התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

eladts

New member
אני מכיר אישית מקרה שמעיד על רוח המפקד

עבד איתי כמתכנת באוניברסיטה גדולה ומכובדת באזור בוסטון בחור תורכי על ויזת H1-B. היה צריך להאריך את הויזה שלו, דבר שבעבר היה עניין פורמלי בלבד. הבקשה נדחתה, דבר שאנשי המחלקה הבינלאומית של האוניברסיטה אמרו שלא קרה עד כה מעולם. מדובר בבחור שנמצא מגיל 18 בארה״ב ועשה פה שני תארים ובכל זאת נאלץ לקפל את החיים שלו ולחזור לתורכיה תוך זמן קצר מקבלת ההודעה. אז כן, זה מקרה בודד, אבל אני בטוח שזה לא מקרי בכלל.

Kender00

New member
שים לב שמספר הבקשות ל L1b קטן בסדר גודל מהמספר של H-1B

אז השינוי המעניין הוא קודם יותר החמרה במקומות שיש הרבה בקשות, ואז גם ביתר,
היות וזה דוח על 2017 (שהב פיסקלית) ועוד חודשיים תגמר 2018 אז יהיה מעניין לראות האם המגמה ממשיכה או מתיצבת

asafo8

New member
טפסים

מה זה אומר למלא טפסים? עוד שנתיים יהיה עוד תהליך או שזה טפסים סופיים כבר?
תודה.

GCholder

New member
הוספת בני משפחה

כמה חודשים לפני שיגיע התור שלכם - לפי לוח הזמנים העכשוי, בערך עוד שנתיים-שלוש,
תקבלו מייל (אחותך תקבל את המייל, ואת תקבלי מכתב הביתה עם כל הפרטים) שהגיע התור שלכם ועכשיו אתם יכולים להתחיל את התהליך. אתם תוכלו להשיב להם במייל שאת רוצה להוסיף את הבעל ואת הילדים לבקשה. צריך לשלוח להם תעודות לידה, תעודת נישואין ותעודת החלפת שם (אם רלוונטי). לאחר ההוספה כל התהליך יתבצע לכולכם יחד ותקבלו את הגרין קארד יחד.
מהתחלת התהליך לוקח בערך שנה לקבל את הגרין קארד.
בהצלחה

ilanvag

New member
לא ברור, אז כמה שאלות:

מעצם זה שאת מדברת על גרין קארד זמני, אני מבין שבעלך הוא אמריקני, ושהייתם נשואים פחות משנתיים בעת שקיבלת את הגרין קארד.
&nbsp
לניואנסים פה יש חשיבות רבה, ולכן עני בבקשה לשאלות הבאות:
&nbsp
1. איפה *פיזית* נמצא הגרין קארד הזמני שהיה לך? הוא אצלך? אצל בעלך?
2. עד מתי התוקף של אותו גרין קארד זמני? מה בדיוק כתוב עליו?
3. הפעם האחרונה שהיית בארה"ב זה לפני שנה וחודשיים?
&nbsp
בשורה התחתונה, לא ברור למה את מתכוונת כשאת כותבת "לקבל את הגרין קארד בחזרה"... זה נשמע כאילו הוא לא נמצא אצלך *פיזית*, אבל ייתכן שהוא פג תוקף.
&nbsp
בבקשה עני לשאלות, ונמשיך משם.

Ariel212121

New member
תודה על המענה -

ראשית אני גבר ולא בחורה (נישואים חד מיניים)
לשאלותיך:

1.פיזית אצלי
2. בתוקף עד דצמבר השנה
3. כן
תודה רבה על העזרה!

ilanvag

New member
דורון ואדומים -- בבקשה בידקו אותי פה!

אריאל,

טוס לארה"ב כמה שיותר מהר ופשוט תיכנס עם הגרין קארד הנוכחי -- הוא עדיין בתוקף, ואני מאמין שיאפשרו לך כניסה איתו.

סביר שיעצרו אותך בכניסה ויבררו למה היית כל כך הרבה זמן מחוץ לארה"ב. תספר את האמת -- בעיות משפחתיות גרמו לך להישאר בישראל, ועכשיו אתה חוזר לבעלך. אתה לא חייב לפרט לגבי קשיים בנישואין, אלא אם הם מתחקרים אותך לעומק.

