השיפור במצב העניים נמשך

השיפור במצב העניים נמשך

על אפם וחמתם של הסוציודמגוגים דוחות העוני ממשיכים להצביע על המשך השיפור הניכר במצב העניים. הרשו לי לצטט את הפנינים בליווי הערות שלי כשצריך: "ההכנסה הכלכלית בממוצע למשפחה ולנפש תקנית עלתה בין תקופות הסקר 2005 ו 2006- בכ 4%- במונחים ריאליים. התפתחות זו אפיינה את כל העשירונים, ובייחוד את שני העשירונים הנמוכים והעשירון העליון". "ב 2006- נמשכה העלייה ברמת החיים של המשפחות בישראל. ההכנסה הפנויה לנפש תקנית – המשמשת מדד לרמת החיים – עלתה ריאלית בין שתי תקופות הסקר ב 4.6%. עלייה זו משקפת בעיקר את העלייה במרכיבי ההכנסה הכלכלית ובמידה פחותה יותר גם את הירידה בנטל המס והעלייה בתשלומי ההעברה. העלייה בהכנסה הפנויה אפיינה את כל העשירונים ובייחוד את העשירון העליון". הערה שלי, העליה בהכנסה הפנויה של העשירון העליון נובעת, בעיקר, מהעליות בשוק ההון שהגדילו בצורה ניכרת את ערך נכסיהם. "חציון ההכנסה הפנויה לנפש תקנית, וכן קו העוני הנגזר ממנו, עלו ריאלית בשיעור של 4.4%. הגידול בהכנסה מהון נבע מעלייה גבוהה למדי הן בשיעור המדווחים והן ברמת ההכנסה המדווחת בממוצע למשפחה". הערה שלי, שימו לב שמדובר בחציון ולא בממוצע, כך שמה שעשה העשירון העליון כלל לא רלוונטי!!!! "ב 2006- הסתמנה ירידה קלה בממדי העוני בקרב משפחות ונפשות. שיעור המשפחות שהכנסתן הפנויה נפלה מקו העוני ב 2006- ירד מ 20.6%- ל 20.0- ושיעור הנפשות החיות במשפחות העניות ירד מ 24.7%- ל 24.5%- . מנגד עלה שיעור הילדים העניים מ 35.2- ל 35.8- שינויים אלה אינם מובהקים סטטיסטית ומבטאים יציבות". הערה שלי: הירידה מובהקת גם מובהקת כאשר מנטרלים את החרדים והערבים מרובי הילדים -> פירוט והוכחה בהמשך. "במשפחות הקשישים חלה ירידה משמעותית – של כ 3- נקודות האחוז – בתחולת העוני במדידה לפי ההכנסה הפנויה (מ- 24.4% בשנת 2005 ל- 21.5% בשנת 2006". "נמשכה העלייה בתחולת העוני של המשפחות הגדולות והיא עלתה מ- 58.1% בשנת 2005 ל- 60% בשנת 2006. ב- 2002, בטרם הוחל בתוכנית הקיצוצים בקצבאות הילדים והשוואת הקצבה לכל ילד, עמדה תחולת העוני בקבוצה זו על 47.3%" הערה שלי -> זה בדיוק הטיעון העיקרי שלי, העליה בעוני היא כמעט אך ורק כתוצאה מהקיצוץ בקצבאות הילדים. אם אני אנטרל את הגידול בעוני במשפחות הגדולות (בעיקר חרדים וערבים) נראה כי הירידה שהייתה במספר המשפחות העניות השנה היא מובהקת! שימו לב שמאז שנת 2003, חל גידול של 13% במספר העניים במשפחות מרובות הילדים. מאחר ומספר המשפחות העניות המרובות ילדים עמד בשנת 2006 על 96,700 שהם 60% מסה"כ המשפחות הגדולות, הרי יש לנו בערך 160 אלף משפחות גדולות, כלומר בסה"כ חל גידול של כ 20 אלף במספר המשפחות הגדולות העניות בשנים הנ"ל, פחות או יותר הגידול במספר המשפחות העניות וזה כאשר קו העוני עצמו זז דיי בחדות