השפעת האלטרולט 40 מ"ג

נחמה101

New member
השפעת האלטרולט 40 מ"ג

שלום רב. אני לוקחת מזה כחודשיים-שלושה אלטרולט 40 מ"ג (בתחילה 20 מ"ג ואח"כ העלאת המינון). לא הצלחתי לקחת סימבלטה וליריקה בגלל תופעות לוואי. לאחרונה, נופלים לי דברים מהידיים. האם יתכן שזו תופעת לוואי של התרופה? במידה שכן, האם זו תופעה שמחייבת הפסקה בנטילת התרופה? בתודה.

הי נחמה יקרה

אני גם לוקחת את האלטרולט כי התרופות מהמשפחה שציינת עשו לי תופעות לוואי בלתי אפשריות.
כשהעלו לי לאלטרול, אחרי שהיתה הדרגה, התחלתי מ-10 מ"ג, אז נהיו לי סחרחורות ממש בכיאלו אני על אונייה, ומיותר לציין שזה גם בא עם בחילות משהו נורא.
ניסיתי להתמיד, כי התרופה הזו שיפרה לי כמה פרמטרים במחרה משמעותית וידעתי שככל שאצליח לקחת מינון גבוה יותר כך היא תעזור לי יותר.
בקיצור חודש הייתי על האונייה. ממש בקטע של להחזיק בקירות.
ואחרי חודש הבנתי שזה לא לעניין, ירדתי ב-5 מ"ג וזה עבר.

אז אני אומרת שיכול להיות שגם חזרה אחורה במינון, אפילו קטן, יכולה להפחית תופעות לוואי ואחרי זמן אפשר לנסות שוב לעלות מינון.
אבל כל אחד צריך למצוא את המינון שמתאים לו. זה משחק עדין.

תופעת לוואי שמצדיקה הפסקה או הורדה במינון זה תלוי בך, עד כמה זה בלתי נסבל וכמה זמן זה נמשך.
בכל מקרה לא להפסיק בלי ליווי של רופא זה יכול לעשות נזקים.

--
האם הנפילת דברים מהידיים מרגיש לך כמו קושי במוטוריקה / קואורדינציה? או שזה נימול או תחושה של הירדמות של הידיים, אובדן תחושה מסוים?
האם כל הזמן נופלים לך או רק לפעמים? האם את מרגישה חולשה בידיים או שינוי דרמטי אחר?

זה יכול להיות קשור, ויכול להיות גם לא.
גם לאנשים בריאים לפעמים בתקופה של עומס, יכול להיות גם משהו רגשי קטן ששומרים בבטן, יש קטע כזה. שנחתכים פתאום הרבה או נתקלים בדברים וחוטפים סימנים כחולים, וגם נופלים דברים מהידיים ומשהו בך לא בפוקוס.
זה יכול להיות גם בלי קשר למחלה ובלי קשר לתרופה.

אבל אם את מוטרדת קבעי תור לרופא שנתן לך את התרופה או לרופא משפחה.
על פניו, ואני לא רופאה ולא מכירה את התיק הרפואי שלך, לי זה לא נראה כמו משהו שצריך לדאוג בגללו ולהפסיק את התרופה.
זה שכיח, כמו שיש עין קופצת או שריר קופץ. כשיש מתח פנימי.
אבל אולי כדאי להוריד את המינון, לא יודעת. רק מציעה לך לעשות באמת צעדים קטנים. לחולי פיברו ותת"כ יש רגישות יותר גבוהה לתרופות אנחנו מגיבים אליהם יותר חזק, אז כדאי לתת לנו מינונים קטנים יותר מאשר לאנשים אחרים.

ושאלה אחרונה: האם את מרגישה שיפור כלשהו בעקבות נטילת האלטרולט?

לבשורות טובות

למעלה