והרי לידיעה שהגיעה זה עתה - הסטטוס קוו על הז*ן . שלהם.

מצב
הנושא נעול.

trilliane

Well-known member
מנהל
מכל ההודעה שלך רק הסיפא נכון: אתה באמת לא יודע.

אני לא אמור להבין בדבר
שאני יודע ורואה את הדברים כתטבים שחור על גבי לבן ולא יכול לבא איזה אדם שכתבסםר על ביולגיה ולסתור את מי שיצר אותו. בעצם .לשיטתכם האדם נוצר מהתפוצצות פתאומית או מהקוף ..לא יודע כבר.
מכל ההודעה שלך רק הסיפא נכון: אתה באמת לא יודע.

יפה דרשת!

אני לא יכול לעבור לחו"ל. אני אזרח ישראלי בדיוק כמוך.
נולדתי בישראל, יש לי רק אזרחות ישראלית. אין לי אזרחות של אף מדינה אחרת.
&nbsp
אם היה לי דרכון אירופאי, לא הייתי כאן. אבל אין לי, אז אני כאן וזו גם המדינה שלי, ולא רק שלך. לך אין זכות להגיד לי שאין לי מה לעשות כאן.
&nbsp
ואני מציע שתתקדם ותפסיק לחיות את חייך לפי ספר שנכתב לפני אלפי שנים מסיפורים שעברו מפה לאוזן. שאר האנושות התקדמה, ואתה נשאר תקוע מאחור עם ה־bigotry שלך.
יפה דרשת!

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, אם לא טוב לי אני אפעל כדי שיהיה כאן טוב. המדינה הזאת שלי

ממשלר ברור
אם לא טוב לך אז אתה יכול לעבור לחול. ישראל מדינה יהודית ואחר כך דמוקרטית ואת זה לא אני אמרתי. אי אפשר להגיע לכאן ולהגיד את הדברים האלה. יהדות זה שבת תפילין וכדו. ואם אתה לא יהודיי אז אין לך מה לעשות פה. וכן ..הומואים על פי התורה זה אסור ולא חסרים סיבות לכך. ולא המשיך פה עם הדהרים כי זה לא םה המקום. המציאות מראה שהחזרה בתשובה ושמירת השבת בארץ בקרב היהודים רק עולה . מציאות
לא פחות משהיא שלך. לא טוב לך, תעבור אתה לחו"ל, אל תגרש אותי בחוצפתך.
תפתח את מגילת העצמאות ותקרא קצת. כתוב בה על בית ללאום היהודי, לעם היהודי, לא לדת היהודית. כתוב בה על חופש דת. היא נכתבה והוכרזה ע"י חילונים. רוב העליות הציוניות, כולל הרצל (שלא מל את בנו, לידיעתך) היו של חילונים.

לו היו מחכים שהחרדים יקימו כאן מדינה, אפשר היה לחכות למשיח (יש כאלה שעדיין מחכים). היישוב היהודי הדתי בירושלים של סוף המאה ה-19 היה מסכן ועני, ונשען על תרומות מחו"ל:
רוב אנשי היישוב הישן נשענו על נדבנות, אשר שלחו להם תמיכה שנקראה "החלוקה" (משום שחוּלקה, אמנם באופן לא שווה, בין חברי הקהילות). יהודי הארץ ראו עצמם ראויים לכספי "החלוקה", בשל ישיבתם בארץ, עיסוקם הרוחני בלימוד התורה, ובשל תפילותיהם לשלום כל עם ישראל, שבכך, להשקפתם, הם מקרבים את הגאולה.
https://he.wikipedia.org/wiki/היישו....95.22.D7.94.D7.97.D7.9C.D7.95.D7.A7.D7.94.22
אין חדש תחת השמש...

זו הייתה אוכלוסייה לא יצרנית, ענייה, תלותית ולא יוזמת. כידוע, אפילו כדי לצאת מחומות ירושלים נדרש נדבן עשיר מבחוץ (מונטיפיורי) כדי להזיז עניינים. החלוצים (ביניהם דוד גרין, לימים בן גוריון) שהגיעו בעליות כדי לייבש ביצות ולעבור בחקלאות היו ברובם חילונים. המחתרות שנאבקו נגד הבריטים, גדודי הפלמ"ח שהפך לצה"ל כדי להילחם על קיום המדינה הזאת – לא היו חרדים.

