הרכבת הקלה בי-ם תסע בלי עדיפות ברמזורים

מצב
הנושא נעול.

droriko

New member
אמת ויציב !
ציבורים חרדים שלא עומדים במחירי הדיור עוברים לרמת בית שמש, בית"ר וכו'. אגב, אני מניח שישנם לא מעט תל - אביבים, שדווקא היו שמחים לגור בירושלים, הסיבה שזה לא קורה בכמויות היא, שעדיין תל - אביב היא מרכז העסקים של ישראל, מה שיוצר מעין מחסום עבור מי, שרוצה להתנתק מהמרכז וממקום העבודה, קל וחומר כשאין ולא נראית בופק הקרוב רכבת מהירה בין הערים.
מקום בלי מקומות עבודה = חור

amit1270

New member
המממ...
אני גרתי רוב חיי בהרצליה וכמו-כן מספר שנים בכל אחת מהערים ניו-יורק חיפה ותל אביב. לבסוף נחתתי בירושלים למרות שלא למדתי בה (למדתי בטכניון) וכן מקום עבודתי בעת המעבר היה הרצליה ומזה מספר שנים הוא הוד-השרון. המעבר היה מתוך בחירה מלאה ולעניות דעתי חווית המגורים בירושלים, למרות קשיים מסויימים הכרוכים בעיקר בתפקודם הלקוי של מוסדות העיריה, מתעלה בהרבה על חווית המגורים בכל מקום אחר.
ששששששש...

בקרוב אעלה שרשור תמונות צנוע מהחור הנידח.

חייםש1

New member
ירושלים זה חור
מי גר שם בכלל? או סטודנטים שעם סיום הלימודים בורחים משם או אנשים שגדלו שם וגם הם ברובם בורחים משם . נדיר מאד אם בכלל למצוא מישהו מתל אביב שעובר לגור בירושלים . האם זה נראה לך מקרי שלאף אחד בתל אביב לא "הזדמן" לעבור לגור בירושלים , כאשר בכיוון ההפוך אתה רואה תנועה ערה?
ירושלים זה חור ???
תשמע דרור, נראה לי שלא היית בירושלים הרבה זמן וגם כשהיית - באת עם גישה שלילית מראש. ב"חור" לא גרים למעלה מ - 700,000 תושבים, ב"חור" מחירי הדירות לא מזנקים לרמות שהן כמעט הגבוהות בארץ, ב"חור" לא קיימים מתחמים שוקקי חיים ומלאים בתי עסק כמו איזור ממילא, רח' עמק רפאים, קניון מלחה ועוד. נכון, יש בעיות בעיר, ובפרט ההתחרדות שלה ונטישה של צעירים שלא מוצאים בה עבודה / לא עומדים במחירי הדיור, אבל עדיין החיוב גובר על השלילה ובאופן מכריע. אני אמנם מתגורר במרכז, אבל אני יכול לספר לך, שאני נהנה מכל ביקור בירושלים בגלל המיוחדות שבה, האווירה שבה וההיסטוריה שלה כלפינו כעם.

easylivin

New member
ובשירשור על הכרמלית תכתוב שאינך מגיע לחיפה?
נושא השירשור הרק"ל בירושלים. אם אין לך שום קשר ושום עניין בנושא אתה יכול לחסוך את "תרומתך" מהשירשור. הכרמלית תמשיך לעלות את הכרמל גם בלעדיך.

droriko

New member
ובשירשור על הכרמלית תכתוב שאינך מגיע לחיפה?
נושא השירשור הרק"ל בירושלים. אם אין לך שום קשר ושום עניין בנושא אתה יכול לחסוך את "תרומתך" מהשירשור. הכרמלית תמשיך לעלות את הכרמל גם בלעדיך.
לא אכפת לי להגיע לחיפה
הבעיה שאין לי דרכון

אף פעם לא הרגשתי צורך להגיע לירושלים
ועכשיו יש לי עוד סיבה לא לעשות את זה
האמת שאתה צודק דרוריקו ! הפכנו לעיר מתים בע"
בע"מ ! פרוייקט הרק"ל לקח את ירושלים 50 שנה אחורה. מרכז העיר נראה כמו בשנת 1949......אין לך מה לחפש כאן. האמן לי שאתה לא יודע עד כמה אתה צודק !!! מעברה ! מ-ע-ב-ר-ה מכוערת ! כך נראית הטומאה הזוועתית והמוגלתית הנקראית ירושלים ! הגיע הזמן להפוך את תל-אביב לבירת ישראל. חוץ מדוסים וערבים ורק"ל מחלידה - לא נשאר מה לעשות כאן. טוב שאני מנותק רגשית מרוב האוכלוסייה כאן........הדור האיכותי כבר עזב. אשכנזים-חילונים-משכילים וימנים כבר אין כאן.... מה נשאר? השוואייינה דוסאלך, פרענקים ושמאלנים.....

