התגוננות כצעד ראשון להתקפה

התגוננות כצעד ראשון להתקפה../images/Emo18.gif

בבסיס העבודה עומדת ההנחה שכל התקפה מקורה בהתגוננות אני מזמינה אתכם לבדוק בחייכם אמת זו אני מוצאת שבכל פעם שאני מתגוננת או מגוננת על משהו או מישהו המנגנון ישר עובר למצב של התקפה קרבה כי באותו רגע אני עדיין מאמינה שמשהו "מסכן" את הקיום שלי או של יקיריי וכשאני מזהה את ההתגוננות אני כבר יכולה לעצור את ההתקפה כי הכל מתחיל במחשבה ההתקפה יכולה להיות כלפי עצמי או כלפי הזולת ההתקפה יכולה להיות גלויה או סמויה יכולה להיות שקטה או רועשת יש אינסוף דרכים יצא לכם להתבונן איך אתם "מתקיפים" ? בין אם את האחר או את עצמכם מכירים את החוייה הזו? התקפת האחר יכולה להיות רועשת - כצעקה / כעס/ ביקורת/ ציניות/ אלימות פיזית או מילולית וכד' או שקטה - התעלמות / התנתקות מהאחר/ מבטים לא נעימים/ מניעה או הימנעות וכד' התקפה על עצמכם יכולה להיות בשיפט עצמי / ביקורת עצמית / חוסר הקשבה לקול הפנימי/ חוסר הערכה עצמית אכילה לא מאוזנת / עישון / בריחה לשינה / ביטול הרצונות שלכם וכד' יש המון דרכים לתקוף את האחר או את עצמנו אפילו כשאנו דואגים למישהו או משהו - הדאגה מולידה את הצורך לגונן ובעקבותיה התנהגות תוקפנית חרדות, מתח,לחץ או ניג'וס לאחר וחיפוש אחר תשובות "ודאיות" כדי שהמיינד הדואג ירגע אני מזמינה אתכם להתבונן וגם לשתף כדי לעורר מודעות בכולנו איך אתם "תוקפים" את עצמכם או את הזולת ומזמינה אתכם לראות שלפני שההתקפה מגיעה היתה לפני מחשבה מלחיצה!!! בואו נתחיל את שנת 2008 כשנה נטולת אלימות וכל זה מתחיל במחשבה מזמינה אתכם לשתף אילו מחשבות מלחיצות גורמות לכם "להתקיף" אתכם או את האחרים בואו ניצור בתוכנו ומול הסובבים אותנו מרחב של אהבה וקבלה באהבה טל

הנה כמה מחשבות מלחיצות-

1. אני לא מספיק - חכמה/ יפה /טובה / רזה/ מצחיקה/ בטוחה בעצמי / מצליחה וכו' וכו' 2. אני יותר מדי- שלילית/ רעה/ חסרת סבלנות/ גאוותנית/ חסרת בטחון / מזוייפת / מתחסדת וכו' וכו' 3. הוא יכול לפגוע בי / להעליב אותי/ לנצל אותי / להפריע לי/ לסכן אותי וכו' וכו' 4. הוא לא מקשיב לי/ לא מכבד אותי/ לא מקבל אותי כמו שאני זה רק על קצה המזלג, יש עוד המון... ומאחורי כולן נחבא הנסיון (הבלתי אפשרי והלא נחוץ ) להשיג בטחון..