בשורה התחתונה, המדינה שאתה רואה סביבך לא הוקמה ולא תוחזקה ע"י חרדים; אבל זה לא מפריע לרובם ליהנות מפירותיה ולנצל את תקציביה לצרכם. לפחות נטורי קרתא לא צבועים ואצלם זה באמת לא מהדבש ולא מהעוקץ.

אני לאנחרגי ולא מתיימר להיות

לא פחות משהיא שלך. לא טוב לך, תעבור אתה לחו"ל, אל תגרש אותי בחוצפתך.
תפתח את מגילת העצמאות ותקרא קצת. כתוב בה על בית ללאום היהודי, לעם היהודי, לא לדת היהודית. כתוב בה על חופש דת. היא נכתבה והוכרזה ע"י חילונים. רוב העליות הציוניות, כולל הרצל (שלא מל את בנו, לידיעתך) היו של חילונים.

לו היו מחכים שהחרדים יקימו כאן מדינה, אפשר היה לחכות למשיח (יש כאלה שעדיין מחכים). היישוב היהודי הדתי בירושלים של סוף המאה ה-19 היה מסכן ועני, ונשען על תרומות מחו"ל:
רוב אנשי היישוב הישן נשענו על נדבנות, אשר שלחו להם תמיכה שנקראה "החלוקה" (משום שחוּלקה, אמנם באופן לא שווה, בין חברי הקהילות). יהודי הארץ ראו עצמם ראויים לכספי "החלוקה", בשל ישיבתם בארץ, עיסוקם הרוחני בלימוד התורה, ובשל תפילותיהם לשלום כל עם ישראל, שבכך, להשקפתם, הם מקרבים את הגאולה.
https://he.wikipedia.org/wiki/היישו....95.22.D7.94.D7.97.D7.9C.D7.95.D7.A7.D7.94.22
אין חדש תחת השמש...

זו הייתה אוכלוסייה לא יצרנית, ענייה, תלותית ולא יוזמת. כידוע, אפילו כדי לצאת מחומות ירושלים נדרש נדבן עשיר מבחוץ (מונטיפיורי) כדי להזיז עניינים. החלוצים (ביניהם דוד גרין, לימים בן גוריון) שהגיעו בעליות כדי לייבש ביצות ולעבור בחקלאות היו ברובם חילונים. המחתרות שנאבקו נגד הבריטים, גדודי הפלמ"ח שהפך לצה"ל כדי להילחם על קיום המדינה הזאת – לא היו חרדים.

בשורה התחתונה, המדינה שאתה רואה סביבך לא הוקמה ולא תוחזקה ע"י חרדים; אבל זה לא מפריע לרובם ליהנות מפירותיה ולנצל את תקציביה לצרכם. לפחות נטורי קרתא לא צבועים ואצלם זה באמת לא מהדבש ולא מהעוקץ.
אני עובד ומייצר ומשרת בצבא כמו כולם. וכבר הדגשתי שאני לא חושב שהדרך דלהם נכונה. אבל למה דווקא פה ? חסר מדינות אחרות?

trilliane

Well-known member
מנהל
ובכל זאת אתה תומך בגישה שדתיים רבים דווקא לא תומכים בה

אני עובד ומייצר ומשרת בצבא כמו כולם. וכבר הדגשתי שאני לא חושב שהדרך דלהם נכונה. אבל למה דווקא פה ? חסר מדינות אחרות?
ובכל זאת אתה תומך בגישה שדתיים רבים דווקא לא תומכים בה
ובסקרים שנעשים מתברר שרוב הציבור הדתי (לא החרדי) תומך בתחבורה ציבורית בשבת, קל וחומר בעבודות בשבת שלא יפגעו בימי חול (גם בו).
&nbsp
מה זה "למה דווקא פה"? זו המדינה שלי, נולדתי וגדלתי פה.
"חסר מדינות אחרות" תגיד לעצמך, תיישם בעצמך, תלך ואל תפריע לנו כאן, מקובל?

דווקא פה כי זו המדינה שלנו והארץ שלנו

דווקא פה כי זו המדינה שלנו והארץ שלנו
אף אחד לא מינה אותך או אף אחד אחר לקבוע שהקשר בין המדינה והארץ לבין מי שחי בהן חייב להיות מושתת על שמירת מצוות הדת, כולן או חלקן.

