התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

Cubmerland

New member
שאלה לגבי ביטוח לאומי

היי,
מישהו יודע במקרה מה הסכום החודשי שצריך לשלם עבור ביטוח לאומי למשפחה?
אנחנו מתגוררים בארה״ב כבר למעלה משנה? בנוסף איך אפשר להסדיר את זה מכאן?

תודה מראש לעונים

Almog165

New member
אלה לגבי רישיון נהיגה לא בתוקף

שלום לחברי הפורום,

היה לי רישיון ניו יורקי במשך 5 שנים והוא פג תוקף ב-2008, אני חוזר לארה"ב ומעוניין לדעת מה המדיניות:
1. תאוריה חדשה?
2. טסט מחדש?
נרשמתי לפני כמה ימים לאתר של DMV ניו יורק והפרטים שלי עדיין קיימים.

תודה מראש לכל המשיבים.

sem34

New member
שאלות בנוגע לתהליך הגירה לאזרחית אמריקאית

היי, אני אזרחית אמריקאית מתוקף האזרחות של אימי ובילדותי גרתי שם רק שנתיים.
אני מעוניינת להגר עם ביתי ובן הזוג שלי ולפי מיטב הבנתי הם צריכים גרין קארד ואני מעוניינת להתחיל תהליך יחד עם עורך דין.
אני מבינה שתהליך כזה יכול לקחת לערך שנה וחצי, זה נכון ?

מה הקריטריונים שהם אמורים לעמוד בהם ?

כמה זמן אחרי שהכל מוכן אני מחוייבת לממש את ההזכויות הללו ? (בהנחה שקיבלנו גרין קארד אבל עדין לא מצאנו עבודה ודירה)

תודה מראש לעונים :)

Ariel212121

New member
חידוש גרין קארד

היי,
לפני כשנה וחודשיים יצאתי מארה"ב, בזמן שאני על גרין קארד זמני.
הסיבה לעזיבה הייתה עניין משפחתי בישראל ובהמשך גם בעיות עם הבעל שהובילו לפסק זמן בהחלטה משותפת (הבעל עדיין חי שם)
כיום אחרי שהחלטנו לשוב ולנסות להחיות את מערכת היחסים, בכוונתי לחזור שוב לארה"ב.
מה עליי לעשות במקרה כזה ?
מה הסיכויים לקבל את הגרין קארד בחזרה (עבר שנה וחודשיים מאז יציאתי)
תודה רבה.

asafo8

New member
גרין קארד - משפחה

שלום,
רציתי לדעת כמה זמן בערך לוקחת בקשה של גרין קארד על בסיס משפחה, אחותי אמריקאית והגישה את הבקשה שלי בפברואר 2007. ושאלה נוספת, מאז הבקשה התחתנתי ונולדו לי ילדים, איך מעדכנים פרטים כדי שהבקשה תטופל כבר לכולם והאם זה יגרום לעיכוב נוסף?
תודה רבה

ronirk

New member
טביעות אצבעות במשרד USCIS

נשלח אלינו טופס עם תאריך לקביעת מתן טביעת אצבעות לבת שלנו (קטינה). המיקום נקבע לאיזור לוס אנגלס. האם ניתן לעשות את הפרוצדורה בכל משרד של USCIS או חייבים להגיע למשרד שצויין על ידם ?
תודה רבה.

Fellowship

New member
טופס I-797C כמענה לטופס i-539 - בקשה לשינוי סטטוס ל H4

יחד עם הבקשה ל H1B של אישתי, הגשנו i-539 עבורי ועבור הילדות (קטנות) לשינוי מ J2 ל H4.

קיבלנו מ USCIS טופס I-797C המעדכן שהתשלום התקבל ושה Class Requested הוא H4 כולל הפרטים שלי,
וזאת בחלקו העליון על הטופס.
אבל בחלק התחתון של הטופס, בו מפורטים גם ה Applicants/Beneficiary,
יש רשימה המכילה את השם שלי ושמות הילדות, עבור כל אחד מופיע גם תאריך הלידה, ארץ הלידה וה Class,
תחת ה Class, עבורי כתוב H4 ועבור הילדות כתוב J2.

