התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

zuki3

New member
לא, אי אפשר לדלג על דור

הדרך היחידה שהנכד יקבל משהו (גרין קארד או אזרחות)
זה אחרי שאמא שלו (הבת של האזרח) תהיה אזרחית או בעלת גרין קארד.

zuki3

New member
לא באופן ישיר

לפי מה שאת מתארת, מצבכם הוא כמו כל אדם אחר שאין לו קשר ישיר לארצות הברית,
אבל קרובי המשפחה האמריקאים יכולים לעזור לכם להגר דרך מסלולים רגילים שפתוחים לכולם
למשל, אם הסבא עשיר, הוא יכול לתת לך במתנה חצי מיליון דולר ותוכלי להגר דרך השקעה,
או הדוד יכול להכיר לך אזרחים אמריקאים צעירים ונאים שתוכלי להתחתן עם אחד מהם,
או אם לדוד יש עסק גדול ולך יש השכלה אקדמאית מתאימה, הוא יכול להעסיק אותך.
אבל דרך קשרי משפחה, אין לכם כנראה דרך להגר.

doronf65

New member
שלא יבלבלו לך ת'מוח

זה לא נכון. אנשים מערבבים דברים ולא מבינים. יש מה שאנחנו קוראים בסלנג ''חוק הסבא'' אבל זה שם מטעה ולא קשור לעניין כמו זה שהצגת. זה תופס רק אם לנכד יש הורה אזרח (כלומר אין דילוג דור) והסבא לפעמים יכול לתמוך בבקשה. זה הכל.

doronf65

New member
עוזר למי? לאיזו מטרה?

שאלת על אישה בת 57. זה לא אתה, נכון? אז לא נתת את כל הסיפור. תן סיפור מלא ונוכל לעשות הערכת מצב.
&nbsp

ilanvag

New member
בחייאת דורון - מה לא ברור?

האישה בת ה-57 זו האמא של פותחת השרשור, והבת היא זו שרוצה להגר לארה"ב. אם האמא היא בת 57, אז הבת מן הסתם בשנות ה-20 לחייה, או תחילת שנות ה-30.
&nbsp
היא מנסה לבדוק את האפשרויות, ומגלה את האמת הכואבת לגבי הגירה לארה"ב -- בהנחה ואמא שלה בכלל מודעת לעניין, ותהיה מוכנה לשתף פעולה ולהעביר את מרכז חייה לארה"ב בעוד למעלה מעשור (ואני בספק ענק, עבור אישה שתהיה סביב גיל 70...) -- הבת תוכל להגר לארה"ב מתישהו בעוד 25-30 שנה, פלוס מינוס... בהנחה והחוקים לא משתנים, התורים לא מתארכים, ומן הסתם עוד כמה תנאים...
&nbsp
איזמרלדה - אני קרוב?

doronf65

New member
אני מבין בערך כמוך

אבל מנסיון רב שנים בפורום ומתוך כבוד לשואל אני מנסה לתת לו צ'אנס לתת לי את הסיפור שלו מבלי "לדעת הכל מראש". והיו מקרים שהופתעתי וקיבלתי סיפור אחר לגמרי. זה נוהל קבוע אצלי, להיכנס לסיפור בצורה מסודרת (כי עד עכשו היו שאלות נקודתיות ומנותקות מהסיפור המלא.
&nbsp
נראה לי סביר. נוהל אישי שלי שלא מכזיב וחוסך הרבה זמן. לא בחייאת, לא בטיח... אני לפחות - איני "יודע כל"

doronf65

New member
ואם לא נקבל - מצויין!

או שהיא קיבלה כבר את התשובה וסיפקנו לה את השרות, או שחסכנו זמן על התברברות

Kender00

New member
מסכים אם אילן ב 200 אחוז לגבי יעוץ פרטני עם איש מקצוע למקרה

שלכם!
&nbsp
לגבי מס כל השכירות הישראל, בארה״ב תצתרכו לשלם מס על השכירות מהרגע שתהפכו
להיות Resident לצרכי מס בארה״ב (זה יהיה נכון להכנסות שיהיו לכם מכל מקום בעולם)
&nbsp
ברמה הפדראלית (בארה״ב משלמים מס לממשלה הפדראלית וברוב בסטייט גם לסטייט, ויש מקרים שגם למחוז ו/או לעיר)
תקבלו זיכוי על המס ששילמתם בישראל ותוכלו להזדכות מול נטל המס לנכסים הזרים
ברמה של קליפורניה לא תוכלו להזדכות על המס ששלמתם בישראל ותיהיו חייבים במס לקליפורניה
&nbsp
בנושא של ישראל זה תלוי באיזה מסלול מס תשלמו מס על שכירות והאם מס הכנסה יקבל את המסלול של 10 אחוז מס למי שמחזיק מספר דירות להשקעה ראה מקרה פסק דין רשות המסים נגד עו״ד שרגע בירן (אף שלפי ידעתי כרגע רק מי שמחזיק 10 דירות ומעלה לא יהיה זכאי למסלול של 10 אחוז, אבל זה יכול להשתנות)
&nbsp
אז חשוב יעוץ פרטני שמתאים למקרה שלכם