אין לך שום מונופול לא על המדינה, לא על הארץ וגם לא על היהדות.

אתה תחיה כאן כפי שאתה רוצה ואנחנו נחיה כאן כפי שאנחנו רוצים.
אנחנו לא נכפה עליך את החיים שלנו ולא ניתן לך לכפות עלינו את החיים שלך או לחיות את חיינו במקום אחר.

trilliane

Well-known member
מנהל

אני לא יהודי, ולא מסכים עם הקביעה התיאלוגית שלך
"הצרות שלנו במדינה" הן לא בגלל השבת. הן בגלל גזענות, שנאת חינם, שחיתות, חוסר תרבות, חוסר נימוס, ועוד הרבה צרות אחרות.
&nbsp
אותו "יום הכי כיף שיכול להיות בשבוע" הוא לא מאוד כיף כשאני לא יכול ללכת לבקר חברים, או לטייל בארץ (שהיא באמת ארץ יפה), או ללכת לאכול במסעדה או לעשות קניות.
&nbsp
לי, ולעוד הרבה אנשים אחרים, יש רק שני ימים חופשיים בשבוע: שישי ושבת. אבל את שישי אני לא יכול לנצל כדי להינות, כי שישי הוא חצי יום שבו הכל נסגר מוקדם, וכולו מוקדש לסידורים שצריך לעשות לפני שכל המדינה נסגרת ליום וחצי.
&nbsp
אם הייתה כאן תחבורה ציבורית בשבת, וחופש לעסקים (שמעוניינים בכך) להיות פתוחים בשבת בלי לספוג קנסות, אז גם אני הייתי יכול להינות מהיום החופשי שלי: הייתי יכול לטייל, לבקר חברים, לחלק את הסידורים באופן שווה בין שני הימים או לעשות אותם ביום שישי בנוחות בלי לדאוג שהכל ייסגר לפני הזמן. אבל זה לא המצב.
&nbsp
המצב הוא שיש קבוצה מסויימת באוכלוסיה שהחליטה שיש להם מונופול על דת, ושמילה שלהם היא החוק. מי שלא מאמין באותה דת, או מאמין באותה דת אבל קצת אחרת, או לא מאמין בדת בכלל, נדפק.
&nbsp
אם הייתי עובד בתעשייה אחרת, שבה יש גמישות בימי העבודה, הייתי בוחר ימי חופש באמצע השבוע, ועובד בשישי ושבת. אבל אני לא יכול לבחור, ולכן אני (ועוד רבים כמוני) פשוט בבעיה. שבויים בבית ביום וחצי מתוך יומיים חופשיים שאנחנו מקבלים.
&nbsp
אז זה "הזלזול" הזה שאתה רואה.
אם מנהיגי הדת שלך היו מפסיקים להתנהג בדורסנות ולהפסיק לכפות את דתם עלי, אז הייתי יותר מכבד. אם הייתי יכול לקנות מזון לא כשר בלי לשלם עליו הרבה יותר מהדרוש (בגלל חוק החזיר), למצוא מסעדה שמגישה אוכל נורמלי בפסח (שקשה למצוא, בגלל חוק החמץ), להתנייד בשבת בחופשיות בלי רכב פרטי, לערוך את הקניות שלי בשבת, להתחתן עם מי שאני רוצה... אז הייתי מכבד את הדת שלך. אבל עד שכל זה יקרה, וכל עוד הדת שלך נכפת עלי בכח, אין לי שום סיבה לכבד אותה.
&nbsp
ואני לא מדבר אפילו על הגזענות המושתת בדת שלך ("העם הנבחר", "פסק הלכה שמתיר רצח גויים"), ההומופוביה, המיזוגניה, ושאר דברים שמפריעים לי.
&nbsp
אם הייתי גר בחו"ל, הייתי מכבד יותר את הקהילה היהודית בעירי ממה שאני מכבד את היהודים בישראל. כי בחו"ל יהודים אורתודוקסים יודעים שאין להם סיבה או זכות לכפות את דתם על אחרים. אבל ישראל היא תיאוקרטיה שמעמידה פני דמוקרטיה, אז בישראל כל מי שלא יהודי אורתודוקסי נדפק.
&nbsp
מקווה שאני ברור.

raya

Well-known member
אתה קורא שטויות?