למעלה בשנים האחרונות! הערה נוספת, לגבי קו העוני שימו לב שהשנה הוא עלה בעוד 4.4%. לצערי הדוח לשנת 2003 אינו בנמצא, אבל לפי הדוח של 2004 קו העוני למשפחה עם 4 ילדים היה בשנת 2003 ברמה של כ- 4,400 ואילו השנה הוא הגיע כבר ל- 5,100 4400 ל- 5100 זה גידול משמעותי מאוד כלומר משפחה ענייה בשנת 2003 הרוויחה בממוצע פחות ממה שהיא מרוויחה היום. הנתון חסר ללא שנדע את "ממוצע המרחק" מקו העוני, הנתון בשנת 2006 עמד על 33.8% לאחר עליה מרמה של 33.1% (שזה חבל), אבל אם נתחשב בגידול בן 4.4% בקו העוני, נראה שמצבם השתפר (למעשה ב- 3.7%). בשנת 2004 הנתון עמד על 33.3% ולצערי אין לי את הנתון של 2003, אך סביר כי הוא דומה. מכאן, בממוצע, הכנסתם של המשפחות העניות גדלה ובצורה משמעותית בשנים האחרונות, דבר שעקבי עם דוח ההוצאות ודוח ההכנסות. זהו פחות או יותר. בדוח יש גם שיפור ניכר במספר המשפחות החד הוריות העניות. יש ירידה דרסטית במספר המשפחות היהודיות העניות, מ- 273 אלף לרמה של 258 אלף, ואם הייתי מנטרל את החרדים, המצב היה טוב עוד יותר. אצל הערבים, מרובי הילדים, המצב, כצפוי ממשיך להחריף (וימשיך עד אשר הם יפסיקו להוליד הרבה ילדים) עם עליה מ- 137 אלף ל- 146 אלף (ולא, לא בגלל אפליה אלא בגלל שהם מולידים הרבה ילדים). דבר נוסף שימו לב שהיחס בין הכנסת החמישון העליון לחמישון התחתון ברוטו התכווצה בצורה משמעותית מ- 59.3 ל- 48.8. לאחר מיסים ותשלומי ההעברה היחס מעט גדל מ- 8 ל 8.4 אך זה בעיקר כתוצאה מהמשך הורדת המיסים. כפי שציינתי כבר לפני מספר שנים. ברגע שהפערים בהכנסה הכלכלית, קרי הפערים הבסייסים לפני התערבות ממשלתית, הולכים ומתכווצים במוקדם או במאוחר התוצאה תהיה שגם הפערים בהכנסה הפנויה (קרי לאחר מיסים ותשלומי ההעברה) ילכו ויקטנו. פערים ברוטו קטנים זה דוגמה למשק "בריא" אשר מצמצם את הפערים הבסיסיים בין האנשים. פערים ברוטו גדלים (גם אם הנטו יקטן כתוצאה מהתערבות ממשלתית) זה דוגמה למשק "חולה" אשר בסופו של דבר יקרוס מאחר ויש גבול עד כמה הממשלה יכולה להתערב. אני חוזר על ההערכה שלי שדוחות העוני הבאים ימשיכו להראות על שיפור נוסף במצב העניים, למורת רוחם של הסוציודמגוגים שזועקים ובוכים בלי להבין דבר ובלי להכיר את הנתונים הכלכליים. אני מניח שלא נזכה לשמוע אתכם מתנצלים בפני בנימין נתניהו, אתם חייבים לו התנצלות גדולה מאוד, אבל זה בסדר. אני לא באמת מצפה ממכם להיות מסוגלים להודות בטעות ובכך שהתנגדם לתוכנית שלאחר כשנתיים החלה לשפר, ובצורה סיסטמטית, גם את מצב העניים (כל עוד אין להם 10 ילדים...). מה שכן, היה נחמד אם הייתם מפסיקים עם השטויות של הצמיחה מגיעה רק לעשירים, כי אחרת איך ההכנסה החציונית (ולא הממוצעת!!! קרי היא אינה מושפעת מהכנסת העשירון העליון) ממשיכה לעלות ולעלות ואיך קו העוני למשפחה עם 2 ילדים זז בשנים האחרונות בכמעט 20%???