חקירת המחשבות - כשחרור מהתגוננות והתקפה../images/Emo23.gif

הי יקירה עלתה לי מחשבה אחת חזקה מתוך מה שכתבת ואני בוחרת להדגים עליה את רעיון ה "התגוננות שמובילה להתקפה" דרך 4 השאלות של 'העבודה' וההיפוכים אני מזמינה את כל מי שפוגש את ההודעה הזו לחשוב על מישהו בחייכם שמחשבה זו עולה בכם מולו- מחשבה- "הוא לא מקבל אותי כמו שאני" 1. האם זו האמת? 2. האם את יכולה לדעת בודאות שזו האמת? (אם כן - כמה זה נכון בעבורך מ 1-10?) 3.איך את מגיבה כשאת מאמינה למחשבה ש "הוא לא מקבל אותי כמו שאני"? למשל - איך את מגיבה אליו כשאת מאמינה למחשבה זו? האם את כועסת עליו / תוקפת אותו/ מתרחקת ממנו וכד' איך את מגיבה אל עצמך- איזה מחשבות נוספות מתחילות לעלות בך כשאת מאמינה למחשבה שהוא לא מקבל אותך כמו שאת- האם עולות מחשבות שיפוטיות על עצמך? האם חוסר הקבלה שלו אותך היא "אישור" לעצמך ש"משהו לא בסדר בך"? מה הדו שיח שמתפתח בינך לבין עצמך ? ואיפה כל התחושות האלו מתרחשות בגוף? - איך הגוף שלך מגיב למחשבה הזו? איך את מתמודדת עם כל הרגשות והתחושות שעולות? האם מרוב מתח / לחץ /תסכול - את הולכת לאכול משהו / לעשן/ אלכוהול/ לקניות/ בורחת לעבודה / עובדת קשה מדיי – וכד', מה הפעולות שאת עושה בתגובה למה שמחשבה זו מעלה בך- שאלמלא היא היתה לא היית מתנהלת כך באותו רגע, האם את יכולה לראות כי התגובות האלו "תוקפות" בעצם אותך? מתי בפעם הראשונה בחייך התחלת להאמין למחשבה –" הוא לא מקבל אותי כמו שאני" מה קרה אז? מה את מרוויחה מהאמונה במחשבה הזו? איך זה תומך בך? (אני מאמינה שכל עוד אנו מאמינים במשהו זה משרת משהו בתוכנו- וכשאנו מוכנים להיות כנים אנו גם רואים מה המקור או נכון יותר לומר – מה מחזיק בעצם את המחשבה הזו) 4. מי תהיי בלי המחשבה הזו ? אני מזמינה אותך לעצום עיניים להיכנס פנימה להתבונן באותו אדם ישר אל תוך עיניו – בלי המחשבה הזו – מה את רואה מי את כשאת איתו ללא המחשבה הזו מי את באופן כללי בלי המחשבה הזו? היפוכים- למחשבה המקורית "הוא לא מקבל אותי כמו שאני" אנא מצאי 3 דוגמאות לכל היפוך – ראי אם יש היפוכים שעולים לך בעצמך 1. הוא מקבל אותי כמו שאני אני מאמינה שיש מספיק מצבים שהוא בהחלט מקבל אותך כמו שאת ואפילו מפרגן את יכולה למצוא אותם? רק מיינד פתוח לשמוע ולראות את האמת – מאפשר לנו להירפא ולהשתחרר מהסבל 2. אני לא מקבלת אותו כמו שהוא למשל – אני לא מקבלת את זכותו שלא לקבל אותי כמו שאני או – אני מבקרת אותו – תראי מה הם השיפוטים שיש בתוכך כלפיו (בין אם את אומרת לו ובין אם לאו) 3. אני לא מקבלת אותי כמו שאני מה הם השיפוטים שיש לך עם המבקר הפנימי שבתוכך (לדוגמא מה שרשמת בהודעה ) מה יותר חזק – הוא לא מקבל אותך כמו שאת ? או שאת לא מקבלת אותך כמו שאת? מי יותר שופט את מי, את את עצמך או הוא אותך? ועל מי יש לנו יותר השפעה, על האחר או על עצמנו? האם לאחר שענית על כל השאלות וההיפוכים - את מוצאת שיש היפוך שהוא נכון יותר מהמחשבה המקורית או לפחות נכון כמוה? אם יש לך עוד היפוכים שעולים לך את מוזמנת לשתף – רשמתי כאן את 3 הבסיסיים העבודה עובדת כשאנו מוכנים לעבור דרך 4 השאלות וההיפוכים ולענות עליהן בכנות כי כשאנו מוכנים להסתכל לאמת בעיניים ולהיות אותנטיים עם עצמנו , אז כל מה שבא מבחוץ ושהסכמנו לראות ומוכר לנו הוא אמת ואין על מה לגונן יותר ואז אין את מי להתקיף - חופש! אני מזמינה את כל מי שפוגש הודעה זו ויש בו מחשבה שכזו פשוט לענות על השאלות בכתב - לפי הסדר ולראות מה עולה מתוככם רק אז ניתן לחוות את העוצמה האדירה שטמונה ב'עבודה' ואת החופש שבא איתה בוחרת לצמוח – אני מודה לך על השיתוף עד כה ואשמח מאוד לקרוא ממך חיבוק ושנת 2008 נפלאה טל
נ.ב רשמת המון "חומר" לעבודה - ואתייחס גם אליו בהמשך אני מאמינה שיש רבים שיכולים להיעזר בחקירת מחשבות שכאלו תודה!

קשת 6

New member
והמשך

"אני לא מקבלת את עצמי כמו שאני" ולכן אני מתקיפה את עצמי - באכילה , בתחושה ברורה שאני מתגוננת מהמחשבה- "אז מה אם אני שמנה...""מותר לי כי אני צריכה לקבל את עצמי" מה יהיו ההיפוכים?? "אני כן מקבלת את עצמי?" "אני לא מקבלת אחרים?" התחברתי מאד לנושא ולחקירה אבל הסתבכתי כשזה מתחיל כבר מעצמי..