liviur

New member
חייב להישאר על שמו ל4 שנים

והוא עלול להיות צריך להוכיח שהוא אכן זה שמשתמש בו.
יש פה האמת פוטנציאלית בעיה - כי גם אסור לו לתת לאדם אחר להשתמש בו עם תמורה מסוימת.
&nbsp
לגמרי נקודה להתייעץ עם רו״ח - כי לכאורה אתם מפרים את תנאי הפטור של קניית הרכב.

Kender00

New member
לפי זכרוני, אף אחד אחר לא זכאי לנהוג ברכב, אם הבעלים לא ברכב

בזמן הנהיגה.
אז אף אחד לא יוכל לקחת את הרכב לטיפול תקופתי, או לנהוג בו...
אני חושב שיש גם הגבלה בביטוח היות ויש הגבלה ברשיון ברכב.
&nbsp
כל מגבלות האלו בגלל מקרים שאנשים ״קנו״ את הזכויות של עולים, אז המכס הגביל את השימוש ברכב שקיבלו פטור.
&nbsp
לפי ידעתי ניתן למכור את הרכב ולשלם את המס.
&nbsp
כדי להתייעץ עם איש מקצוע, יש סיכוי שֿהוא יאבד את האזרחות הישראלית (לפי ידעתי) ואז גם אין בעיה של תושבות. הוא לא הראשון שביצע ״עליה״ שאחרי זמן קצר החליט לוותר והוא גם לא האחרון (הגירה זה לא דבר קל ולא משנה מאיזה מדינה ולאיזה מדינה)
אז אני מניח שיש מספיק ידע בתחום אצל אנשי מקצוע (לא בטוח שרק רו״ח)

GS00

New member
העניין הוא לא הרכב, אלא חשבון הבנק

האם חשבון בנק יכול להשפיע על ניתוק תושבות באופן כלשהו?
&nbsp
האם כל האנשים שניתקו תושבות סגרו את חשבון הבנק שלהם?
&nbsp
תודה!

ilanvag

New member
הרשויות (ובתי המשפט) מסתכלים על המכלול, לא על כל פרט בנפרד.

והפרט המשמעותי והבעייתי ביותר אצלכם הוא הרכב -- כפי שניסו להסביר לכם פה.
&nbsp
אז לא, חשבון בנק בפני עצמו הוא לא מכשלה בפני ניתוק תושבות, אבל את מסתכלת על זה בצורה לא נכונה...

Kender00

New member
אילן, לפי דעתי המקרה שלו הוא לא מקרה רגיל ובמכלול יהיה יותר

קל לו לפי דעתי היות וקשה להראות קשר חזק לישראל כמדינת תושבות שלו
&nbsp
אולי אשר יכול לשפוך יותר אור

Kender00

New member
תלוי כמה החשבון פעיל ולאיזה מטרות

אבל המקרה שלו (לפי דעתי) הוא פשוט, היות וזיקה הראשונית שלו לישראל חלשה,
&nbsp
ולפי דעתי יהיה קשה למס ההכנסה לסתור את המבחן במהותי בפקודת המס, היות ויש לו טיעון חזק. היות והטיעון הוא רציתי לבצע ״עליה״ בגלל ציונות (או סיבה אחרת) ואחרי שנה/שנתיים) היה קשה לי (או לא הסתדר או קיבלתי הצעה שלא יכולתי לסרב או מצב משפחתי או כל סיבה) ולכן חזרתי למדינת המקור שלי.
אין לו מספיק ותק בישראל על מנת שניתן להוכיח את מבחן המהותי.
&nbsp
דיסקלימר: אני לא רו״ח ו/או עו״ד ו/משפטן, זה מבוסס על ידע אישי ואין לראות את הכתוב ההמלצה, וחשוב להתייעץ עם איש מקצוע לפני קבלת החלטה.

למעלה