התקנת ברז מזיגה

BiggPoppa

New member
התקנת ברז מזיגה

סופ"ש נעים לכולם.
בשעה טובה החלטתי להפטר מבר המים שלי ואי לכך אני מתקין ברז מזיגה על הכיור.
הברז שברצוני להתקין בא עם מערכת הסינון. הסתכלתי על החלקים ונראה לי שאני מבין איך לחבר את הברז. למיטב הבנתי, צינור המים הלבן בא על ההברגה והאום הרחב למטה סוגר עליו.
התעלומה היחידה היא חלקי הפלסטיק הלבנים (בתמונה). יש שם שתי טבעות פלסטיק וצינורית קטנה.
אשמח אם תוכלו להביט בתמונה ולהסביר לי מה עושים עם החלקים הללו.
בנוסף, אודה אם תוכלו לספר לי באיזה קוטר מקדח להשתמש. וכמובן - אם פספסתי משהו אשמח להארות.
תודה.

ככה.... אתה צריך מקדח כוס יהלום לקידוח בשיש בקוטר מעט יותר גדול ממוט ההברגה שיש לברז.

אתה לוקח את האום הארוך שיש על מוא ההברגה של הברז, ומלביש על הצינור. אחר, את אחד הטבעות, מה שמתאימה יותר, אתה מלביש על הצינור, ואת הפין הלבן תוקע בחור של הצינור. לאחר התקנת הברז על השיש, אתה ממהדק את כל מה שיש על הצינור מספיק חזק שלא תהיה נזילה.

וסתם הערה, תחליף את הברז, זה סוג מאוד נחות, לא יחזיק שנה...יש ברזים שעולים בסביבות 130 ש"ח עם ידית שנע ימינה או שמאלה לפתיחה או סגירה ומעוצבת הרבה יותר יפה.

BiggPoppa

New member
תודה רבה ועוד שאלות

ראשית, אני מתכנן להתקין בפינת הכיור, ככה שלא צריך לקדוח בשיש. בדקתי מלמטה ויש מעבר חפשי.
הבנתי מה לעשות עם חלקי הפלסטיק. הטבעות זהות. כנראה שנתנו אחת ספייר.
לגבי חיבור הצינור לברז - האם הצינור צריך להתלבש על ההברגה או בתוך צינור הברז (או לא זה ולא זה)?
תודה על הטיפ - אחפש ברז יותר טוב באמת.

לא הבנתי מה זה בפינת הכיור .... בכל מקרה, הצינור אמור להכנס בתוך החור של ההברגה כמה שאפשר, ואז באה הטבעת ועל זה הסוגר שמהדק הכל ביחד.

miromiro

New member
יש כיורים שבאים עם הכנה בפינה, חור מכוסה

באטם גומי עם כיפה מתכתית. אולי כזה יש לו.

BiggPoppa

New member
תודה על העזרה

לגבי הכיור - יש מקום לקדוח בפינה של הכיור עצמו ככה שלא צריך לקדוח בשיש.
השיש מלמטה לא מפריע באזור הזה. הכיור מחומר פלסטי ככה שהקדיחה תהיה קלה.

לקדוח במהירות נמוכה

כדי לא לחמם את הפלסטיק יותר די, ואם אפשר בהפסקות קצרות.
ולנקות בעזרת סכין את הגרדים שישארו.

למעלה