התלבטות fsh

tinky86

New member
התלבטות fsh

היי לכולן, אני בת 29 ומנסים להיכנס להריון כשמונה חודשים ( כרגע באמצע הניסיון השמיני), לצערי בבדיקת פרופיל הורמונלי שעשיתי ביו"מ 5, יצא לי fsh 9.6. הבנתי מהרופאה שזה גבוה לגילי אך עדיין בטווח הנורמה. האם fsh גבוה מעיד גם על איכות וטיב הביציות (כלומר ביציות לא איכותיות מספיק), או רק על כמות הביציות שנשארו? הרופאה טוענת שאולי זו הסיבה שלא הצליח לנו עד עכשיו ( כי הזרע מצטיין ), ולא מובן לי אם זה מודד רק את הכמות, אז למה זה מוריד את סיכויי הכניסה להריון ספונטני ? ( הרי מספיק רק ביצית אחת). אני תוהה אם פשוט להתחיל טיפולים לצורך עזרה ( אולי משהו להגביר את הביוץ ), או להמשיך לנסות לבד עוד כמה חודשים.. ואני קצת בלחץ ;( אודה לתגובות

אני לא יודעת אם זה מה שמנע מכם

כי סך הכל ה FSH לא נראה נורא כל כך.
אצל כמה בנות ה FSH ברמה מעולה והביציות, כך נודע ב IVF, לא משהו.

אצלי ה FSH יצא 7.8
נשאבו 2 ביציות לא בשלות ואח"כ 9 לא בשלות (הבשילו אח"כ).
לא יודעת אם זה בגלל ה FSH. כדאי להתייעץ עם רופא פוריות שיותר מבין בערכים האלה מרופאת נשים שפחות מבינה. זה ירגיע אותך ויוביל אותך יותר מהר להצלחה.

אגב, יש גם מקרים שנקראים "לא מוסברים". כך שלא תמיד ערכים כאלה או אחרים הם הם הסיבה ללמה לא מצליח.

מאחלת לך הצלחה שלמה בקרוב.

tinky86

New member
תודה רבה!

יש לי פגישה בשבוע הבא עם דר' גליה בירן (מקווה שהיא נחמדה).. אז נראה מה היא תציע. אני פשוט נורא בלחץ ופוחדת להיכנס לטיפולי הפוריות. . ועדיין יש בי תקווה תמימה ( מאוד כנראה) להיקלט ספונטני. אני מניחה שהיא בטח כבר תתחיל באיזשהו טיפול . מקווה שיהיה בסדר בסוף. אגב, יש איזושהי דרך לאבחן את איכות הביציות? יש מצב בביוץ טבעי שתצא ביצית לא בשלה מספיק??

אין לי ממש מושג

בטיפול מנסים לשאוב כמה שיותר.
ביוץ זה התהליך הטבעי של הגוף שלך.
לא יודעת אם בביוץ טבעי יכולה להיות ביצית לא בשלה (אולי פה יוכלו להגיד יותר).

לי אישית לקח חודש להתארגן על עצמי נפשית שמתחילים טיפולים.
אחר כך זה כבר טבעי לי.
יש אנשים שמצליחים להיכנס ספונטני, ובמצבנו זה לא אפשרי.
ככה זה וזהו זה.

זה בטווח הנורמה

זה בטווח הנורמה (אלא אם האסטרדיול היה מאוד גבוה, כי הוא די מאפס FSH)
חוץ מזה-עדיף לבדוק מספר זקיקים ולא להניח הנחות.
הגוף מפריש FSH כדי לגייס זקיקים. כשהוא עולה המשמעות היא שהגוף מתאמץ יותר כדי לגייס את הזקיקים. אם הגוף מתאמץ זה אומר שקשה לו (בגלל שיש כמות נמוכה של ביציות למשל).
אבל-זה בטווח הנורמה ולא הייתי קופצת למסקנות (וגם הייתי מנסה לראות אם הרופאה באמת מבינה)
ובקיצור-עוד אל תלחצי... המון בהצלחה!

המצב שלנו קצת דומה...

אני בת 29 מנסה שנה וכמה חודשים וגם אצלי הfsh גבולי וקצת גבוה תלוי בבדיקה. בחצי שנה האחרונה ביום החמישי למחזור נע בין 8.5-12 רופא הפוריות שלי לא מאוד נלחץ מזה האמת...הוא רק אמר שכשאני אקלט )בעזרת השם) נצטרך לראות כמה מהר לעבוד על השני ...אנחנו נחשבים לא מוסברים כרגע התחלנו טיפולי הזרעה. לא יכולה להגיד לך שהמחשבות שלי לא נודדות לעיתים לדאגה אבל אני סומכת על הרופא שלי ומקווה לטוב;)

tinky86

New member
תודה על המענה

את תמיד עשית רק ביו"מ 5? כי הבנתי שהכי נכון לבצע את הבדיקה ביו"מ 3, וקיבלתי המלצה לעשות בפעם הבאה ביו"מ 3 (כי אולי ייצא נמוך יותר). זה הגיוני? אני מקווה שיהיה בסדר.. יש לי תור לרופאת פוריות בשבוע הבא ונראה מה תמליץ לעשות. בהצלחה !!

spirt20

New member
גם אצלי היה גבולי בגלל אנדומטריוזיס

ואני בת 29 עם תינוקת בת 5 חודשים.. אם אין בעיה אחרת בגיל בזה אין חשיבות לרזרבה שכן הביציות איכותיות עדייו. מה שכן באמת יהיה צורך להזדרז במידה ותרצו עוד ילדים. אני גם בדילמה הזאת, אבל מאחלת לך להיכנסלהריון במהרה ותהיי חזקה זה יגיע :)

tinky86

New member
תודה לך :)

ההריון שלך הגיע ספונטני או עם טיפולים ? אני כבר מבינה שאני כנראה אצטרך להביא שני ילדים כמה שיותר מהר. . רק שיבוא כבר הראשון.. אני מרגישה שככל שהזמן עובר זה בא לרעתי. ..

טוליתי

New member
ברוכה הבאה אלינו

לשהות קצרצרה בלבד!
&nbsp
בדקת ביום 5 ולכן ה-FSH היה מעט גבוה לגילך.
בכל מקרה, מדידה אחת לא מעידה על כלום.
בהנחה שאת מבייצת, הייתי מנסה מעקב של דם ו-US ותזמון יחסי מין לפי התוצאות, לפני שאת מתחילה בטיפולים, בתקווה שלא תגיעי לשם.
&nbsp
בהצלחה

למעלה