אשרת

New member
שימו לב!

נמחקו פה כמה הודעות אשר הכילו "מחמאות" כלפי כל מיני משתמשים בפורום. אף אחד מהמנהלים מתעד לעשות תואר בהוראה ואנחנו לא ממש חושבים להיות גגנות. אנא, כבדו את באי הפורום. תודה.

../images/Emo13.gif אבל לא הספקתי לראות את זה!!!

זה בדרך כלל כל כך מצחיק אותי לראות את זה, נו מילא.

נחמד מאוד מצידך להרוס את כל הכיף

אני מבינה שעקיצה קטנה פה ושם זה יותר ממה שהפורום מסוגל לספוג. כולם צריכים לדבר תמיד בנימוס ובכבוד כאילו שאנחנו פורום של בית אבות, ולא פורום צעיר ודינמי. לא מתאים לך, עושרי.

נכון, בגלל זה מדינת ישראל עדיין...

המדינה בעלת שיעור העניים הכי גבוה בכל מדינות המערב, כמו גם המדינה בעלת שיעור העניים והזקנים העניים הכי גבוה בכל מדינות המערב ומה זה "הירידה מובהקת גם מובהקת כאשר מנטרלים את החרדים והערבים מרובי הילדים"? לא די בכך שאתה מתכחש לנתונים שאתה עצמך מציג ו"מתפאר" בהם, אתה גם קובע למי יש יותר ילדים מלאחר. יש לך בכלל מושג לכמה משפחות מזרחיות יש יותר מילד אחד? תתפלא, לא רק לחרדים ולערבים יש משפחות מרובות ילדים, גם למרוקאים, לעיראקים, לסורים ואפילו יש לא מעט אשכנזים שמחליטים להביא לעולם יותר מילד אחד, ואפילו יותר משלושה ילדים. כך שהקביעה שלך היא א רק מטופשת ונובעת מדעה קדומה, היא גם בלתי מוכחת בעליל. וגם היא היתה מוכחת מעל לכל צל של ספק, מעניין מה בדיוק אתה מתכנן לאותם משפחות מרובות ילדים... הרי להרוג אותם אתה א יכול לבמדינה דמוקרטית, למרות שאני יודע כבר את עמדתך לגבי "רצח", שכן דאגת להצהיר לא פעם ולא פעמיים מה דעתך לגביו, אך מה לעשות שבמדינה דמוקרטית אתה לא יכול להרוג אף אחד שאינו מתיישב עם דעותיך הקדומות. כך שמה נשאר לך? להרעיב אותם? נו טוב... הבנו כבר עם מי יש לנו עסק...

אנדרי ז

New member
בזה הרגע הרסת את הקייס שלך בעצמך

כפי שאתה בעצמך כתבת, לא רק לחרדים ולערבים יש יותר מדי ילדים... והנה כאן טמון ההבדל העיקרי בינינו לאותן מדינות מערביות שאנחנו כל כך שואפים להידמות אליהן. מה לעשות, בכמות משאבים נתונה פשוט אי-אפשר לתמוך ביותר מדי פיות בצורה סבירה. אתה רוצה אולי להמציא לנו איזה שהוא קסם שכן יאפשר את זה?

לא הרסתי שום קייס, אתם אלה שטוענים...

שרק לערבים ולחרדים יש משפחות מרובות ילדים, אני מעולם לא טענתי זאת ובטח שלא חשבתי כך. ולשאלתך: אתה רוצה אולי להגיד לי מה הפתרון שלך לאותן משפחות מרובות ילדים מכל קבוצות האוכלוסייה? שהרי גם אתה יודע היטב שלא תוכל להרעיבן לנצח. אם כך מה הפתרון שלכם בדיוק?

n i e m a n d

New member
לא טענת זאת מפני שאתה טיפש.

להרעיב אותן למוות. שירעבו הילדים, ולאחר שהם ימותו נאכיל את חסרי הבית בגופותיהם - כך נפתור למעשה את שתי הבעיות - רעב והומלסים, במהלך אחד. ונתחיל בילדון אחד שוטה..... אתה!

