הרכבת הקלה בי-ם תסע בלי עדיפות ברמזורים

מצב
הנושא נעול.
החלטה נכונה

הרכבת הקלה, גם בלי עדיפות ברמזורים, עדיין עדיפה בהרבה על האוטובוסים התקועים ברחובות הפקוקים. נמאס לנו לחכות!
זה הזמן לבטל סופית את הדרעק-פרוייקט הזה !
לנו? דבר בשם עצמך חבר. קבלני הגרוטאות ישמחו מאוד לגרוט את 46 הגרוטאות וכמה שיותר מהר. הגיע הזמן שיודו בטעות ! בגולה היינו מצויינים ! כאן אין לנו ידע ויכולת להקים אפילו לא פרוייקט כה קטן כמו הרק"ל שבאירופה הוא מיני מיני מיקרו פרוייקט. מתי? מתי? מתי יחזרו סוף כל סוף הבריטים לכאן להציל אותנו מעצמנו???

david80

Member
זה הזמן לבטל סופית את הדרעק-פרוייקט הזה !
לנו? דבר בשם עצמך חבר. קבלני הגרוטאות ישמחו מאוד לגרוט את 46 הגרוטאות וכמה שיותר מהר. הגיע הזמן שיודו בטעות ! בגולה היינו מצויינים ! כאן אין לנו ידע ויכולת להקים אפילו לא פרוייקט כה קטן כמו הרק"ל שבאירופה הוא מיני מיני מיקרו פרוייקט. מתי? מתי? מתי יחזרו סוף כל סוף הבריטים לכאן להציל אותנו מעצמנו???
מעניין איזה פתרון תחבורתי הבריטים היו עושים
בירושלים. לדעתי, בדיוק אותו הפרוייקט של סיטיפס, רק היו מסיימים הרבה יותר מהר!

Ccyclist

Well-known member
מעניין איזה פתרון תחבורתי הבריטים היו עושים
בירושלים. לדעתי, בדיוק אותו הפרוייקט של סיטיפס, רק היו מסיימים הרבה יותר מהר!
ע"ע ד"ר ביצ'ינג
תחבורתית חייבים לחלק את בריטניה לתקופה הרכבתית שקדמה למלחמת העולם השניה ולתקופה הכבישית שבאה אחריה עם השיפור במנועי האוטובוסים. מבחינה ישראלית זה אומר שכל משאלת לב לפתרון מסילתי בריטי זמנה היה בתקופת המנדט ולא משנות ה50 והלאה. בשנות ה60 רשת המסילות הבריטית עברה קיצוץ נרחב שבו קווי ענף רבים נסגרו ואפילו שלוחות רכבת עירוניות או פרבריות נסגרו לטובת קווי אוטובוס. היוצאים מן הכלל היחידים הם קו הויקטוריה (68) וקו היובל (79) ברכבת התחתית של לונדון. פרוייקטים מסילתיים אחרים כמו החשמלית של קרוידון או המטרו של ניוקאסל עשו שימוש במסילות רכבת ישנות שעברו אליהם אחרי סגירת קווים אחרים. האוברגראונד הלונדוני משתמש בקטע בן 4 ק"מ שהיה נטוש 20 שנה כדי לחבר את הקשת הצפונית שלו לשלוחה הדרומית בצורה שיוצרת רשת אחת. בעשור שעבר היו תוכניות רשמיות לקו רכבת קלה שיחבר בין השכונות הפנימיות של צפון לונדון לדרומה דרך תוואי שנמצא מזרחית לתוואי הצפוף של הקו הצפוני אך הרעיון ננטש כאשר בוריס ג'ונסון נבחר לראשות העיר, כאשר הוא העדיף למקד את תשומת הלב בפרוייקט קרוסרייל שחוצה אותה ממזרח למערב ומחבר (כמה מפתיע) מסילות קיימות בפאדינגטון למסילות קיימת בליברפול סטריט. אם ניקח את זה לירושלים ה"בשורות" המסילתיות הבריטיות שאפשר לחשוב עליהן הן חידוש כלשהו של קו המסילה הצרה חאן - אל-בירה כקו מעגלי שמקיף את מרכז העיר, או הוספת מספר תחנות ביניים על תוואי המסילה הישן לחאן. בניית מסילות חדשות לגמרי ללא חיבור לרשת קיימת זה לא הסיגנון הבריטי הפוסט-מלחמתי. היוצא מן הכלל הוא החיבור המהיר לצרפת, וגם אז - תחנת הטרמינל בלונדון היא תחנת סט' פנקרס הוויקטוריאנית ששופצה לכבוד הארוע אך מקורה במאה ה19 ולא במאה ה21 כך שהעיקרון של הסתמכות על תשתית קיימת נשמר גם במקרה הזה. בשורה בריטית אחרת היא "רכבות החובבים" - כאשר קווים ננטשו ב66 היו אגודות חובבים שקנו קטעים כאלו ואחרים ומאז ועד היום הם מריצים בהם רכבות קיטור או רכבות היסטוריות אחרות. מדובר בעמותות ללא כוונת רווח ומתנדבים, כך שלא מדובר בשירות נוסעים אלא בחוויה תיירותית, אבל המשמעות היא שהמסילות קיימות בצורה מסויימת. בדרך כלל יש פער של תחנה אחת בין התחנה האחרונה של קו החובבים לקו הרכבת הפעיל כך שאי אפשר להגיע לתחנת החובבים ברכבת הרגילה, וזה דבר שמנטרל אותן כאמצעי תחבורה ציבורית. אז הפתרון הבריטי הנוכחי יהיה כנראה - אוטובוסים.