למה הזלזול הזה בכבוד השבת
למה? לא מבין את זה. היום הכי יפה והכי כייף שיכול להיות בשבוע וכזה זלזול. אני קורא פה כל היום את השטויות שלכם בעניין וזה חורה לי... רוב הצרות שלנו במדינה הם בגלל השבת
אתה קורא שטויות?
אתה לא מבין שיש אנשים שרוצים לנסוע בתחבורה ציבורית בכל ימות השבוע - והם לא יכולים.
אתה לא מבין שהפסקת עבודות תשתית בסופי שבוע תדחה את כל העבודות שמתנהלות בארץ, מה שיגרום להמשך עןמסי תנועה קשים.
טל תתערב לנו בחיים, ואנחנו לא נתערב לך.
הבעיה היא שלא יכול להיות דו-קיום, כי הממשלה ונציגיה "מתקפלים" באופן קבוע לפי גחמות הציבור החרדי/דתי.
לא מזמן פרסמתי את תלאותיי כאשר רציתי בחג שבועות לחזור מירושלים לבאר שבע בשעה סבירה.
נאלצתי לקחת מונית שירות לתל אביב ומשם באוטובוס שיצא החל מהשעה 17.30 לבאר שבע.

bralor4247

New member
אתה מזלזל בשבת שלי

למה? לא מבין את זה. היום הכי יפה והכי כייף שיכול להיות בשבוע וכזה זלזול. אני קורא פה כל היום את השטויות שלכם בעניין וזה חורה לי... רוב הצרות שלנו במדינה הם בגלל השבת
אתה מזלזל בשבת שלי
מי יקבע מה אני אעשה בשבת או לא אעשה? אתה??
אתה רוצה לנוח, תנוח
אני רוצה לבלות כחילוני, אבלה.
אתה רוצה לכפות עלי לא לבלות, אני אכפה עליך לא להתפלל.
&nbsp
חוצפן.

mister K

New member
כבוד נותנים לאנשים, לא לימים

כבוד נותנים לאנשים, לא לימים
שטויות זה הדמיונות ההזויים שיש לך בראש וממש לא איכפת לי שחורה לך.
לציבור החילוני בישראל הגיעו מים עד נפש.

cwen

New member
מזלזלים בנו אז אנחנו מזלזלים בחזרה

מזלזלים בנו אז אנחנו מזלזלים בחזרה
השבת זה סתם מושג שהמציאו אנשים שחיו לפני אלפי שנים, ובגללו משגעים את הציבור כל הזמן. מי שרוצה שישמור שבת. תפסיקו לכפות על כולם את האמונות התפלות שלכם.

ושגם יקח את האוטובוסים מקווי החרדים כדי לתגבר את הקווים

אני מצפה ששר התחבורה יבטל את נסיעות האוטובוסים מירושלים
לבני ברק והפוך במוצ"ש בטיעון שאי אפשר לא לחלל שבת בהכנות לנסיעות.
לכלל הציבור בעקבות השבתות קווי הרכבת.
מי שמונעים עבודות בשבת במחיר פגיעה בכלל הציבור שיתרמו את חלקם בנשיאה באותו מחיר.

רק גביית מחיר מהציבור החרדי זו דרך יעילה להתמודדות עם הכפייה של ההנהגה החרדית.

מספיק כבר עם הזלזול הזה

לכלל הציבור בעקבות השבתות קווי הרכבת.
מי שמונעים עבודות בשבת במחיר פגיעה בכלל הציבור שיתרמו את חלקם בנשיאה באותו מחיר.

רק גביית מחיר מהציבור החרדי זו דרך יעילה להתמודדות עם הכפייה של ההנהגה החרדית.
מספיק כבר עם הזלזול הזה
אני הייתי פעם אחד שבוע שעבר בכותל וראיתי כמה זלזול יש לאנשים שחוזרים מהמקום הכי קדוש שקיים. למה אתם חושבים שהשבת היא שלנו ואנחנו מחליטים עליה הא??

