התניית שרות בשרות? חוקי?

k-don

Well-known member
האם זה שהוט מכריחה אותך לקחת ראוטר שלהם (ולשלם עליו) כדי לקבל סיבים שלהם איננה התניית שרות בשרות?
האם זה שכל החברות דורשות שתשתמש בראוטר שלהם כדי לקבל טלפון קווי איננה התניית שרות בשרות?
האם זה שחברות יס+ וסלקום דורשות שנשתמש בסטרימרים שלהן כדי לקבל את שרות LIVE בערוצי הספורט איננה התניית שרות בשרות?
האם כל ההתניות האלו הינן חוקיות בכלל?
סעיף 4ז בחוק התקשורת

rafid1

Active member
מנהל
זה לא.. הם מפעילים וזכותם לתת שירות *שלהם* עם ציוד *שלהם*. זכותך לא לקנות את השירות.

אגב, זה נפוץ הרבה יותר (עד כדי חובה) בתחום של מתאמי שיחות קוויות... העקרון דומה.

k-don

Well-known member
זה לא.. הם מפעילים וזכותם לתת שירות *שלהם* עם ציוד *שלהם*. זכותך לא לקנות את השירות.

אגב, זה נפוץ הרבה יותר (עד כדי חובה) בתחום של מתאמי שיחות קוויות... העקרון דומה.
פעם אפשר היה לעבוד עם מתאמי שיחות פרטיים ועם אפליקציה של VOIP.
הם פשוט הפסיקו לתת את זה.
התחילו לחייב אינטרנט שלהם עם השרות
(כמו שכתבתי).

רגע, אז אם כדי לקבל שיחות טלפון מחייבים ראוטר שלהם ואינטרנט שלהם, זה לא התניית שרות בשרות?

גם בסלולר היו בעבר מחייבים אותך לעבוד עם טלפון שמוגבל לחברה מסוימת sim locked

rafid1

Active member
מנהל
מתאם שיחות (עצמוני, לא רק נתב) שלהם כן, אינטרנט לא ...

נערך לאחרונה ב:

rafid1

Active member
מנהל
זה חדש לי. בכל מקרה אין הרבה ביקוש לקווים פיזיים, ולצערי, הספקיות האלו לא הסכילו לתת גם את הקווים האלו גם כ"ווירטואליים", שיכולים להיות מופעלים ע"י תוכנה/אפליקציה בלבד.
לי יש אחד כזה (של סיסקו), והוא יותר שימושי מהקו ה"פיזי". שניהם צריכים אינטרנט כדי לפעול...

k-don

Well-known member
זה חדש לי. בכל מקרה אין הרבה ביקוש לקווים פיזיים, ולצערי, הספקיות האלו לא הסכילו לתת גם את הקווים האלו גם כ"ווירטואליים", שיכולים להיות מופעלים ע"י תוכנה/אפליקציה בלבד.
לי יש אחד כזה (של סיסקו), והוא יותר שימושי מהקו ה"פיזי". שניהם צריכים אינטרנט כדי לפעול...
יש היום פתרונות בקבוצה הסיבים בפייס

רוב הזמן נח

Well-known member

זאת התנהלות לא תקינה של מונופול. בעבר בבזק גם את הטלפון הקווי היית חייב לקבל מהם ולא יכלת לקנות בעצמך בחנות.

rafid1

Active member
מנהל
אז תתבע אותם ..
אגב, התלוננת במשרד התקשורת? מה ענו?

למעלה