התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

rainbow188

New member
לינק

https://www.boundless.com/immigration-resources/income-requirements-for-a-marriagebased-green-card/

KallaGLP

New member
זה נכון שלא חייבים עורך דין לענייני הגירה, אבל

לאחרונה יצאה הוראה לפקידי מחלקת ההגירה שהם יכולים לפסול בקשות אם חסר או יש טעות בטופס כלשהו. פירוש הדבר שאם פעם היה נהוג לבקש לתקן או להשלים את החסר, היום פשוט יכולים לפסול את הבקשה על טעות הכי תמימה. אישית, לא הייתי לוקחת סיכונים והייתי שוכרת שירותי עורך דין כדי למנוע עוגמת נפש פוטנציאלית.

iris mom of two

New member
מנסיון

עורכי דין גם עושים טעויות.
&nbsp
אצלנו זה היה משהו פשוט, בלי שום קשר להגירה, אנחנו גילינו את הטעות כשעשינו הגהה למסמכים (זו היתה צוואה), לפני החתימה.
&nbsp
הגהה פשוטה שווה הכל. ובהחלט צריך עוד זוג עיניים. עדיף של מי שאוהב לדקדק בפרטים. אישית הייתי בוחרת במישהו שאני יודעת שזה הפורטה שלו, ושולט באנגלית, לפני עורך דין.

KallaGLP

New member
כולם עושים טעויות.

ולפני שמגישים מסמכים תמיד חייבים לעבור על כל פסיק ולוודא שהפרטים הטכניים נכונים. גם בניירות שעורכי דין ממלאים. ועדיין עורך דין טוב, במיוחד כשלא מדובר בטעות טכנית פשוטה, אלא במשהו שלא הובן נכון, הוא תעודת ביטוח נוספת. לא במקום בדיקה אישית, אלא בנוסף.

rainbow188

New member
בכל מקרה אני ממליצה שעורך דין הגירה

יעבור לך על המסמכים לNVC לפני הגשה. זה עלות מינימאלית של עמה מאות דולרים וכן שווה. אבל זה בעוד שנה כשתגיעו לשלב הזה. I-130 אפשר לבד, בלי להתחייב לאף אחד תשלום. לכי תדעי מה יהיה בעוד שנה (לא קורה כלום בשנה הזו).

randomwinds

New member
פנה לביטוח לאומי והודיע להם שאתה בחול

https://www.btl.gov.il/snifim/mokdimrashi/Pages/abroad.aspx
לרשות המתקשרים מחו"ל עומד מוקד טלפוני שמספרו: 972-8-9369669.
השירות ניתן בימים א' - ה' בין השעות 8:00 עד 15:00.

אתה יכול לבחור בין ניתוק תושבות להמשך תשלום. אם לא הודעת עד עכשיו וגם לא שילמת תצטרך או לשלם את החוב או לבקש ניתוק רטרואקטיבי ולקוות לתשובה חיובית. תשלום ניתן להסדיר בכרטיס אשראי. ניתוק - בטופס 627

ראה מידע נוסף כאן

http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/456/182449542/ישראלים_בחו``ל/עוברים_לארצות_הברית

rainbow188

New member
מה קורה אם חוזרים לפני 5 שנים?

האם בכז מבקשים את % מההכנסות למרות שניתקת?

guy56782

New member
זו ישראל - אין חוקים ברורים

לכאורה, הם יכולים לדרוש ממך הרבה כסף (וגם אין התיישנות על חובות אליהם). בפועל, אני מכיר הרבה אנשים שפשוט חזרו, ומעולם לא התבקשו לשלם כלום. כל העסק איתם מאוד מבולגן.

rainbow188

New member
האנשים שאתה מכיר שלא התבקשו לשלם

הודיעו לביטוח לאומי על מעבר/ניתוק או פשוט עזבו בלי להגיד שלום?

randomwinds

New member
ישנם שני סוגי ניתוקי תושבות

זה של מס הכנסה וזה של ביטוח לאומי

אם אתה מעוניין להתעמק בנושא - ראה הערותה של רו"ח אורנה צח-גלרט (שאותה ציטט אשר טוריאל) - למשל כאן, מ2015:

http://www.adr-ym.com/wp-content/uploads/2015/12/הערכות1.pdf

ההחלטה לגבי תושבות היא בידי "פקיד הביטוח והגבייה במוסד לביטוח לאומי, על פי הלכות שנקבעו בפסקי דין של בית הדין הארצי לעבודה", ע 134. שם מתואר מתי תיבחן התושבות במהלך 5 השנים. השורה התחתונה היא שהמבוטח יכול לדרוש זאת.

לגבי סכום החייוב, נכתב בע 137 כך:

עובד אצל מעסיק זר במדינה שאינה מדינת אמנה יסווג כבעל הכנסה שלא מעבודה, יחויב בדמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות בהתאם להכנסתו כפי שהתקבלה בשומת מס הכנסה ולפי השיעורים שנקבעו בחוק. כל עוד לא התקבלה שומה, יחויב בדמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות כלא עובד לפי בסיס מינימום.