לא ברור לי אם זה ה Class החדש המבוקש (ככתוב בחלק העליון של המכתב),
או ה Class הנוכחי, אבל זה נראה לי לא תקין, לא אמור להיות הבדל ביני לבין הילדות,
אלא אם אם מפרידים בתוך מגיש הבקשה הראשי והנספחים (כחלק מאותה בקשה ואותה קבלה).

התקשרתי ל USCIS, הם לא ידעו לומר לי האם זה תקין, רק לאסוף פרטים,
לשלוח בקשה למשרד ויחזרו אלי תוך 15-30 ימים (או שאקבע פגישה).

בינתיים, מישהו אולי יודע?

doronf65

New member
כתובת למשלוח I-130

ראיתי שיש כתובת שונה למשלוח לשיקגו, עבור USPS ועבור FEDEX/UPS. האם למישהו יש טיפ באיזה שרות עדיף להשתמש?

טיפים מעודכנים נוספים יש למשהו לחלוק בימים סוערים אלה?

אגב, טיפ ממני: לפני מספר ימים היה פה שירשור על נהלים חדשים ונוקשים יותר לבקשות איחוד משפחות. הנהלים ייכנסו לתוקף בספטמבר, לכן מי שיכול להגיש כמה שיותר מהר... זה יותר טוב!

נדב1024

New member
טיסה עם ויזת תייר לבינתיים

שלום,

אני ומשפחתי מתכננים לטוס לארה"ב בתחילת שבוע הבא לפוסטדוק. ויזות ההגירה של כל הילדים אושרו, אני אזרח, אבל ויזת ההגירה של אשתי עוד לא אושרה. הדרכון שלה נמצא אצל השגרירות בירושלים ואנחנו מחכים לאישור סופי מהם-עד עכשיו היו בעיות עם תעודת השחרור שלה מהצבא שאני מאמין שעכשיו הכל בסדר אבל הם לא מגיעים עדין לטפל בבקשה.

כיון שהטיסה ממש עוד כמה ימים, אני מנסה לברר האם כדאי לנו לבקשה מהם את הדרכון בחזרה, ושאשתי טטוס עם ויזת תייר. התרחיש האופטימי הוא שנטוס, אחרי כמה ימים נבקש מאמא שלה שחוזרת לארץ להחזיר להם את הדרכון, הם יסיימו את ההליך בנחת ואז ישלחו לנו את הדרכון לארץ ונעביר אותו לארה"ב עוד לפני שהיא צריכה לצאת מארה"ב. אז היא תטוס לקנדה ותחזור. וסיימנו. זה הגיוני? זה יעבוד? יש לכם רעיונות? תודה רבה!

Guy mp

New member
לגבי גרין קארד, עבודה ומחייה

היי חברים, הודעה קצת ארוכה ברשותכם.
אני בן 30, אזרח ישראלי ואירופאי (אזרחות פולנית) עם ויזת תייר לארה"ב ואני מעוניין לעבור לארה"ב עם הבת-זוג האמריקאית, ככל הנראה לאיזור לוס אנג'לס.