down under

New member
אף פעם לא הרגשתי צורך להגיע לירושלים
ועכשיו יש לי עוד סיבה לא לעשות את זה
השריטה מפעם משתחררת לך לפעמים
אני רואה. הכוונה לשריטה שכופה עליך לקשקש שטויות בפורום ולהיות תוקפן או סתם לנסות לעצבן אחרים על שטויות.

droriko

New member
אני רואה. הכוונה לשריטה שכופה עליך לקשקש שטויות בפורום ולהיות תוקפן או סתם לנסות לעצבן אחרים על שטויות.
האובססיה מפעם משתחררת לך לפעמים
אני רואה . הכוונה לאובססיה שכופה עליך להשמיץ אותי בפורום על דבר שכתבתי גם אם עוד לפחות 5 אנשים כתבו אותו באותו שירשור.

sandbird4

New member
גם לי אין צורך להיות בירושלים
תכלס תל אביב היא עיר הבירה האמיתית של ישראל. עד לפני כמה שנים היתה תקופה שלא הייתי יותר מ-20 שנה רצוף בירושלים. אני לא שונא את ירושלים אבל תאמת שאין מה לעשות שם כיום. סתם עיר מתה מלאה בכל מטורפי העולם (חרדים, ערבים ושאר פנאטים). ממש כמו בימי בית שני לפני החורבן.

amit1270

New member
תכלס תל אביב היא עיר הבירה האמיתית של ישראל. עד לפני כמה שנים היתה תקופה שלא הייתי יותר מ-20 שנה רצוף בירושלים. אני לא שונא את ירושלים אבל תאמת שאין מה לעשות שם כיום. סתם עיר מתה מלאה בכל מטורפי העולם (חרדים, ערבים ושאר פנאטים). ממש כמו בימי בית שני לפני החורבן.
והאבחון שלך מבוסס על "היכרות קרובה"...
לא.

sandbird4

New member
לא.
כן, הייתי בירושלים לפני כחצי שנה
ובשנים האחרונות כמה פעמים. יש כמה מקומות נחמדים (פוקצה בר) אבל אישית בשביל זה אני לא אסע לירושלים. לכל אחד יש את הדעה שלו ואני מכבד את מי שחושב אחרת. לא מבין למה התפרצתם על ההוא שכתב שהוא לא רואה צורך להגיע לירושלים.