יחד עם זאת בע 81 מצויין כך לגבי תושב ישראל:

המוסד לביטוח לאומי פרסם חוזר בשנת 2004 )שמוצג בהמשך המאמר(, שעל פיו משכורתו של תושב ישראל שעובד רק בחו"ל אצל מעסיק זר מסווגת במוסד לביטוח לאומי כהכנסה של מי שאינו עובד שכיר ואינו עצמאי, על כל המשתמע: שיעור דמי הביטוח הוא כהכנסה פסיבית (12% בשיעור המלא) והגמלאות הן כמי שאינו עובד כלל. כלומר,אף שבדוח המוגש למס הכנסה מסווגת הכנסה זו בדרך כלל כהכנסת שכר, המוסד לביטוח לאומי מסווג את ההכנסה ככזו שאינה מעבודה, ממשלח יד או מעסק

יש לשים לב שתתכן היווצרות חוב ובעקבותה עיקול אוטומתי לאחר משלוח התרעות (ע 80), אם המבוטח לא משלם ולא מידע את ביטוח לאומי לגבי מצבו.

לגבי החזרים - ביטוח לאומי אמור להחזיר עודפי גבייה עד 7 שנים אחורה (ע 93)

לסיכום - ע"פ הבנתי הלא מקצועית:
  • אדם שהפסיק העסקתו בארץ ועבר לחול למספר שנים, יכול לבקש מב. לאומי לנתק תושבות לא לשלם כלום ולא להיות זכאי לכלום (עד שובו).
  • אין מספר קסם של שנים. כשאני הודעתי לב. לאומי, הפקיד ציין 3 שנים.
  • הניתוק יכול להתבצע ביום העזיבה אבל ההחלטה הסופית היא ביום החזרה, למשל אם לא היה ניתוק 'אמיתי' או לא למספיק שנים
  • מי שיש לו שומה ממס הכנסה, יחוייב אוטומטית בביטוח לאומי לפי אותה שומה.
  • מי שמשלם את המינימום ואז מנתק - אחרי 5 או פחות שנים - אמור להית זכאי להחזרים.
  • לגבי הכיסוי מביטוח לאומי למי שמשלם את המינימום - ראה הערותיו של אשר בקישור שבהודעתי הקודמת

Kender00

New member
ֿֿ
דורון/אילן שווה להכניס תשובה זאת למאמרים

רק שני נקודות, 1. זה 12 אחוז מהכנסה חייבת ולא מהברוטו. 2. יש תקרה חודשית על השכר (אני חושב שהיא בסביבות 43/44 אלף ש״ח לחודש, זה מתעדכן מדי פעם)

doronf65

New member
אתה על הסוס

צריך או דרכון או ת. לידה של המבקש, אבל צרף את שניהם. יותר טוב לתת יותר.
- אם ת. הנישואין בעברית אז כמובן שצריך תרגום. התרגום יכול להיות עצמאי שלך. אם אתה בארץ זה יכול להיות קצת יקר ובעייתי, אבל אם בארהב זה מאוד פשוט.
&nbsp
זה יש לכם ילדים זו העדות הכי טובה לרצינות נישואים, כל ההוכחות האחרות כבר לא משנות הרבה. אז אל תתאמץ אם אין לך משהו במיידי, אבל אם יש לך בשלוף, תוסיף. זו תפאורה נחמדה אבל במצבך המצויין זו *רק* תפאורה.
&nbsp
שלחתי לך כתובת אימייל שלי ולא קיבלתי תגובה. אם קיבלת, שלח לי אימייל, ואני אעזור לך להוריד עלויות בנושא התרגום.

Menimi

New member
תודה

תודה דורון,
לא ראיתי הודעה ממך,
במקרה כבר יש לי תרגום של התעודות נישואין, כך שבענין הזה אני מסודר בנתיים,
אני מאמין שאצטרך לתרגם עוד דברים בהמשך, הבנתי שזה בסדר לתרגם בעצמי באם אני מצהיר שאני שולט באנגלית, לא?
בעצם שהתהליך הוא קונסולרי יש צורך לתרגם מעברית?
הרי זה מול השגרירות כאן בארץ, באתר שלהם כתוב שהמסמכים בעברית וערבית אינם צריכים תרגום.

doronf65

New member
לגבי התרגום

אתה צריך להצהיר מול נוטריון ולהוציא כזה אישור. האם יש שינוי וניתן ללא זה? אם כן, ידע אותי. בארץ זה עולה הרבה, בארה"ב זה $10 וזה אישור לכל החיים. קרא על זה במאמרים, לינק בצד שמאל תחת הודעות נבחרות.
&nbsp
נדמה לי שמה שאתה שולח לארה"ב (האישור הראשוני) צ"ל מתורגם. בהמשך התהליך בארץ כבר לא חייבים תרגום. אבל אישית אני דואג לתרגום, אני מכיר היטב את רמת העברית של העובדים (אם הם אמריקאיים ולא עובדים מקומיים) בשגרירות, ומעדיף לעשות את הבקשה הכי קלה וידידותית עבורם, על מנת שגם יהיו נחמדים לבקשה ...

&nbsp
אם לא קיבלת ממני את המסר, כתוב לי שוב, אני מעוניין במה שיש לך להראות לי.
&nbsp

Menimi

New member
תרגום

אני יודע מניסיון עם הuscis מחוק הסבא שתרגום עצמאי קביל, חשבתי שאותו הדבר גם במקרה זה.

למעלה