בנוגע להגשת גרין קארד - לאחר שקראתי הרבה הודעות כאן בפורום ולא מעט ברחבי האינטרנט, הגעתי למסקנה שהכי טוב להשיג גרין קארד זה דרך חתונה רשמית עם החברה האמריקאית.
בדרך זו אני נכנס לארה"ב (עם ויזת התייר שיש ברשותי) ולאחר לפחות 90 ימים אני מגיש בקשה לשינוי סטטוס, ולאחר כמה חודשים אני משיג Conditional Green Card. שנתיים לאחר מכן (יותר נכון, שנה ו-9 חודשים) אני מגיע בקשה להסרת התנאים ומשיג את הגרין קארד ל-10 שנים. לאחר שנה אני יכול להגיש בקשה לאזרחות (3 שנים מאז השגת ה-CR1).
כך אני יכול באופן די מדהים להשיג אזרחות תוך 4 שנים.
האם עד פה אני צודק? פיספסתי משהו?
אשמח לכל הערה בונה ותגובה לתיקון שגיאות

לגבי עבודה - הבנתי שאני לא יכול לעבוד רשמית עד השגת הגרין קארד הזמני, וזה יוצא בין 6-12 חודשים מהרגע שאני נכנס לארה"ב. עד אז האישה צריך להיות הספונסרית שלי.
בעיקרון אני כן רוצה לעבוד ולהשיג כסף, אבל לא רוצה לעבור על החוק, ובטח לא בצורה בוטה. ממש לא מתכוון לעשות עגלות או שיט כזה.
היא הציעה משהו גאוני שדי התעלמתי ממנו וזה אבסורד כי אני עושה את כבר שנים. במשך כל שנות הלימודים שלי באוניברסיטת ת"א (כולל השנה האחרונה) הייתי מורה פרטי ועשיתי כסף לך רע. היא הציעה שאני אעשה את זה ב-LA, בייחוד שיש שם אחלה אוניברסיטאות ובתי ספר פרטיים לתלמידי יסודי, חטיבה ותיכון.
אחרי שקצת חקרתי וראיתי את המחירים המטורפים של ה- private school שיש שם זה פתאום נראה לי גאוני.
רציתי לשאול את דעתכם? יש שם תרבות של מורים פרטיים?
וגם כמה זה "מסוכן"? בארץ זה היה עבודה צדדית (במזומן). משער שגם בארה"ב לא עוקבים אחרי מורים פרטיים "קטנים". כמובן שכאשר אעשה קניות ואצרוך דברים אז אשתמש ישירות במזומן ולא באשראי, בלי הפקדות כבדות וכו'.
אם משער שאם בת"א ובשרון היה לי סבבה, אז בהחלט אפשרי שגם כך יהיה במקום כמו לוס אנג'לס (היא רוצה במערב העיר, ב- Venice Beach. אני לא באמת מכיר היטב אף מקום בארה"ב).
וגם לגבי לשווק ולפרסם את עצמי - איפה כדאי לעשות? יש קבוצות בפייסבוק או בכל מקום אחר שהן מומלצות? ואולי דווקא כך אני מסתכן?
כאמור, אשמח לדעתכם ולכל הערה רלוונטית וחשובה שיכולה לעזור.
תרגישו בנוח להיות ישירים איתי :)
תודה רבה! והמשך שבוע מעולה!!

raitsiniyahu

New member
הוצאת וויזת תייר במקביל לבקשת גרין קארד

אשתי הגישה טופס i-130 שהתקבל ב29.3.18.
מכיוון שאין לנו וודאות האם התהליך יאושר וכמה זמן הוא ייקח, אנחנו שוקלים להשאר בארץ עוד שנתיים כדי לסיים תואר שני.

1. האם אפשר במקביל לבקשת הגרין קארד להוציא בינתיים ויזת תייר ולטוס לארה״ב לזמן קצר?
2. במידה ויאשרו את הטפסים שהגשנו לגרין קארד, האם יש דרך לדחות את התהליך כדי שנוכל להגר בעוד שנתיים? (הבנתי שמרגע קבלת הגרין קארד צריך לעבור תוך חצי שני)

Fellowship

New member
על כמה Allowances להצהיר בטופס ה W4?

