השקעה בארה"ב

asharon7

New member
השקעה בארה"ב

שלום לכולם.
אני מעוניין לקנות נכס בארה"ב, רציתי לדעת מה מינימום ההשקעה הכספית? במה כרוך התהליך? והאם כל אחד יכול לקנות נדל"ן בארה"ב?
אשמח לקבל אתרי אינטרנט בנושא מכירת נדל"ן יד 2 בארה"ב.

תודה מראש.

איך קונים נדלן"ן בארה"ב

אז רגע לפני שעטים עליך כל המשווקים בארץ המלצתי הראשונה זה לרכוש ישירות מהמקור - קרי בשוק החופשי בארה"ב. אני תמיד ממשיל את זה לרכישת פלאפון: אם תרכוש בחנות של אפל במהנטן זה יעלה 700 דולר, אם תרכוש בארץ דרך אורנג' סלקום או פלאפון זה יעלה לך 5000 ש"ח. רק שבנדלן הפערים הרבה יותר גדולים בין רכישה מהארץ לרכישה בארה"ב.
זה נראה נורא קשה אבל זה ממש לא.
כל מה שצריך לעשות זה קודם כל לבחור אזור השקעה על פי הפרמטרים הבאים: לדעת מה אתה מצפה להשיג מההשקעה, איזו אוכלוסיה תרצה שיהיה בסביבת ההשקעה שלך, אולי אם יש לך חברים באזור זה וכו'. כמו כן תברר מה קרה שם עם מחירי הנדלן ומהם המאפיינים הכלכליים של אותו אזור, כמו גם תשואות הנדלן בסביבה'.
לאחר מכן תחפש באינטרנט חברות שעובדות באותו אזור או מתווכים ותתחיל ללמוד מהן השכונות הטובות/פחות טובות להשקעה.
תתחיל לקבל עיסקאות, לחפש באתרים כמו זילואו וטרוליה, הומס וכו'.
היתרון הגדול שאנו חיים בכפר גלובלי בו כל המידע נגיש ואנשים מקצוות העולם יכולים לתקשר בקלות, אז תנצל את זה.
תלמד, תחקור ותבין את מאיפיני השוק בו אתה מעוניין להשקיע.
אני יודע שהדרך הקלה זה ללכת למשווק פה בארץ, פשוט לדפוק בדלת ולקבל בית אבל זה יהיה בפער של כמה עשרות אלפי דולרים ולטעמי זה חבל.
בהצלחה

Dan Berger

New member
מסכים עם יריב, אבל.

יריב צודק שכדאי מאד שתלמד את התחום היטב ע״י חיפוש וקריאת כל חומר אפשרי.
אני גם ממליץ לשוחח עם אנשים שהשקיעו. ושלהם ניסיון בפועל...
&nbsp
אבל מהכרת כל צדדי התחום, הן המעלות והן החסרונות (בבעלותי שלושה נכסים
ברוצ׳סטר ניו יורק), אני אתן לך את אחת ההמלצות הכי טובות שאני יכול לתת. אל תקנה לבד!
אם אתה לא מקומי, קשה עד בלתי אפשרי לעשות את זה נכון (ואני מייחס החל מהקניה, וכלה בניהול).
&nbsp
תקפיד על הכללים הבאים (אחרי שחקרת וצברת כלים), ותדע שאתה שאתה במסלול הנכון.
א. הנכס נקנה ישירות מהבעלים, ולא מהגוף המלווה שמוכר לך (בכוונה לא משתמש במונח ״משווק״)
ב. הגוף המלווה פועל בעצמו בשטח, ומכיר הכל מגוף ראשון, ולא משמש רק כמתווך.
ג. האינטרסים שלך ושל הגוף המלווה זהים לחלוטין. והוא מרוויח אתך לאורך חיי העסקה.
&nbsp
אני יכול להמליץ לך על שניים שלדעתי ראויים (בלי לפסול אחרים).
יריב פז, שמנהל את הפורום. אני לא מכירו אישית, אבל מקריאת החומר שהוא כותב עושה הרושם
שהוא עומד בקריטריונים
ודיוויד בודנר, שהנכסים שלי הם דרכו. אתה יכול לברר אודותיו בגוגל.
&nbsp

asharon7

New member
אם הבנתי נכון

אם הבנתי נכון מתגובתם כל אחד עם הון יכול לרכוש נדל"ן בארה"ב, בין אם זה לשימוש רווחי או אישי?,
האם לדעתכם כדאי לטוס לאזור שבו אני רוצה להשקיע ולרכוש ישירות מבעל הנכס, האם דבר זה יוזיל את העלות? כמו כן האם ניתן למצוא בדרך זו עסקאות טובות יותר מאלה המוצעות דרך משווקים ודרך האינטרנט?

תודה מראש

Dan Berger

New member
קנית נדל״ן בארה״ב

אכן כל אחד יכול לרכוש נדל״ן בארה״ב. לרוב הנטיה לקנות בעזרת חברה שמקימים, ויש יתרונות
ברורים לדרך זו. אך אתה יכול גם ישירות על שמך, ואם אתה קונה רק אחת, דעתי הקטנה שלא
כדאי בעזרת חברה (עניין כלכלי בעיקר) אך כדאי שתתייאץ עם רוא״ח אמריקאי בעניין (אמליץ אם תבקש)
&nbsp
בעניין קניה לבד, אם תחליט להקדיש את עצמך לעניין, תלמד את השוק על בוריו, תכיר את השכונות מקרוב, ותבלה תקופות ארוכות במקום, לא מן הנמנע שתמצא עסקאות טובות. אך מסופקני אם זו כוונתך.
סתם לטוס לכמה ימים (ואפילו שבוע שבועיים) ולקנות לבד, לא תחסוך מזה לדעתי. וגם בהתנהלות ההמשך אתה צריך גוף\בן אדם עם נוכחות מקומית שילווה אותך מהחל ועד כלה.
כל דרך אחרת, נותנת סיכוי גבוהה לכישלון. בהצלחה.
&nbsp

למעלה