down under

New member
ובשנים האחרונות כמה פעמים. יש כמה מקומות נחמדים (פוקצה בר) אבל אישית בשביל זה אני לא אסע לירושלים. לכל אחד יש את הדעה שלו ואני מכבד את מי שחושב אחרת. לא מבין למה התפרצתם על ההוא שכתב שהוא לא רואה צורך להגיע לירושלים.
כי אמירות כאלו הן, מעבר להיותן בזויות
וגם מנותקות מהמציאות ולא נכונות עובדתית (ירושלים היא ממש לא עיר של פנאטים. כלומר יש בה כמה אלפי פנאטים אבל מעל ל-95% מאוכלוסייתה היא רגילה ואפילו צבעונית ולא פנאטית) שיש בהן משום הכללה גזענית. בנוסף לכל, אי אפשר לנתק את ההקשר הפוליטי או הגיאו-פוליטי של ירושלים ומעמדה בציבור הרחב בארץ ובעולם. כל אמירה של אנטי ירושלים היא בעצם הצהרה אנטי ציונית ובעלת משמעות פוליטית בזויה ומטונפת. אני מאמין באמת ובתמים שאתה לא אנטי ציוני ואתה סתם לא אוהב את ירושלים וזכותך לא לאהוב את העיר הזו. אני רק טוען שעצם זה שאנשים מתבטאים בפומבי "אני לא אסע לירושלים" או "אין לי מה לחפש בירושלים" או "אני שונא את ירושלים" זה לא רק התבטאות כמו אני שונא בשר כבש או אני שונא פלאפא או אני שונא לנסוע במכונית עם גיר אוטומטי. זה לא רק העדפה של משהו כלשהו גרידא. לכן, להבדיל מ"אני שונא את עפולה" או "אני מתעב את טבריה" או "לא אסע בחיים לקרית אתא" ירושלים זה לא עוד סתם מקום שאוהבים או לא. אמירות על ירושלים, בשל ההקשרים הפוליטיים החזקים מאוד שלהן, רצוי לא להגיד סתם. שמור לעצמך בלב את אי אהבתך לעיר המופלאה הזו. אתה רוצה להגיד זאת בקול רם ובפומבי? זכותך החוקית וגם הפורומית. אבל אז תהיה מוכן לקבל "מקלחת" של צוננין וגם "ברכות" ממיטב מקלדתי הפורה.

droriko

New member
וגם מנותקות מהמציאות ולא נכונות עובדתית (ירושלים היא ממש לא עיר של פנאטים. כלומר יש בה כמה אלפי פנאטים אבל מעל ל-95% מאוכלוסייתה היא רגילה ואפילו צבעונית ולא פנאטית) שיש בהן משום הכללה גזענית. בנוסף לכל, אי אפשר לנתק את ההקשר הפוליטי או הגיאו-פוליטי של ירושלים ומעמדה בציבור הרחב בארץ ובעולם. כל אמירה של אנטי ירושלים היא בעצם הצהרה אנטי ציונית ובעלת משמעות פוליטית בזויה ומטונפת. אני מאמין באמת ובתמים שאתה לא אנטי ציוני ואתה סתם לא אוהב את ירושלים וזכותך לא לאהוב את העיר הזו. אני רק טוען שעצם זה שאנשים מתבטאים בפומבי "אני לא אסע לירושלים" או "אין לי מה לחפש בירושלים" או "אני שונא את ירושלים" זה לא רק התבטאות כמו אני שונא בשר כבש או אני שונא פלאפא או אני שונא לנסוע במכונית עם גיר אוטומטי. זה לא רק העדפה של משהו כלשהו גרידא. לכן, להבדיל מ"אני שונא את עפולה" או "אני מתעב את טבריה" או "לא אסע בחיים לקרית אתא" ירושלים זה לא עוד סתם מקום שאוהבים או לא. אמירות על ירושלים, בשל ההקשרים הפוליטיים החזקים מאוד שלהן, רצוי לא להגיד סתם. שמור לעצמך בלב את אי אהבתך לעיר המופלאה הזו. אתה רוצה להגיד זאת בקול רם ובפומבי? זכותך החוקית וגם הפורומית. אבל אז תהיה מוכן לקבל "מקלחת" של צוננין וגם "ברכות" ממיטב מקלדתי הפורה.
אם מעל 95 אחוז היא לא פנאטית
אז איך זה שנבחר שם ראש עיר חרדי