הכלל הוא לענות על הכל ביושר, אף פעם לא לשקר, אבל אין צורך לנדב פרטים מיותרים אם לא שואלים.

אני מאמין שמכיוון שהגרין קארד בתוקף לעוד כמה חודשים, אתה תוכל להיכנס איתו -- גם אם תעבור תחקיר בחדר צדדי. ברגע שתיכנס לארה"ב, תגיש בקשה להסרת תנאים וקבלת גרין קארד חדש.

בהצלחה!

doronf65

New member
זה מה שאני הייתי עושה

אבל יש לקחת בחשבון תסריט שזה לא יצליח. שהבעל יחכה בשדה התעופה, זמין בטלפון, למקרה שירצו לראות אותו ואפילו לתחקר אותו (במקביל אליך ולהצליב גירסאות).
&nbsp
התנהגות: להיות כנוע ולא אסרטיבי/תוקפני/מגיע לי. אם אתה מבין מקצין ההגירה שאתה "בבעיה כלשהי", פנה לעזרתו ושאל: "אז עזור לי בבקשה לעשות את הדבר הטוב ביותר כרגע: אין אני חוזר לבעלי כמה שיותר מהר"?

Ariel212121

New member
שאלה נוספת ברשותכם

מה קורה במידה ואני מעדיף לעשות את זה בדרך הבטוחה ולא לנסוע כרגע על דעת עצמי ולקחת את ״הסיכון״ הזה ?

האם להתחיל את התהליך מחדש זו האופציה היחידה שעומדת לרשותי ?
נניח וכן, מה הסיכויים לקבל בפעם השניה גרין קארד ?
תודה רבה!

doronf65

New member
כן, הכל מחדש

וזה אומר כשנה וחצי. אם התחלת אתמול...
הסיכוי טוב , לא צריכה להיות מניעה לתת לך שוב, על פי החוקים הקייימים. אם ישתנו החוקים... כלום לא בטוח.

sem34

New member
עוד שאלות

תודה רבה על התשובה המפורטת והמהירה :)

לא דיווחתי לשרותי המס במשך כל השנים הללו. אני מבינה שיכולה לעשות זו רטרואקטיבית? אשלם גם קנס ?

אין לי 78 אלף דולר :| לא בטוחה שהדודים והדודות שלי שגרים שם ישתפו פעולה. באסה!

בקשר לחיסונים זו באמת חובה? אני יכולה להגיש פטור מטעמי דת/אידיאולוגיה ?

והאם מישהו יודע מה עלות עורך דין לטיפול בויזה מהסוג הזה ?

תודה!

zuki3

New member
עוד תשובות

1. את צריכה להבין שכל הדרישות הם חובה,
אין מה להגיש בקשה לגרין קארד אם לא תעמדו בכל הדרישות, כולם,
אין פטור מדרישות, ואין דרישה פחות חשובה, זה הכל או כלום.
את אזרחית אמריקאית, ואת לא חייבת כלום, את יכולה לא להתחסן, את יכולה לא לעבוד ולהיות בלי כסף, זה בסדר, את אזרחית ומותר לך לגור בארצות הברית.
אבל בעלך והבת לא יקבלו ויזה אם לא יהיה לכם את כל האישורים.
ארצות הברית לא חייבת לתת להם ויזה, הם זרים.
2. אין לכם מה לעבור לארצות הברית אם אתם נגד חיסונים,
נגמרה התקופה שהתיחסו לחיסונים כאל אידיאולוגיה,
מי שלא מחוסן הוא סכנה לציבור,
ילד לא מחוסן לא יכול להכנס לבית ספר או לגן, אין שום אידיאולוגיה שיכולה להסביר מוות של אחרים (רק נתעלם מחוקי הנשק שכן מאפשרים).
ונראה שגם בכל שאר המדינות מתחילים להבין את זה, כולל בישראל,
נדמה לי שהיו מעצרים של אנשים לא מחוסנים בכל מני מקומות בישראל.
3. את יכולה להגיש דוחות מס רטרואקטיבים, ואם תצטרכי לשלם משהו, תצטרכי לשלם.

sem34

New member
נושא נפיץ

שאלתי שאלה טכנית בנוגע לחיסונים וזה מה שציפית לקבל.
אפשר פשוט לכתוב ״מסמכים מסוג זה לא מוכרים/מאושרים״.
יודעת טוב מאוד מה קורה בארה״ב בנוגע לנושר הזה ואין לי שום עניין להיכנס פה.