ישמור אותנו האל מאנשים כמוך

וזאת במידה ויש בכלל דבר כזה "אל". מה דעתך שנרעיב אותך למוות ונאכיל בגופתך את הילדים הרעבים שאתה מבקש להרעיב למוות?

n i e m a n d

New member
אני לא טעים כמו ילדים רכים אחרים, אתה מתוק

כמו שמך ולכן תוכל לטבל את ארוחותיהם של חסרי הבית. אני מאוד מקווה שאתה לא גורם לצרבת ממתיק, אחרת המדינה תיאלץ לממן לכולם את התרופות המסיסות ההן ולהפסיד בעקבות כך מליונים.

very VIP

New member
הפתרון הוא לגרום להם להפסיק להשריץ

או לחלופין- שיתחילו לעבוד.

"להשריץ"?

תתפלא, "להשריץ" הם לא יפסיקו גם אם לא ישדלמו להם אגורה שחוקה, שכן הם פועלים על פי המצווה "פרו ורבו ומלאו את הארץ". אני עצמי לא מאמין במצווה הזאת, אני דווקא סבור שהבאת ילד לעולם האכזר והלא צודק הזה, זה פשוט סאדיזם לשמו. מילא אנחנו שכבר באנו לעולם ואין לנו ברירה אלא לסבול אותו, אך להביא ילדים נוספים לעולם, לאחר שאנחנו שאנחנו רואים איזה חרא העולם הזה, זו פשוט התעללות בעיני וחוסר אחריות משווע. אך עם זאת, אי אפשר להיות פרעה ולאסור על הולדת ילדים, בטח לא רק על מגזר אחד באוכלוסייה. על כן גם אם ייצא חוק שמעתה ואילך אף ילד לא יקבל אפילו אגורה אחת מהמדינה, אותה "השרצה" שאתה מדבר עליה, לא רק שתימשך, היא עוד עלולה אפילו להתגבר ולגדול. כי הבן אדם נוטה לעשות דווקא כאשר עושים לו דווקא. והחרדים והערבים לעולם לא יפסיקו "להשריץ" כהגדרתך. וכך אניחנו החילונים עוד עלולים למצוא את עצמנו במיעוט מולם ולהיות תלויים בחסדיהם, כמו שעכשיו הם אלה שבמיעוט ותלויים בחסדינו.

adiavn

New member
אז מה אתה מציע?

להמשיך לממן את ה"תחביב" היקר הזה מכספו של משלם המיסים? רוצים הרבה ילדים, זכותם. רק שלא יבקשו כסף כדי להאכיל אותם ממי שחושב עשר פעמים לפני שמוליד ילדים נוספים.

goanin

New member
להשריץ!!!

ממתיק תחשוב על זה ככה: זה נורא לא פייר שאני לא אביא הרבה ילדים, כי אני יודע שאני לא יכול להרשות את זה לעצמי, אבל הם? על ה&*^$# שלהם! הם יביאו ואני אדאג. זה לא פייר! לא פייר! אם הם רוצים להביא ילדים שידאגו להם ב-ע-צ-מ-ם! ואם הם רוצים את הכסף שלי, שיתנו לי לחנך את הילדים שלהם לא להיות כמו ההורים שלהם

adiavn

New member
הסטטיסטיקה תומכת בו

1) החרדים והערבים ביחד מהווים את הקבוצה הגדולה ביותר באוכלוסיה הענייה, בין השאר עקב השתתפות נמוכה בכוח העבודה. 2) תבדוק את הסטטיסטיקה ותמצא קשר ישיר והדוק בין עוני למספר ילדים במשפחה. הרי ברור לך שלא תצליח לקחת אדם שעובד קשה ומביא רק שני ילדים מתוך שיקול כלכלי, ולשכנע אותו שהוא צריך לסבסד עובד בשכר מינימום שהחליט ששישה ילדים במשכורת שלו זה רעיון חכם.... 3) זוכר איך מחשבים את קו העוני? אם עכשיו כל האוכלוסיה תרוויח 200 ש"ח לחודש, לא יהיו עניים לפי השיטה הקיימת, גם אם כולם ירעבו למוות. החישוב הקיים הוא יחסי, כך שבמדינה כמו ישראל שיעור העניים אמור לגדול תמיד, ללא תלות ברמת המשכורות במשק.

n i e m a n d

New member
אתה באמת חושב שלא הסבירו את הדברים הללו

לדמות הפיקציונית הזו? הכל הוסבר, אך לא נקלט - והכל על מנת שהעומד מאחורי הגרמופון חסר העכבות הזה יזכה לעוד כמה שעשועים..

למעלה