התייעצות - אשמח לחוות דעתכם

diklaks

New member
התייעצות - אשמח לחוות דעתכם

שלום לכולם, אני מעלה את הדברים על הכתב לאחר התלבטויות רבות ומאחר ואני רוצה לקבל נקודות מבט נוספות. אני קצינה בקבע מזה כ 10 שנים בתפקיד משאבי אנוש. במהלך שנים אלו מלאתי 5 תפקידים שונים (כולל הנוכחי), כל תפקיד ארך שנתיים-שנתיים וחצי. לאחרונה אני מרגישה שהאדמה רועדת מתחת לרגלי ובגלל כל מיני סיבות אני חשה חוסר בטחון תעסוקתי וע"כ רוצה לבחון אופציות נוספות. הייתי רוצה לשלוח את קורות החיים שלי ע"מ לבדוק "כמה הם שווים" בעולם האמיתי. מאחר ומעולם לא עבדתי בשוק האזרחי יש לי כמה שאלות: 1. שאלה טכנית – איך לציין את התפקידים בקו"ח, האם פשוט לכתוב כמו בקו"ח משנה עד שנה תפקיד כך וכך (אציין כי מעברי התפקיד הם חלק מובנה מהשירות הצבאי, ואף תפקיד לא סיימתי עקב אי התאמה או משהו בסגנון). 2. במידה ואזומן לראיונות איך להסביר את זה שאני עדיין בצבא ולא יודעת להתחייב על מועד בו אהיה פנויה לעבוד. 3. במידה ואתקבל – האם לגיטימי להגיד שבסוף החלטתי להישאר בצבא וע"כ אני מוותרת על מקום העבודה, האם זה מקצועי? האם זה עלול לפגוע בי בעתיד שאחפש מקום עבודה. 4. אני סטודנטית הלומדת יומיים מלאים בשבוע – יום באמצע שבוע ויום שישי, השנה זו השנה האחרונה שלי, איך לציין זאת בקו"ח ולהציג זאת? אני מתנצלת אם השאלות נשמעות "צעירות", כאמור מעולם לא עבדתי ברצינות מחוץ לצבא, ומודה לכל מי שיענה או יחווה דעה. ערב נעים.

ניהול תהליך השינוי

שלום תיכף אתייחס לעניין קו"ח אבל לפני זה נראה לי חשוב לברר את תחושת "האדמה בוערת" - למה בדיוק את המתייחסת, האם ומה בדיוק מתחולל במציאות, האם התחושה הזאת מוכרת לך מהעבר ? נראה לי שאת עניין כתיבת קו"ח נכון יותר להתחיל משאלת השינוי, מה את רואה לעייני רוחך קורה במציאות ? להיכן הדימיון והמשאלות שלך שלך לוקחים אותך נכון שהצבא והאזרחות הם עולמות שונים, אבל אני משוכנע שגם בתפקידים השונים בצבא למדת על תהליכי עבודה, למדת מהם צרכים של הארגון וכו', ובוודאי למדת דברים רבים על עצמך בואי נתייחס לצומת הזאת כמדרגת צמיחה ונתחיל משם לעבוד אני מציע לך לקרוא את המאמר הבא, העוסק בנקודת המעבר הזאת ניהול הקריירה: האם אתה מוכן לשלב הבא בתהליך הצמיחה שלך ? קראי, בדקי את עצמך ונמשיך משם יום טוב

restart2

New member
בדיקת אפשרויות

היי דיקלה השאלות שלך הזכירו לי שהייתי במצב שלך לפני מספר שנים מועט.. מבינה את התחושה- בדיקת אופציות חוץ צבא לפי ההנחה שלך - חשבי מה יאפשרו לך? בפנייה לא כתבת מה את רוצה? להישאר או לצאת? הצומתים האלו בצבא מוכרים, אבל אם מאפשרים לארגון להחליט בשבילך... הסיכוי שלך לנסיקה אינו גבוה. להלן תשובות לשאלות שאלה טכנית – איך לציין את התפקידים בקו"ח, האם פשוט לכתוב כמו בקו"ח משנה עד שנה תפקיד כך וכך (אציין כי מעברי התפקיד הם חלק מובנה מהשירות הצבאי, ואף תפקיד לא סיימתי עקב אי התאמה או משהו בסגנון). אני מאמינה באזרוח קורות החיים- הארגון שבו את מנסה להיקלט יבין מה עשית בצבא מה היה התפקיד שלך במילים מתחום משאבי אנוש. וכן כמו באזרחות לרשום משנה עד שנה. 2. במידה ואזומן לראיונות איך להסביר את זה שאני עדיין בצבא ולא יודעת להתחייב על מועד בו אהיה פנויה לעבוד. לגטימי שאת בודקת אופציות חשבי מתי את יכולה להשתחרר אם מצאת לעצמך אלטרנטיבה. מדגישה שאין להגיע לראיון עבודה עם מדים. 3. במידה ואתקבל – האם לגיטימי להגיד שבסוף החלטתי להישאר בצבא וע"כ אני מוותרת על מקום העבודה, האם זה מקצועי? האם זה עלול לפגוע בי בעתיד שאחפש מקום עבודה. כן. 4. אני סטודנטית הלומדת יומיים מלאים בשבוע – יום באמצע שבוע ויום שישי, השנה זו השנה האחרונה שלי, איך לציין זאת בקו"ח ולהציג זאת? בשלב זה הייתי בוחנת אם לציין העדרות צפויה אלא - את הלימודים שלך הייתי כותבת בתחום ההשכלה ומציינת כי את בשנה... בהצלחה אירית שעל

אני רואה את הפער

שבין העולם המוכר לך והידוע לך בצבא לעומת הזר והלא ידוע בחוץ, באזרחות. זה יכול להיות מאוד מפחיד, אבל מה שחשוב להבין זה שכישורייך ויכולותייך וגם הנקודות הפגיעות אצלך יותר, לא משתנות בין הצבא לאזרחות. לגבי אופציות תעסוקה - איפה את רואה את עצמך עובדת ובאיזה תפקיד, נניח שנה מעכשיו? את הברוור הזה תצטרכי לעשות עם עצמך ולמקם את עצמך במשבצת שמממנה את ממשיכה קדימה לכתיבת קורות החיים וניגשת לראיונות עבודה. ...ואין על מה להתנצל כששואלים שאלות כמו שאת שואלת. אלה הם שאלות רלוונטיות וחשובות עבורך, שאלות של ברור והמשך דרך. אולי אפילו התחלה של תהליך חדש בחיים שלך, שאולי את חפצה ביותר מלהחליף את המדים בבגדים אזרחיים ולהשאר באותה נקודה. חיים

למעלה