התנחלות הפמניזם

גאולה_ש

New member
התנחלות הפמניזם

בפעם הראשונה שהכנסתי את הקישור בהודעה : ``קולה של אשה דתייה``, הוא נבלע ברשימת השירשור האינסופית... גם זה בטח יעלם :)

ההודעה הקודמת בעמוד קודם

הסדר של ההודעות אכן גורם לפספוס של הודעות. משום מה כדי לראות הודעות ישנות יותר לא צריך לרדת לעמודים קודמים. אני חושב שיהיה יותר יעיל אם העמוד האחרון יכיל הודעות מ24 השעות האחרונות או 36 השעות האחרונות או מספר אחר בהתאם לבחירת המשתתף סידור כזה קיים בפורום באנגלית של שחמט מחשבים. שם ניתן לבחורבין האופציות הבאות: 1)שעה אחרונה 2)3 שעות אחרונות 3)6 שעות אחרונות 4)12 שעות אחרונות 5)24 שעות אחרונות 6)36 שעות אחרונות 7)3 ימים אחרונים 8)שבוע אחרון. זה בנושא של תוכן ההודעות בעמוד האחרון. בנושא של סדר ההודעות אפשר שם לבחור בין סדר לפי נושא,סדר לפי שם הכותב(ת) וסדר לפי זמן.

augustus

New member
קראתי את המאמר

האמת היא שאני, שמאלנית אמיתית, כן הייתי רוצה לראות התעוררות פמיניסטית בכל מקום, כולל ההתנחלויות. היה לי עצוב לגלות שהפמיניסטית היחידות שנמצאו לצורך הראיון היו נשים שמקשקשות שטויות על שריפת החזיות, מסתייגות ממילה פמיניזם ו/או רואות ויתור על קריירה למען הילדים/עדיפות קריירת הבעל על שלהן כהנחות יסוד. הנה, עכשיו ההודעה תעלה למעלה...

גאולה_ש

New member
תמיד רציתי לדעת מהי שמאלנית אמיתית?

augustus , ``שמאלנית אמיתית`` היא זו שטוענת כלפי דעה מנוגדת לשלה ``שטויות``?!! דרך אגב לא טענתי שאני ימנית ,( לא שיש בזה מין הפסול , כל דעה גם אם היא מנוגדת לשלי מכובדת בעניי) . סך הכול רציתי להציג הסבר להתנגדות שמעורר המושג ``פמניזם`` בקרב ציבור הנשים הדתיות. ובהקשר להמשך דברייך augustus- תשובה בהחלט מספקת תמצאי בהודעתי הראשונה... ``קולה של אשה דתייה`` (אי שם בעמוד 3 :)

augustus

New member
``שטויות`` אמרתי רק על המיתוס

של שריפת החזיות. כל בר דעת יודע היום שהדבר לא היה ולא נברא, אז נשמע לי מגוחך שדווקא אישה שאמורה להיות סוג של פמיניסטית מטפחת את המיתוס הזה. כל השאר הוא אכן בגדר תפיסת עולם שונה.

לא נראה לי שהן רואות וויתור על

הקריירה למען הילדים או הבעל כהנחת יסוד. העובדה היא שהן פועלות כדי לשפר את מעמד האישה. נושא ההסתייגות מהמלה פמיניזם בכלל לא מפריע לי כי מה שחשוב זה לא הפרשנות הניתנת למלה מסויימת אלא תוכן המעשים. הסתייגות מהמילה פמיניזם רק באה להבהיר שהן לא מזדהות עם מה שחלק ניכר מהציבור מחשיב כפמיניזם. גם לי יש הסתייגות מסויימת מהמילה בגלל סיבה זאת למרות שאני פמיניסט לפי הגדרה.

אמיר.

New member
אצלנו המצב טוב יותר.

בועד הישוב יש ארבע נשים מתוך תשע. ------------ גאולה.. לא יעזור לך... רק `נשים בשחור` זה פמינזים לא נשים בירוק. וזה שדניאלה וויס היא ראש מועצה עוד לפני שנבחרו נשים בהרצליה (פמינסית אל אמה ??) ובנתניה (דוסית ימנית - איכסה) אל תתני לזה לבלבל אותן !!! הן תמיד תמיד תדענה מה יותר טוב בשבילכן. הנשים בציונות הדתית לא השתחררו מהפטרנאליזם הגברי בשביל ליפול בידי הפטרנאליזם של השמאל המגוחך והפתטי. ------------- נ``ב רוב הנשים בכתבה בכלל לא היו מהציונות הדתית....

