התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

kuku46

New member
אז מי אנחנו:

קודם כל תודה רבה על ההענות אתם מקסימים. אני פרסומאי מזה חמש שנים, בוגר קורס מקצועי בתכנות ועיצוב אתרים, כלומר, מבין גם בתכנות. יש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך מבן-גוריון. בעברי הייתי מורה לאנגלית מספר שנים. בת זוגתי היא לא אישתי והיא עובדת בחברת ביטוח בתפקיד ניהולי. יש לה תואר ראשון בכלכלה וניהול. יש לי אנגלית מצויינת אני יכול לעבור את הבחינה שלהם בלי בעיה וגם היא. לא-אין לנו אפשרות לרילוקיישן דרך אחת החברות בהן אנחנו עובדים. אני באמת בוחן אפשרות של הגירה דרך אחד מסעיפי "עובד מקצועי"

zuki3

New member
תראה

1. כמו שכתבו לך אם תרצו להגר יום אחד לארצות הברית, בת זוגתך תצטרך להיות קודם אישתך החוקית.
אחרת אתם 2 אנשים זרים שאין בינהם קשר להגירה.
2. כדי להגר הגירה מקצועית, הדרך היחידה שנראית עבורכם היא דרך מעסיק,
הבעיה הראשונה היא טכנית,
אתה חייב תואר ראשון אקדמאי במקצוע שאתה מתקבל לעבודה בו,
זאת אומרת כדי להתקבל לעבודה ולקבל ויזה בתור איש פרסום אתה חייב תואר אקדמאי בתחום, או לחלופין 3 שנות ניסיון על כל שנת לימודים.
כך שלהתקבל בתור פרסומאי אתה צריך 12 שנות ניסיון בעבודה כפרסומאי,
לכן אתה לא מתאים לקבל ויזת עבודה.
בנוסף, וזאת הבעיה השניה,
כנראה שאין לכם אפשרות להתקבל לעבודה ולקבל ויזת עבודה במקצועות האלו,
כי אין חוסר בארצות הברית במנהלים או בפירסומאים.
לכן לפי מה שכתבת עד היום,
בהגירה מקצועית, ארצות הברית לא מתאימה לך,
וכנראה שגם קנדה לא, לפי התארים שלכם והגיל.

נשאר לכם לחפש דרך אחרת להגירה,
כמו להשתתף בהגרלת הגרין קארד.
או לחסוך הרבה כסף.
או להשאר בישראל...
כי עולם נסגר למהגרים, חלפו הימים של לפני 50 שנה, שמספיק שהיית מגיע למדינה ויכול להגר, זה נכון לארצות הברית כמו לכל מדינה אחרת.
העולם רוצה רק אנשים עשירים או מאד משכילים וצעירים.

KallaGLP

New member
אולי אוסטרליה או ניו זילנד?

לא מבינה בזה הרבה, אך הבנתי שיחסית יותר קל להגר לשם.

klemiki

New member
היום סגרו את כל השערים

אני לא מנוחה גדול לאוסטרליה, אבל ללא הצעת עבודה צריך להציג נתונים מאוד אטרקטיביים על מנת להגר, כולל גיל נמוך מ 30, תארים גבוהים ומעבר בחינה באנגלית הציוניים מאוד גבוהים.
ואז זה רק בקושי מספיק, עדיף שיהיה כמה שנות לימודים באוסטרליה ומקצוע מבוקש.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

guy56782

New member
בהחלט

אני בדקתי את הכיוון הזה עם עורך דין אוסטרלי (ואם זה היה תלוי רק בי היינו הולכים על זה עכשיו...). השורה התחתונה היא שאפשר לקבל את המקבילה של ״גרין קארד״ אוסטרלי על סמך qualifications, ואם יש הצעת עבודה ממעסיק, זה נעשה אפילו יותר טריוויאלי (מעסיק יכול בקלות רבה להשיג ״גרין קארד״ לאזרח זר שהוא מעוניין להעסיק).
אם במקצוע שלך סידני (או מלבורן) הם מקומות מעניינים, זו אופציה מאוד מוצלחת.

zuki3

New member
הבעיה שאין לו מקצוע

יש לו תואר ראשון בפסיכולוגיה (שזה לא מקצוע)
הוא עבד כמורה בלי תעודה
הוא עובד כפרסומאי בלי תעודה,
בכל מקום, גם באוסטרליה, יש מקצועות מסוימים שיכולים להגר,
ורק אם יש להם תעודות מתאימות,
אני מניח שלך יש, לכן אתה אולי מתאים.
מי שאין לו מקצוע לא יכול להגר לשום מקום.

