התלבטויות והתחבטויות...

יהב11

New member
התלבטויות והתחבטויות...

שלום לכולכם, אני כותבת פה מעט אבל קוראת הרבה:). לפני שבועיים לקחנו את בני (עוד מעט בן 6) לאבחון אצל נוריולוגית. ביקשתי מהגננת שתכתוב מה היא מרגישה ורואה בגן, מפני שההתנהגויות במסגרת הגן ובמסגרות אחרות הן שונות. ( במסגרת הגן מאוד לא קל לו, לדברי הגננת הילדון נמצא באי שקט מוחלט לא יושב במפגשים וכו.. במילה אחת קטסטרופה:(. במסגרות אחרות בבית ובחוג נראה אי שקט אבל ההתנהגות בהחלט סבירה, בבית הילדון ממושמע ואין לנו כמעט מלחמות איתו.) כשהגענו לנוריולוגית הילדון ממש היה עם "קוצים" בטוסיק לא הפסיק לזוז לא הפסיק לדבר ולשאול שאלות. ההמלצה שלה הייתה כן לתת ריטלין למרות שהיא בד"כ לא ממליצה על מתן ריטלין בגיל הגן אבל היא המליצה להתחיל אחרי החגים בלי ליידע את הגננת, לעלות לו את המינונים בהדרגה ואז לשאול את הגננת האם היא רואה שינוי. אני לא "משתגעת" על הרעיון הזה מצד אחד ומצד שני לא ממש סומכת על הגננת. מה דעתכם? איך אתם התחלתם לתת ריטלין במסגרת הגן? אני יוצאת מהבית מוקדם ולא יהיה לי מושג איך הכדור השפיע עליו. והאם פגישה אחת אצל הנוריולוגית מספיק כדי לאבחן? אני סומכת על הנוריולוגית הזו מאוד אבל עדיין החשש מכרסם.. מצד אחד אני יודעת לאיזה שינוי הרטלין גורם ( מניסיוני) ומצד שני זה מפחיד אותי. יצא לי מבולבל וארוך תודה יהב

לדט

New member
רטלין בגיל הגן

גםבני התחיל לקבל רטלין בגיל הגן, הובחן בביקור אחד אצל נויירולוג נאלצנו לסמוך על הגננת ,התגובה שלה הייתה : פתאום כשאני קוראת בשמו הוא מסתובב .לפני כן חשבו שיש לו בעיית שמיעה. אני סמכתי ןסומכת על הגננות עוד יותר כי הן נותנות לו את הרטלין,על מנת ש א. לא יפסיד ארוחת בקר ב. הרטלין שמשפיע רק ל 4 שעות ישפיע עליו במפגש הצהריים בסופו של דבר לקיחת הרטלין עזרה לו להשתקם חברתית ,לפני כן הוא לא הצליח להיות באותו מקום יותר משניה ולכן לא הצליח להשתלב במשחקים,

zivadina

New member
תמיד כדאי לנסות

ריטלין לא גורם נזקים בלתי הפיכים. "טיפול" בלי ריטלין ניסיתם כבר 6 שנים ולא עזר.... ההצעות של הנוירולוגית נראות זהירות וטובות, ואני הייתי סומכת עליה עד שתראי שהיא לא עוזרת לכם. בהצלחה!!! את מוזמנת לקרוא בקישור המצורף.

zivadina

New member
והערה חשובה

יש ילדים שריטלין לא משפיע עליהם עדיין בגיל 6, וצריכים לחכות אתו עוד שנה. אבל אפשר לדעת את זה רק אם מנסים.

05 מיכל

New member
שבוע טוב יהב!

אני חושבת שכללית הרעיון לא רע, אבל: א. השאלה היא אם הוא אוכל משהו בבוקר לפני הגן. אם לא - יש בעיה לתת לפני הגן, וצריכים עזרה של הגננת כדי לתת אחרי האוכל. ב. בכל מקרה אני ממליצה לפחות את הפעם הראשונה לתת בבית, בחופשה או בשבת, כשהילד נמצא איתך, כדי שאם יש תגובה בלתי נעימה כלשהי (כגון כאבי ראש או בטן, זה יכול להיות בשלבי ההסתגלות) תדעי מה קורה, ואולי אפילו תתני לו להמשיך להסתגל בחופשה; כמו כן אם תראי סימנים של צורך בתיקון מינון (ילד אדיש/רדום) תוכלי לדבר עם הרופאה ולתקן ולא תזדקקי להסתמכות מלאה על דיווחי הגננת (בעיקר אם אינך סומכת עליה). בהצלחה!

יהב11

New member
תודה לכן../images/Emo140.gif

אכן נראה לי שבאפשרות הכי טובה זה להתחיל במהלך חופשת סוכות ולראות איך הילדון מגיב. נקווה לטוב יהב.

למעלה