התפטרות מהועד

puptits

New member
התפטרות מהועד

נמאס לי לשמש כועד הבית
האם אני יכול פשוט ״לזרוק את המפתחות״ לחבר הועד השני? אנחנו שניים בבניין של 50 דירות.
איך מתפטרים טכנית מהעונש הזה?
תודה

אני מבין שאני צריך לרשום בכתב ולתת לו ולתלות בלוח המודעות.
אני רק לא מעוניין להמשיך עד שיימצא מחליף, כי לטעמי אין קופצים
אשמח למידע

החלפת נציגות

אני מבינה את התיסכול. לא קל להיות חבר בועד הבית. אלא ש"לזרוק את המפתחות" איננה הדרך.
החוק קובע כי משירד מספר חברי הנציגות ל-1 יש לכנס אסיפה ולמנות נציגות. יש על כן להודיע על קיום אסיפת דיירים שלא מן המניין ולציין בה שהנושא לדיון הוא החלפת ועד הבית. יש להודיע שם כי אם לא תמונה נציגות חדשה, הועד היוצא יפנה למפקח כדי למנות נציגות ממונה.
החוק קובע כי באין נציגות, רשאי המפקח למנות אדם או גוף חיצוני לשמש כנציגות לבית והוא רשאי לקבוע את שכרו של אותו גורם ממונה. זה לא נעים ולא רצוי וכדאי שבעלי הדירות יידעו בפני מה הם עומדים.
בהצלחה

puptits

New member
תודה ושאלה

אנו מחזיקים חברת ניהול, אם זה חשוב.
למי המפקח מורה לנהל את הבניין מטעמו באין מתנדבים?
מי אלו יכולים להיות?
זה קורה? או שמבינים שעדיף להתנדב?
ושאלה נוספת אנחנו רק שניים, זה חוקי? מספיק?
אנחנו ה
ים היחידים שהתנדבו...
&nbsp

המשך

אם אתם מחזיקים חברת ניהול יש להניח שעבודת ועד הבית קלה יותר. מינוי נציגות ממונה נעשה ע"י המפקח עפ"י המלצות של בעלי הדירות או שהוא מטיל את העבודה על מישהו חיצוני. בשכר.
בשנים האחרונות מבינים בעלי הדירות שקשה "להתנדב" ומקובל לקבל החלטה הפוטרת את יו"ר הנציגות מתשלום דמי ועד הבית, כתמורה להשקעת זמנו בטיפול בענייני הבית המשותף. צריכה להתקבל על כך החלטה באסיפת הדיירים.
מספר חוקי הוא בין 1 ל-5 חברי נציגות.
במקרה שלכם, משאחד פורש ונותר רק חבר אחד, יש לקיים אסיפה בכדי למלא את מקומו של הנציג המתפטר.
בעלי הדירות יכולים לקבל החלטה שדי להם בחבר נציגות 1.

בהצלחה

למעלה