ומי שיש לו מקצוע מבוקש,
תארים אקדמאים מתאימים
ומעסיק מקומי שרוצה אותו
יכול להגר לאן שיבחר.

guy56782

New member
אתה צודק, אבל זה הרבה יותר קל באוסטרליה מבארהב

אני באמת במצב שונה ממנו, אבל גם עם נסיון בהייטק + תארים גבוהים הרבה יותר קל באוסטרליה. פה בארהב, גם במסלול הכי מרופד עם מעסיק תומך, אנחנו מדברים על שנים של בירוקרטיה עד הגרין קארד... באוסטרליה, אתה יכול להתראיין עכשיו למשרות, ולנחות שם עם ״גרין קארד״ בעוד 3-4 חודשים.
אם הבחור המדובר יכול למצוא מעסיק מקומי שמעוניין בו - ואני לא בטוח שזה קשה כמו שאתה חושב - יש סיכוי שהם יכולים לסדר לו את ענייני ההגירה. אם הוא לא מסוגל למצוא מעסיק מקומי, אז הבעיה שלו היא לא בענייני הגירה...

zuki3

New member
נראה לי שהעורך דין שדיברת איתו מרח אותך

דבר אחד קבוע, ולא משנה איפה, עורכי דין הם שקרנים ורמאים
ויגידו הכל כדי שתקח אותו ותשלם לו משכורת,
אמריקאים , ישראלים או אוסטרלים
חיפוש בגוגל על פרוססינג טיים של ויזות באוסטרליה
הנה אתר רישמי של ממשלת אוסטרליה,
https://www.homeaffairs.gov.au/abou...ards/global-visa-citizenship-processing-times
מראה שיש 2 מסלולים של קבלת תושבות על סמך ספונסר מקומי,
במסלול אחד יש היום 21 חודשי טיפול
במסלול קצר יש 12 חודשי טיפול
וקריאה בתוכו, יש שם רשימה אין סופית של מסמכים, שצריך להביא
למשל צריך להביא תשובות של מבחן רישמי באנגלית,
אני עשיתי לפני שנים מבחן כזה והייתי צריך כמה חודשים ללמוד וכמה חודשים לחכות לתאריך מבחן,
כך שכמראה גם מי שיש לו מקצוע מתאים, תעודות מתאימות, מעסיק שרוצה אותו, צריך לחכות שנתיים שלוש עד שיהגר, גם באוסטרליה כמו בארצות הברית.
אוסטרליה כבר שנים מעתיקה את ארצות הברית מבחינה תרבותית, ממשלתית, הגירתית ושאר הדברים, האוסטרלים יותר קיצונים מטראמפ, הם המציאו מחנות מעצר למהגרים לא חוקיים כבר לפני שנים, בזמן שטראמפ עוד בדק את הפוסי של מתמודדות לתחרות יופי.

kuku46

New member
באתר של שרות ההגירה של ארה"ב..

לפני כשנה קראתי שאם ירצה אותך מעסיק מקומי ויש לך 5 שנות עבודה רצופות במקצוע, לא 12, זה אפשרי. אם זה השתנה מאז איני בטוח

zuki3

New member
יש לך קישור ?

כמה שאני יודע לא היה שום שינוי בחוקיי ההגירה,
הדבר היחיד שאני מכיר שמדבר על 5 שנות ניסיון בעבודה,
זה במסלול גרין קארד דרך מעסיק, שמאפשר לקבל גרין קארד
אם יש לך תואר ראשון רלוונטי לעבודה שלך + 5 שנות ניסיון רלוונטי במקצוע + מעסיק שרוצה להעסיק אותך ולבקש עבורך גרין קארד ,
וזה במקום תואר שני במקצוע שלך.

במקרה שלך אין לך תואר ראשון במקצוע שלך, וגם אין לך מעסיק,
שזה כנראה יהיה הבעיה הגדולה שלך,
יכול להיות שעורך דין מאד יצירתי יוכל להגיד שתואר בפסיכולוגיה קשור לעבודה בפירסום,
אבל אני לא רואה חברת פרסום שתבקש אותך לויזה (אלא אם מדובר על חבר או קרוב משפחה שלך).
אתה כמובן יכול לנסות להתקבל, שלח קורות חיים, ומי יודע אולי יקרה נס ותתקבל לעבודה.

kuku46

New member
נקווה :)

ilanvag

New member
אין דבר כזה ומעולם לא היה, לפחות לא בעשור פלוס שאני פעיל פה.

יש הרבה יותר דרישות, מכסות, וכדומה - לכל ויזה ובכל מסלול שהוא.

Boston Guy

New member
מאמינים לך שקראת באתר של רשות ההגירה. פשוט לא הבנת מה קראת.

