיוני שלא יתקיים. קל מאד להיות גיבור כשברור שהמבחן הזה לא יתממש.

למעלה