amit1270

New member
ראש העיר הנוכחי הוא לא חרדי
ראש העיר הקודם הוא אמנם חרדי, אבל לא נחשב פנאט. בכלל, לא כל החרדים הם פנאטים (חלק מהפנאטים בכלל לא מצביעים בבחירות הציוניות) ולא צריך להכליל. אבל אם כבר נכנסנו לזה: בבחירות לעירייה ב-2003 אחוזי ההצבעה בקרב היהודים הלא-חרדים היו נמוכים מאוד (אצל הערבים אחוזי ההצבעה קרובים ל-0). בנוסף, רוב הדתיים-לאומיים ולא מעט חילונים שהכירו את לופוליאנסקי כמייסד "יד שרה" החייכן והחביב הצביעו בעדו. כך יצא שהוא זכה בבחירות והמפלגות החרדיות קיבלו כוח רב מחלקם באוכלוסיה הבוגרת. אגב, בניגוד לתדמית ה"מתחרדת" אחוז החרדים בירושלים די יציב בשנים האחרונות. בבחירות 2008 היתה עליה באחוזי ההצבעה בקרב החילונים, ואכן כוחן של המפלגות החרדיות ירד מ-14 ל-12 מושבים במועצה. ברקת שהתמודד מול מאיר פרוש זכה לתמיכתם של כשני שליש מהדתיים הלאומיים ורוב מוחלט מהחילונים, ואפילו חסידי גור החרדים שמסוכסכים קשות עם משפחת פרוש, הצביעו עבורו (אם כי בניגוד למיתוס הוא היה נבחר גם בלי עזרתם). גאידמק לא הצליח לסחוף מצביעים ואפילו לא הכניס נציג למועצה (בניגוד לתל אביב, שם נבחר נציב למפלגתו!). בבחירות האלה קהל המצביעים הירושלמי הפגין בגרות יוצאת דופן, ובניגוד לבחירות של 2003 שבהן המחנה הלא-חרדי היה מפוצל וקולות רבים נזרקו על מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה, הפעם הקולות האבודים היו מעטים.

down under

New member
אורי לופוליאנסקי הוא פנאטי?!?!?!?
אתה בסדר? הלך בעצמו לאירועי תרבות, לא גרם לסגירה ולו של פאב אחד בשבתות, העיר תפקדה בסופי שבוע ויד שרה עוזר גם לחילונים וגם לערבים. אז בגלל שהוא חרדי הוא פנאטי? מאכט מי א-טוייבע

droriko

New member
ואתה גם מגבב לא מעט שטויות
"כל אמירה של אנטי ירושלים היא בעצם הצהרה אנטי ציונית ובעלת משמעות פוליטית בזויה ומטונפת" אני אמנם לא סובל את ירושלים אבל ימני (למרות שבתקופה של בן גוריון הייתי נחשב לשמאל , בשיח הפוליטי של ימינו אני ימין קיצוני ואפילו פשיסט ).

אהבתי את התגובה שלך.

amit1270

New member
גם אתה לא הייה חייב להפגין את הסנוביזם שלך

down under

New member
לא.
האבחון שלו או התכוונת לאבחון אותו
כי יש לי תחושה די חזקה שבענייני אבחון הוא מנוסה הבחור שהגבת לו. והמבין יבין.
והאמוטיקון לדבריו ההזויים (או תוריד 3 בגימטריה מהאות הראשונה שלאחר הא הידיעה) הוא
וגם

davidfainshtein

Member
מנהל

מצב
הנושא נעול.
למעלה