אבל זה ממש לא משנה.

אתה מבין, ממה שקראת, שאתה צריך למצוא מעסיק אמריקאי שירצה אותך כל כך שהוא יסכים:
1. להכנס לבלגאן יקר של ניירת, הוצאות עורכי דין ותשלומים של אלפי דולארים באגרות (על חשבונו) כדי לבקש עבורך ויזת עבודה כזו או אחרת.
ובמקרה שלך, לפי הנתונים המעטים שמסרת לנו עד עכשיו - אין שום ביטחון שאתה עומד בתנאים של ויזה כזו (מבחינת השכלה רלוונטית \ נסיון רלוונטי).

2. לחכות בסבלנות סדר גודל של שנה מרגע שמצאתם אחד את השני ועד שתוכל להתחיל לעבוד עבורו בארה"ב. זה כמה זמן שלוקח לסדר ויזת עבודה מהסוגים הרלוונטיים.

אז תתחיל בלמצוא כזה. אחר כך אפשר יהיה להתקדם למשוכה השנייה - זה שמבחינת רשות ההגירה "בת זוגך" לא קשורה אליך בשום צורה וגם אם תקבל ויזה - היא לא זכאית לשום סטטוס הגירתי אלא אם תתחתנו בצורה חוקית ורשמית.
ואז נתקדם למשוכה השלישית...

kuku46

New member
כן.. צעד קטן כל פעם
כדאי גם לעשות את הבחינה באנגלית קודם

ilanvag

New member
על איזו בחינה באנגלית אתה מדבר כל הזמן???

לא ידעתי שצריך בחינה באנגלית בשביל לקבל ויזת עבודה...

zach78

New member
בחינה באנגלית

דורון,

אני חושב שהוא עשה סלט עם תוכנית ההגירה הקנדית ( ואולי גם האוסטרלית ? ).
שם יש בחינה, ותוצאות הבחינה מתורגמות לנקודות. ( ויש גם אופציה לבחינה בצרפתית.. )

ilanvag

New member
אני אענה לך בכנות, והתשובות לא מעודדות

סט הכישורים שאתה מציג -- הן שלך והן של אשתך -- הוא לא מספיק אטרקטיבי בשביל מעסיק אמריקני, כדי שהוא ישמש לכם בתור ספונסר לוויזות עבודה.
&nbsp
מעבר לזה, רמת האנגלית שלך, שאתה חושב שהיא מצוינת (תאמין לי שהיא לא מספיק טובה בשביל עבודה בשוק המקומי בתור פרסומאי...), ועוד דברים שציינת - כל אלה פשוט לא רלבנטיים בגלל מה שציינתי בפסקה הקודמת.
&nbsp
בארה"ב, למעט אם תזכו בהגרלת הגרין קארד, אני לא רואה שום דרך עבורכם להגר באמצעות עבודה. ארה"ב מאוד מקשה על הגירה, ומעוניינת במהגרים עם פרופיל מאוד ספציפי, שאתם לא עונים לו.
&nbsp
אולי במדינות אחרות יהיה לך סיכוי - אני לא מכיר ולא יודע.
&nbsp
בהצלחה

klemiki

New member
כן... זה לא נשמע מעודד

המקצוע שלך ושלה הוא לא מקצוע שמיהו יחשוב בכלל לעשות לך ספונסרשיפ.
גם לגבי אנגלית... מתי פעם אחרונה כתבתה מכתב באנגלית עם קרוב ל 0 שגיאות דקדוק וכתיב?
חפש בגוגל ielts ותעשה מבן לדוגמא

shol21

New member
כמה זמן לוקח התאזרחות ע"פ חוק הסבא

לאחר כל העזרה בפורום נראה שהצעד הנכון הוא לאזרח את הילדים ע"פ חוק הסבא כך שהתוכנית היא לשלוח את המסמכים מהארץ ואחר כך ליסוע כתיירים לריאיון ולהישאר שם כאזרחים.
אם אני שולח את המסמכים היום למשרדים בארה"ב (משלוח מהיר) כמה זמן עד לקליטתם במערכת וכמה זמן עד לריאיון בארה"ב ?
אנחנו מתכננים להיות בארה"ב מעוד כחודשיים למשך 3 חודשים עם ויזת ESTA כתיירים זאת אומרת יש לנו כ 5 חודשים ואחר כך נצטרך לצאת מארה"ב האם נספיק לריאיון והאם אחרי הריאיון נחשבים כבר אזרחים או שיש עוד תהליך ?
רק להבהרה אני אזרח ארה"ב רק הילדים לא (בני 3) והם נכנסים עם ESTA לא אני.

למעלה