הריון בהולנד

monni

New member
הריון בהולנד

אני גרה בהולנד ומנסה בתקופה האחרונה להכנס להריון. ייתכן ששמעתם על העובדה שמאוד מקובל כאן ללדת בבית לידה טבעית, אך הטבעיות לא מתחילה רק בלידה עצמה: ביקרתי אצל רופא המשפחה בבקשה לקבל הפניה לגניקולוג לבדיקה שהכל תקין לפני ההריון. ובכן מסתבר שאשה בנכנסת להריון לא נפגשת עם גניקולוג כלל. רופא המשפחה מבצע בדיקות ווגינליות (!!!), ובמקרה של כניסה להריון, הוא מוודא אותו ונותן הפניה למיילדת. כלומר אין בכלל מפגש עם גניקולוג. המיילדת היא המלווה של ההריון. לא מקבלים אולטראסאונד. פגישה עם גניקולוג או בדיקה ניתנת רק במקרה שמשהו לא בסדר. לא מקבלים אפידורל בבית חולים! אני מאוד מוטרדת - האם זה נורמלי לעבור הריון בלי אולטראסאונד? איך אפשר לדעת שמשהו לא בסדר אם לא נבדקים? האם ההולנדים מופרעים? או שאנחנו בארץ סתם לחוצים מידי על בדיקות? אני ממש בלחץ- האם יש בדיקות שהן לדעתכן חובה ושווה לי לטוס לארץ

smadar32

New member
הי..זה פשוט נשמע לא סביר לחלוטין...

לדעתי, את צריכה לברר קצת יותר.. או:למצוא מדריך רפואי מקומי ולהיתקשר- לגניקולוג על מנת לבצע בדיקות לבירור פיריון לרבות אולטראסאונד.אין, מצב שזה בלתי אפשרי..אכן השיטה דיי מקובלת בהולנד מתוך נקודת הנחה- הריון זה תהליך טבעי שלרוב אין בו שום בעיה! את תפעלי בדרך המקובלת עליך.ולא ,אצלינו בארץ לא יותר מדי לחוצים..אני מתגוררת בשבדיה וההנחה- כאן שבהריון כלום לא בטוח עד שלא יסתיים בהצלחה.על כן, ההיתיחסות אליו יהיה בהתאם לכך..! בהצלחה ובלי יאוש הכל יהיה טוב!

תשובה לידה בהולנד

כמו הרבה דברים בחיים האמת היא בערך באמצע ארצנו מבורכת בהרבה ביקורות אולטראסאונד רובן לא תורמות הרבה, הרבה בדיקות הריוניות וטיפולים שלא מאד משנים בסופו של דבר את גורל ההריון מה שאת מתארת בהולנד הוא קיצוני מדי. אפידורל נהוג בכל העולם המערבי. בדיקת וסקירת מערכות באולטראסאונד נראית לי הכרחית כדי למנוע ולגלות מומים עובריים. כ"כ סקר למניעת תסמונת דאון (´חלבון עוברי´ או שקיפות עורפית) הם חיונים ביותר. תודה

למעלה