גאולה_ש

New member
אישה דתייה -נקודה.

אמיר , באותה מידה שיש לי בעייה עם הנספח `` פמניסטית`` יש לי בעייה עם הנספח ``ציונית``.. מספיקה לי הדת שלי (היהדות) בלי להוסיף ריטואלים של דתות נוספות, ``הדת הציונית`` ו``הדת הפמניסטית``... אני לא אישה ציונית דתית , ולא אשה דתייה פמניסטית- אני אשה דתייה - נקודה ( חסר תמונה של נקודה במאגר הסימנים :) שאלה למחשבה... למה אין כינוי ``חילוני ציוני`` ?

augustus

New member
אין לי מושג למה אין ביטוי כזה

אבל אני למשל גם חילונית וגם ציונית. וגם פמיניסטית כמובן (לי אין בעיה אם המילה (-:) לדעתי זה הולך ביחד מצוין.

four seasons

New member
בואי נבחן זאת

ההגדרה של פמיניזים בלקסיקון א.השקפה הדוגלת בשוויון זכויות לנשים בכל התחומים בפוליטיקה, בחברה וכו... ב.תנועה הפועלת להשגת מטרה זו. פמיניזם אקטיבי, פמיניזם פאסיבי, אין מין זאת אומרת הנושא נשים וגברים יכולים להיות חלק, אישה או גבר שמאמנים בזכותה של האישה לשיוויון מוגדרים כפמיניסט/`ת (פסיבי). אישה או גבר שמוחים על הפליה הם תנועה (אקטיבי). חסר משהו איך תוגדר אישה שדוגלת בשיוויון ולא מייסמת את השיוויון כלפי עצמה ואיך תוגדר אישה שמייסמת את השיוויון כלפי עצמה הירהורים

augustus

New member
התכוונתי לביטוי ``חילוני ציוני``

רציתי להגיד, שאולי אין ביטוי, אבל יש אנשים כאלה

אמיר.

New member
צודקת. פשוט יש בלופים בשטח...

ברילי שדתי כולל ציוני... אלא שלמרבה התדהמה יש אנשים לא ציונים שטוענים שהם דתיים. אבסורד ? כן .. יש עוד הרבה. לכן על מנת שלא יתבלבלו - אני מוסיף תמיד את המינוח הזה. מה שבטוח. ------------- לפי השקפתי דתי כולל גם פמינסט כאן הבעיה היא דווקא בצד השני לא תמיד הגדרות שלי מספקות חלק מהציבור כאן :-( ---------- לידיעתך יש אכן חילונים לא ציונים או פוסט ציונים בשביל לא לגרור את הפורום לדיון פוליטי לא נצין באיזה צד של המפה נמצאים רובם ...

טל קר

New member
מצאתי את הודעתך הראשונה באמצעות

חיפוש, ואהבתי אותה, אבל לא הצלחתי לענות עליה או למצוא אותה בפורום. את יכולה אולי לאתר אותה ולהקפיץ אותה? תודה.

four seasons

New member
מה שהיה חסר בכתבה

זה סטיסטיקה, כמה נשים יש בכל ישוב, כמה יוצאות לעבוד, כמה סטודנטיות, באיזה תחומים הן עוסקות, באשר לפניות מה אחוז הפניות הקשורות למעמדן כנשים, ברור שהנשים שהשתתפו בכתבה הן פמיניסטיות מעצם השתתפותם, הבעת הדעה, הצגת פעילותם. אי אפשר היה להסיק מכך על מעמד הנשים החיות בישובים, כך שקל היה ללכת לאיבוד.

גאולה_ש

New member
הקו הפמניסטי

מטרת הכתבה הייתה להצביע על ``גבולות`` הפמניזם כפי שנתפסים בשיח הפמניסטי (הדומיננטי) בישראל , שהן ``במקרה`` גבולות הקו הירוק...

למעלה