התקרחות לחתול

שושה164

New member
התקרחות לחתול

יש לחתול שלי התקרחות בעורף . האם זה משהו שדורש טיפול? יכול להיות שזה פטריה?

רוב הסיכויים שזו פטריה. אם יש לך משחת פיטודרם קומפוזיטום

שמורכבת מחומרים נגד 3 מיני פטריות תמרחי לחתול על העורף בצורה יסודית ובתנועות מסאז' סיבוביות כדי שהמשחה תיספג בעור. תגלשי גם קצת לפרווה שמסביב (בבסיסה). תחזרי על הטיפול כל יום, פעם ביום ותעקבי לראות אם יש שיפור - שהחתול למשל פחות מתגרד. לפרווה יקח כמה שבועות עד שתתחיל לצמוח שוב אם הפטריה הוכחדה, כך שאת צריכה לעקוב ביחוד אם זה פחות מפריע לו. רק שלא ילקק את האזור הזה (למרות שבעורף הוא לא יכול). אם המשחה באמת עוזרת אז חשוב שתמשיכי 3-4 שבועות כדי שהפטריה לא תחזור. בהצלחה!

שושה164

New member
אין לי משחה כזו.מהיכן משיגים?

אם זה לא פטריה לא יכול להיות נזק לעור?

בבית מרקחת. לא תגרום נזק לעור גם אם אין פטרת. אם החתול שלך

עבר מלחמת חתולים אז יתכן שחתול אחר תלש לו פרווה ואז זו הסיבה ולא פטרת. אם החתול לא עוזב את הבית ולא נחשף למלחמות אז יש סיכוי שזו פטריה. תשאלי את עצמך אם שמת לב מתי התחלת להבחין בהתקרחות ואם היא היתה הדרגתית או בבת אחת. מפטריה זה קורה בהדרגה והחתול מתגרד. לפעמים אפילו בטירוף ותוך כדי גרימת פצעים לעצמו (כשהפטרת כבר בשלב קשה ומתקדם). אפשר גם לראות נקודות דם על העור. תשימי לב גם אם יש לו קרחות קטנות שמתחילות להיווצר במקומות אחרים. במקרה של פציעה מתלישת פרווה תוכלי לראות במקום פצע ממש על העור שנתלש ונחשף. אז נתתי לך את הסימנים, אם יש לך עוד שאלות אשמח לעזור במידת האפשר. וטרינר במקרה כזה הוא לדעתי אופציה אחרי-אחרונה - אני חס על כספך... שם המשחה בלטינית: Phytoderm Compositum

שושה164

New member
תודה על התשובה, יתכן שזה נובע מסטרס?

החתול רק בבית, חשבתי אולי זה מסטרס. בראש השנה לקחתי אותו להתארח בבית אחר והיה מאוד בלחץ ואז זה נהיה לו.

ממתח נפשי? לא יודע. אולי. אבל תנסי עם המשחה קודם. אולי ליטפת

קודם איזה חתול אחר שיש לו פטרת: זה מאוד מדבק ויכול להיות שעבר אליו. אפשרות אחרת היא שפשוט תחכי ולא תעשי כלום: אם הוא לא מתגרד וזה באמת מלחץ נפשי כמו שאמרת - אז הפרווה תתחיל לצמוח שוב.

למעלה