התרשמות מרוב התוכניות שיופקדו בעתיד

bryndis

New member
התרשמות מרוב התוכניות שיופקדו בעתיד

ברצוני לקרוא על תוכניות מתאר למיניהן (תוכנית מפורטת, תוכנית בנין עיר מקומית, מחוזית, ארצית וכדומה...) בכל ישוב בישראל (עיר, ישוב קהילתי או כפר או מושב וכו'). בעבר התפרסמו כתבות בעיתונות אך הכתבות היו כלליות מידי בשבילי. לדוגמא, היתה כתבה בעיתון שסיפרה על תוכניות מתאר לרכבת שתחבר את הפריפריה לגוש דן, אבל הכתבה לא אמרה היכן בדיוק הרכבת תעבור. הכשל שהכתבה לא תיארה את המיקומים המדוייקים של הרכבת המתוכננת, הוא לא כשל של העיתונאי אלא כשל שנובע מהסיבה שהתוכנית התכנונית עצמה כנראה לא תיארה את המיקומים הספציפיים. אז זוהי דוגמא לכתבה שאינני מעוניינת בה (בגלל שאין בה תיאורים מדוייקים לגבי המיקומים המדוייקים שהיעוד המתוכנן יחול עליהם). אני מחפשת מידע (כתבות בעיתונות הכתובה/באינטרנט, פרוטוקולים של ישיבות ועדה כלשהי לתכנון ובניה כל מה שרק אפשר) וכל דבר שיתן לי גישה למידע שמציג לגבי כל יישוב בישראל את התוכניות המפורטות שמתכננים להפקיד לועדה של אותו אזור. כמו כן, מידע שיציג היכן בדיוק תעבור רכבת מתוכננת והיכן מתוכנן בית ספר/מוסד אקדמי/שטחי תעשייה וכו' הן ברמה הארצית והן ברמת הפרט. אני אודה לכם מקרב לב אם תוכלו להדריך אותי לאיזשהי כתבה או לספרות כלשהי שתציג לי ברצף (רצף = לדוגמא כתבה שאספה מידע אודות רוב התוכניות או ספר שאסף את מירב המידע אודות מס' לא מצומצם של תוכניות שונות שצפוי שתופקדנה ותחול על מס' לא מצומצם של ערים בישראל) את כל התוכניות המתוכננות. גם אם הגישה למקור כרוך בכסף, אני מוכנה לשאת בהוצאה, אם היא הוצאה סבירה כמובן.

תכנית מתאר ארצית

אני לא מתמצאת היטב בכל הדברים הללו, אבל יש תכניות מתאר ארציות וכמו כן יש תכניות בינוי ערים. תמ"א ותב"ע. אני חושבת שאת אלו ניתן לראות באתר של משרד הפנים ( ? ) שווה לעשות חיפוש לפי המושגים האלו. אפשר גם ללכת לרשויות /עיריות ושם לקבל את התכניות. למיטב ידיעתי זה חומר שאמור להיות נגיש לציבור. כפי שאמרתי אני לא מנוסה בדברים האלו, אבל מקווה שעזרתי במשהו.

למעלה