amit1270

New member
האמת שאתה צודק דרוריקו ! הפכנו לעיר מתים בע"
בע"מ ! פרוייקט הרק"ל לקח את ירושלים 50 שנה אחורה. מרכז העיר נראה כמו בשנת 1949......אין לך מה לחפש כאן. האמן לי שאתה לא יודע עד כמה אתה צודק !!! מעברה ! מ-ע-ב-ר-ה מכוערת ! כך נראית הטומאה הזוועתית והמוגלתית הנקראית ירושלים ! הגיע הזמן להפוך את תל-אביב לבירת ישראל. חוץ מדוסים וערבים ורק"ל מחלידה - לא נשאר מה לעשות כאן. טוב שאני מנותק רגשית מרוב האוכלוסייה כאן........הדור האיכותי כבר עזב. אשכנזים-חילונים-משכילים וימנים כבר אין כאן.... מה נשאר? השוואייינה דוסאלך, פרענקים ושמאלנים.....
50 שנה אחורה זה טוב, לא?

droriko

New member
הרכבת הקלה בי-ם תסע בלי עדיפות ברמזורים
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3523481,00.html הידד לחלמאות
אחת הסיבות שאנשים סולדים מיורשלים
זה כי חלקים רבים ממנה מצופים באבן ירושלמית (אני אומר חלקים רבים כי אולי יש מקומות שלא ופשוט לא הייתי בהם). עכשיו אני מבין שהאבן הזאת נועדה לתת לעיר ייחוד מסויים אבל רוב האנשים ,איך נגיד את זה, לא ממש מתחברים לעיצוב . זה נותן הרגשה של תקופת התלמוד כזה.

amit1270

New member
זה כי חלקים רבים ממנה מצופים באבן ירושלמית (אני אומר חלקים רבים כי אולי יש מקומות שלא ופשוט לא הייתי בהם). עכשיו אני מבין שהאבן הזאת נועדה לתת לעיר ייחוד מסויים אבל רוב האנשים ,איך נגיד את זה, לא ממש מתחברים לעיצוב . זה נותן הרגשה של תקופת התלמוד כזה.
עשית סקר?

cwen

New member
מה?
האבן הירושלמית זה הדבר הכי יפה שיש!

down under

New member
מה?
האבן הירושלמית זה הדבר הכי יפה שיש!
זה בסדר, יש גם אנשים שאוהבים
את אבי ביטר או יש כאלו שאוהבים לשתות שוופס תותית או לאכול עוף מכובס. בעצם המקבילה היותר טובה היא כאלו ששונאים לאכול סטייק אנטריקוט או שונאים חומוס או שונאים לשתות בירה... בקיצור, כשמדובר בבני אדם תמיד יהיו פה ושם מתי מעט עם טעם מוזר עד מזעזע.

cwen

New member
זה בסדר, יש גם אנשים שאוהבים
את אבי ביטר או יש כאלו שאוהבים לשתות שוופס תותית או לאכול עוף מכובס. בעצם המקבילה היותר טובה היא כאלו ששונאים לאכול סטייק אנטריקוט או שונאים חומוס או שונאים לשתות בירה... בקיצור, כשמדובר בבני אדם תמיד יהיו פה ושם מתי מעט עם טעם מוזר עד מזעזע.
זה לא מה שהוא כתב
הוא לא כתב: "אני שונא אבן ירושלמית". הוא כתב שאנשים סולדים מירושלים בגלל האבן הירושלמית. ורוב האנשים דווקא אוהבים אבן ירושלמית, לפחות רוב מוחלט ומוחץ של האנשים שאני מכירה. אני למשל מתעבת עגבניות בצורה פסיכוטית ממש. אבל אני לא אכתוב משפט כמו: "אחת הסיבות שאנשים סולדים מפיצה היא רוטב העגבניות". זו רק הסיבה שלי האישית שמשותפת למיעוט קטן להחריד מהאוכלוסיה. זה בסדר גמור לא לאהוב אבן ירושלמית, אבל להשליך מזה על שאר האוכלוסיה זה קצת... לא בוגר.

droriko

New member
זה לא מה שהוא כתב
הוא לא כתב: "אני שונא אבן ירושלמית". הוא כתב שאנשים סולדים מירושלים בגלל האבן הירושלמית. ורוב האנשים דווקא אוהבים אבן ירושלמית, לפחות רוב מוחלט ומוחץ של האנשים שאני מכירה. אני למשל מתעבת עגבניות בצורה פסיכוטית ממש. אבל אני לא אכתוב משפט כמו: "אחת הסיבות שאנשים סולדים מפיצה היא רוטב העגבניות". זו רק הסיבה שלי האישית שמשותפת למיעוט קטן להחריד מהאוכלוסיה. זה בסדר גמור לא לאהוב אבן ירושלמית, אבל להשליך מזה על שאר האוכלוסיה זה קצת... לא בוגר.
אני בטוח שהם מתים על זה
בגלל זה הם עומדים בתור לכל אורך כביש 1 בשביל לקנות דירות כאלה.

cwen

New member
אני בטוח שהם מתים על זה
בגלל זה הם עומדים בתור לכל אורך כביש 1 בשביל לקנות דירות כאלה.
אתה צודק!
נכון, השיקול הראשון בבחירת עיר מגורים היא האם הבניינים מצופים באבן ירושלמית או לא! עד עכשיו הייתי בטוחה שבחירה כזו היא משיקולי חברה, תעסוקה, משפחה, מזג אוויר, אבל עכשיו כשציינת את זה הבנתי שאנשים קודם כל בודקים את ציפוי הבתים באיזור.

מצב
הנושא נעול.
למעלה