התייעצות לגבי גיבוי לתמונות

התייעצות לגבי גיבוי לתמונות

שלום רב,
אני טס לחול לתקופה ארוכה יחסית של חודש,
אחד הדברים שהכי חשובים לי זה התמונות והסרטים שאצלם במהלך הטיול,
לא יהיה לי מחשב נייד אך מידי פעם יהיה לי גישה למחשב נייח אצל משפחה.
השאלה היא מה הדרך הכי טובה לגבות את התמונות?
האם להעלות לענן כלשהו/אתר אחסון בחינם/תשלום?

או לחילופין לקנות הארד דיסק נייד ועליו לשמור את כל הקבצים?
מה אתם עושים?

תדוה
מראש

לאונידס

Active member
לדעתי הכי כדאי לגבו לענן

יש חברות מכובדות כמו מיקרוסופט שנותנות לך בחינם נפח איכסון מאוד מכובד - עשרות ג'יגה.
אם יש לך גישה לאינטרנט נראה לי שהכי כדאי פשוט לגבות לענן כך שאם קורה משהו לכרטיס זיכרון אתה מסודר.

בנוסף אולי כדאי לך לגבות על Disk on Key.
שבוע שעבר קניתי דיסק של 8G (איכותי, של אחת מהחברות המובילות) בפחות מ 30 שקלים.
הארד דיסק נייד נראה לי פתרון מסורבל שכדאי לחשוב עליו במקרה של מאות ג'יגה.

יש גם דיסק און קי של 32 ג'יגה ב-115 שקלים

לי אישית יש הרדיסק 2.5 1 טרה ונכנס לכיס, והוא מצויין לגיבוי חופשי בלי שום בעיות, אלא אם תשליך אותו מקומה שישית או תכה בו בפטיש 5 קילו.....
אבל אם כמות התמונות שאתה מצלם הן לא יותר מחמישים תמונות ביום ב-3 מגה התמונה, גם דיסק און קי של 8 ג'יגה יכול להספיק. אם יש עוד כמה סרטים נאמר עד 10 סרטים בני רבע שעה ביום, אז זה כבר מגיע לרמת ה-32 ג'יגה או ליתר בטחון את ההרדיסק 1 טרה.
הכל בתנאי שיש לך במצלמה שקע ליו-פי-אס , או שתוכל להחזיק במצלמה את התמונות עד שתגיע למחשב.
במידה ולא, כנס כל יומיים לחנות מחשבים שיצרבו לך את התמונות לתקליטור (תכין מראש קופסה קשיחה לתקליטורים, לפי כמות ההספק שלך).

לאונידס

Active member
עצה כללית שקיבלתי ממנהל הפיתוח של חברת HP

מנהל הפיתוח של הכוננים הקשיחים.
הוא אמר לי לא לשאול אף פעם מה לעשות אם הדיסק יכשול, אלא מה לעשות כשהדיסק יכשול.
כי ברור שהדיסק יכשול, השאלה רק מתי.

דרך אגב גם רכיב זיכרון יכשול. לכל רכיב זיכרון יש מספר פעמים מוגבל לכתיבה ובסוף גם הוא יחזיר את נשמתו לבורא הדיסק או קי.
כנ"ל לגבי דיסקים צרובים, מתבלים בזמן שהם עומדים על המדף.

לכן אני ממליץ לגבות את החומר החשוב שאיננו ניתן לשחזור בענן האינטרנטי בנוסף למדיניות הגיבויים המקומית (כונן נשלף כזה או אחר) של כל אחד ואחת.

למעלה