המשך להמשך../images/Emo8.gif

הי יקירה שמחה לשמוע ממך בואי נעשה קצת סדר - כדי שאני אבין איזה מחשבה חקרת? האם המחשבה שחקרת היא "אני לא מקבלת את עצמי כמו שאני"? או שזה ההיפוך? אשמח לענות כשאבין איפה התחלת להסתבך - ואיך. תרגיל נוסף אנא רשמי את כל מה שאת לא מקבלת בעצמך- ותעשי את הרשימה הכי ארוכה שעולה לך. למשל כמו שרשמת -" אני שמנה" (וכל שיפוט) תשלימי "וזה אומר ש......" כלומר: אני שמנה וזה אומר ש...... (לדוגמא: וזה אומר ש... -משהו בי לא בסדר) נמשיך משם חיבוק ויום נפלא טל

קשת 6

New member
כן הבנת

אני מתחילה מ..." אני לא מקבלת את עצמי כמו שאני כי ... אני שמנה, אני לא מספיק מוכשרת, אני לא מספיק מסודרת וכו'. אז מה ההיפוך של אני לא מקבלת את עצמי. כל פעם שאני פונה ליעוץ אומרים לי שאני קשה מדי עם עצצמי, ואניצריכה ללמוד לקבל את עצמי, להחמיא לעצמי, לאהוב את עצמי יותר. אני מנסה לחשוב שטוב לי עם עצמי אבל בתוכי אני יודעת , שאני צריכה להוריד מספר קילומגרמים כדי להראות טוב יותר ולהרגיש טוב עם עצמי, אני צריכה להיות יותר מסודרת כי אז יהיה לי בית מסודר, יהיה לי יותר נעים בבית וכו'.. אני צריכה להאמין יותר ביכולות שלי כי אני אוכל לממש אותם ולהצלח יותר בעבודה וכן הלאה....

אני לא מקבלת את עצמי כמו שאני..../images/Emo24.gif

הי יקירה מהחוויה שלי אני מגלה שהרבה פעמים מחשבה מסויימת מוחזקת ע"י מחשבות / אמונות יסוד שבגינן אני לא מצליחה להשתחרר ממנה הפער בין המצוי לרצוי נמצא פעמים רבות במילים "אני צריכה" אני חייבת" "זה אמור להיות ככה/ אחרת " וכו' כל "הסיפורים" שאנו מאמינים בהם אך במבחן המציאות אם אנו מסתכלים אנו רואים שהמציאת שונה מה"צריך /חייב /אמור .." ופה אני מצאתי כמה כוח יש ל'עבודה' לנטרל את כל המשטר הפנימי הזה אז שליתי מס' מחשבות לחקירה שלדעתי הן חלק מאבני היסוד של "אני לא מקבלת את עצמי"----> "אני צריכה לקבל את עצמי כמו שאני" (והדגש על "צריכה") מחשבות : אני קשה מדיי עם עצמי אני צריכה ללמוד לקבל את עצמי אני צריכה להחמיא לעצמי יותר אני צריכה לאהוב את עצמי יותר אני לא אוהבת את עצמי מספיק אני שמנה מדיי אני לא מספיק מוכשרת אני לא מספיק מסודרת או אני צריכה להיות רזה יותר אני צריכה להיות יותר מוכשרת אני צריכה להיות יותר מסודרת אם אני אוריד מס' קג' אז ארגיש טוב עם עצמי אני צריכה להרגיש טוב יותר עם עצמי אני צריכה להאמין יותר ביכולות שלי אם אאמין ביכולות שלי אז אממש אותם / אז אצליח יותר ________________ אם אנו קוראים את כל המחשבות שלעיל זה די ממחיש את מה ש'העבודה' מחזיקה בבסיס שלה - שהסבל נוצר מויכוח עם המציאות למשל- איך אני יודעת שאת ברגע זה לא אמורה להיות רזה יותר? כי את לא. וזה לא טוב או רע זה מה שזה וזו המהות של לאהוב את מה שיש ומתוך אהבת מה שיש נוצרת תנועה קדימה. כי שאנו אוהבים את עצמנו ואת מה שיש כמות שהוא, היקום גם שולח את אלו שאוהבים אותנו כמו שאנחנו (לענין הרזה / שמנה - אני עובדת בקליניקה עם נשים יפיפיות והן מש לא מרגישות טוב עם עצמן ויש נשים שאוהבות את הגוף העגלגל המקסים שלהן והן מרגישות איתו סקסיות והן יפות ומקרינות את זה לא המשקל מגדיר אותנו - אלא המחשבה של איך אני תופסת את עצמי זה מה שמגדיר ובכל רגע שאני מאמינה שאני אמורה להיות שונה ממי שאני בתוך הרגע ולא מקבלת את עצמי- אז יש כאב וסבל) מחשבה נוספת - אני אמורה להיות שונה ממי שאני בכאן ועכשיו _________ אז אני מזמינה אותך לחקור את המחשבות הנ"ל ואהובה אני רושמת לך ולכל מי שפוגש את 'העבודה' - שבכדי שהעבודה תפעיל את הקסם הפנימי שבה יש לעבור דרך 4 השאלות וההיפוכים על כל מחשבה אני מצאתי שככל שהתודעה שבי לומדת להרפות מצריך /חייב /אמור וכד' אני הופכת לחופשיה יותר חיבוק גדול ואשמח לשמוע ממך טל

קשת 6

New member
תודה רבה

אהבתי את התגובה והיא שוב מחדדת את הכוח החיובי שבעבודה. "לאהוב את מה שיש"

למעלה