תודה על שאר התשובות.

iris mom of two

New member
נושא נפיץ בשל סיבה מוצדקת

חיסונים מצילים חיים, נקודה.
&nbsp
בעידן המודרני אין שום סיבה שבעולם לא לחסן מסיבות אידיאולוגיות. יש מיעוט קטן ביותר של תנוקות ומבוגרים שלא יכולים לקבל חסון, או שהחיסונים לא מחסנים אותם. עליהם צצריך להגן בכך שכל השאר יתחסנו.
&nbsp
נקודה, סוף פסוק.
&nbsp
את כנראה לא ראית את הנזק שההתנגדות לחיסונים גרמה

d a p h n a

New member
ספציפית לגבי המיסים

את צריכה להראות דוחות מס שלוש שנים אחורה. אפשר להגיש אותם רטרואקטיבית.
&nbsp
זה נכון אלא אם ההכנסה שלך (רק שלך, לא עם בן הזוג) היתה פחות מ-4000$ לשנה (בזמן שהיית נשואה), או 10,400$ לשנה (אם לא היית נשואה). במידה וההכנסה שלך בשנה מסויימת היתה פחותה מהסכום הזה, את יכולה פשוט לצרף מכתב שבו את מסבירה שלא הגשת דוחות מס לשנה מסויימת בגלל שלא עמדת בהכנסת המינימום להגשת דוחות מס עבור אזרחית אמריקאית שלא חיה בארה"ב.

Kender00

New member
עוד שני תוספות קטנות (מה שצוקי רשם נכון מאוד)

1. ברגע שהבת שלך נכנסת לארה״ב עם ויזת הגירה יחד איתך היא הופכת לאזרחית ארה״ב, ניתן ללכת ולהוציא לה דרכון (ילד עד גיל 18 של אזרח אמריקאי שנמצא בארה״ב עם גרין קארד ויחד אם ההורה בעל האזרחות הופך להיות אזרח)
&nbsp
2. יש סיכוי שאת יכולה לאזרח את הילדה לפי חוק הסבא (במקרה שלכם סבתא)
יש פה מספר אנשים שביצעו את זה (כמובן שזה לא נותן לבן זוגך שום דבר רק לבת)

rainbow188

New member
את לא חייבת עורך דין הגירה לזה

ממליצה להתחיל עם הגשת עם הגשת ה I-130 עם כל המסמכים שרלוונטיים כדי שהשעון יתחיל. אחכ להגיש דוחות מס IRS שנה- שלוש שנים אחורה (רק עליך) אחכ להתחיל לחשוב על לאיפה לעבור (לפחות מדינה) ולהתחיל לגשש לגבי עבודה, בעיקר לך, אבל גם בשבילו. אם יש לך קריירה עם הכנסה טובה, התהליך הרבה יותר פשוט, כי את לא צריכה קו-ספונסר. אם לא, אז אולי כן כדי להתיעץ עם עורך דין.

sem34

New member
עבודות לא אטרקטיביות במיוחד

אני עורכת מוזיקה ברדיו ובן הזוג שלי מורה בתיכון לאנגלית וסאונדמן.
משכורות סבירות מינוס.
זה אומר שאהיה צריכה שמישהו יהיה הספונסר שלנו ?

לא הגשתי דוחות כל השנים הללו אז אני חושבת שזה יהיה יותר מורכב.

rainbow188

New member
עורך דין הגירה לא יעשה לך מיסים

אם הייתי צריכה לבחור, עדיך מישהו שיעשה לך את המיסים ולא עורך דין הגירה. החברה פה בפורום יעזרו לך בהמשך. אם אין לך אנגלית שפת אם, תקחי עזרה גם בתהליך בתשלום. המשכורת/הכנסות לספונסר סבירות. תכף אמצא לך לינק.

למעלה