ברור לי שבדו"ח המס השנתי נשלם חוסר (אולי עם קנס) או שנקבל נקבל החזר, ובינתיים מדובר רק במקדמות,
אני גם מנסה להשיג יועץ מס כדי לקבל תשובה, אבל בינתיים אם מישהו יודע:
נתבקשנו למלא מספר שאלונים (במסגרת המעבר ל H1B), כולל שאלות בנושא מיסים,
אישתי עובדת (H1B), אני ללא אישור עבודה, יש לנו שני ילדים קטנים, אנחנו בארה"ב מאפריל 2017.

לפי ההסברים והטבלה בטופס W-4 כאן: https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw4.pdf
הגענו למספר Allowances של 7, האם נשמע סביר?
(אני מעדיף לשלם קרוב ככל שניתן למציאות, ולא לקבל החזר או לשלם עוד בדו"ח המס, ואם כבר, מעדיף לשלם קצת יותר מקדמות מאשר קצת פחות).

laura331

New member
האם אני יכולה להיות הספונסר של עצמי?

אני נשואה לאמריקאי והוא לא עובד כרגע
אמא שלו היתה אמורה להיות הספונסר שלי אבל היא לא רוצה כי אנחנו לא בייחסים טובים והיא עושה לי דווקא, התחילה עם סיפורים שלא רוצה להיות ״אחראית״ עליי ל 10 שנים.
לי יש עסק בארה״ב ויש לי כסף, האם אני יכולה להיות הספונסר של עצמי באיזה דרך?

Alfa156 GTA

New member
אם יש לך בנק נורמלי אפשר דרך הבנק + זה נתון למיקוח איתם

אחרת COVERCY או זולים יותר CLEARSHIFT.
&nbsp

John the Savage

New member
קודם כל, אתה לא מגיש את הטפסים דרך אף מרכז שירות

כאשר מגישים במקביל טופס I130 וטופס I485, שולחים את הטפסים ל-lockbox בשיקאגו או בפיניקס, בהתאם למקום המגורים שלך. זו בסך הכל תיבת דואר, לא המקום בו מטפלים בטפסים. משם הם מעבירים את חבילת הטפסים ל-National Benefits Center או לאחד ממרכזי השירות האזוריים, בהתאם לעומסים בכל מקום. גם על זה אין לך שליטה.

בסופו של דבר, הטפסים מגיעים ל-Field office המקומי שם עורכים לכם את הראיון. הפקידים ב-Field Office הם גם אלו שמאשרים לכם את ה-I130 ואת ה-I485, בדרך כלל ביחד באותו הזמן. אין טעם להסתכל על הזמנים ל-I130 מכיוון שזה לא רלוונטי עבורכם. הזמנים ל-I485 יתנו סדר גודל קצת יותר ריאלי.

לכאורה, אפשר לבחור את המשרד בו נערך הראיון בשאלה 61a בטופס I130, אבל לפי מה ששמעתי, הם לעיתים קרובות מתעלמים ממה שכותבים שם ושולחים אתכם לראיון לפי כתובת המגורים.

alphadelta

New member
הוראה.

‏לכל מדינה יש את החוקים שלה. ולכן חשוב לדעת לאיזה עוברים. וגם איפה רוצים ללמד. בתי ספר ציבוריים לרב כבולים יותר לגבי את מי הם יכולים לקבל לעומת פרטיים. אבל פרטיים משלמים פחות.
מה שכן, אפשר בינתיים לבקש ממוסד הלימודים בארץ תירגום ותיאור של כל הקורסים לשפה האנגלית. כולל תעודת ההוראה והתואר/ים אם יש. המוסד בו אני למדתי סיפק לי את זה אבל זה היה לפני ה מ ו ן שנים. מי שעוד עזר לי היה הקולג׳ הקהילתי במידנה הראשונה בה היינו בארה״ב. באתי ליועצת עם הניירת המתורגמת וקיבלתי הכוונה

PanicStation

New member
אשמח אם מישהו יוכל לעזור.....

האתר של USCIS גרם לי לתחושת חוסר בטחון בעניין....תודה

למעלה