הזלזול הוא שלכם בכל מי ששונה מכם, ורק שלכם

מספיק כבר עם הזלזול הזה
אני הייתי פעם אחד שבוע שעבר בכותל וראיתי כמה זלזול יש לאנשים שחוזרים מהמקום הכי קדוש שקיים. למה אתם חושבים שהשבת היא שלנו ואנחנו מחליטים עליה הא??
אתם אלה שלא מקבלים שלא כולם רוצים לחיות כמוכם.
כשאתם תפסיקו לזלזל ותתחילו לכבד אחרים - אנחנו נכבד אתכם.
הדדיות

ואם אתם רוצים לכפות עלינו את השבת, אז בימים אחרים תתרמו את חלקכם כדי לפצות על המחיר שאתם גורמים לנו לא רק בשבת אלא גם בימי חול.
בשום מקום בתורה לא כתוב שלחרדים צריכים להיות קווי אוטובוס משלהם, אז תוותרו קצת למען השבת.

חחח את הורגים אותי מצחוק

אתם אלה שלא מקבלים שלא כולם רוצים לחיות כמוכם.
כשאתם תפסיקו לזלזל ותתחילו לכבד אחרים - אנחנו נכבד אתכם.
הדדיות

ואם אתם רוצים לכפות עלינו את השבת, אז בימים אחרים תתרמו את חלקכם כדי לפצות על המחיר שאתם גורמים לנו לא רק בשבת אלא גם בימי חול.
בשום מקום בתורה לא כתוב שלחרדים צריכים להיות קווי אוטובוס משלהם, אז תוותרו קצת למען השבת.
חחח את הורגים אותי מצחוק
לדתיים יש כח של הביחד ולכן הם מקבלים קווים רק בשבילהם. ומה הקשר בין זה לבין שאר הקווים ? כאילו שהקווים האלה בחינם? אני לא חרדי ולא מתיימר להיות אבל אנחנו במדינה יהודית ולכן צריך לכבד את היהדות ואת מנהגיה. לא רוצים ? אפשר לעבור לחול. אני אם הייתי לא דתי הייתי עובר מזמן לחול? מה לעשות שדרך היהדות היא הדרך הנכונה ?

הנה המחשת את הזלזול שלך והוכחת שצדקתי כשכתבתי שאתם מזלזלים

חחח את הורגים אותי מצחוק
לדתיים יש כח של הביחד ולכן הם מקבלים קווים רק בשבילהם. ומה הקשר בין זה לבין שאר הקווים ? כאילו שהקווים האלה בחינם? אני לא חרדי ולא מתיימר להיות אבל אנחנו במדינה יהודית ולכן צריך לכבד את היהדות ואת מנהגיה. לא רוצים ? אפשר לעבור לחול. אני אם הייתי לא דתי הייתי עובר מזמן לחול? מה לעשות שדרך היהדות היא הדרך הנכונה ?
בכל מי ששונה מכם.

מדינת ישראל אינה מדינה רק של הדתיים והחרדים.
היא מדינה של החילונים לא פחות משלכם.

ב"לעבור לחו"ל" אתה, בשם הדת היהודית, מפרק את העם היהודי ומרחיק ממנו כל מי שלא חי כמוך.

לכן אתה ראוי לזלזול ובוז.

לא ילך לך ולאחרים כמוך בקלות - לא נוותר על המדינה שלנו ועל הזכות לחיות בה כפי שאנו מוצאים לנכון.

לא תרוויחו כיבוד אלא שנאה כי זה מה שאתם מעוררים כלפי כל מי ששונה מכם.
תמשיכו כך ותרוויחו מלחמת "אחים" (כי אתם הרי לא באמת רואים כאחים במי שאתם רוצים לשלוח לחו"ל ולגרש מהמדינה).

רוצים מלחמה? תקבלו מלחמה.

אולי בכוחכם להכריע את ה"חילונים" שדואגים לכסא של עצמם בממשלה, אבל לא תכריעו את הציבור החילוני ברחוב.
החילוניות כאן כדי להישאר כאן על אפכם ועל חמתכם.

חחח מה הקשר

בכל מי ששונה מכם.

מדינת ישראל אינה מדינה רק של הדתיים והחרדים.
היא מדינה של החילונים לא פחות משלכם.

ב"לעבור לחו"ל" אתה, בשם הדת היהודית, מפרק את העם היהודי ומרחיק ממנו כל מי שלא חי כמוך.

לכן אתה ראוי לזלזול ובוז.

לא ילך לך ולאחרים כמוך בקלות - לא נוותר על המדינה שלנו ועל הזכות לחיות בה כפי שאנו מוצאים לנכון.

לא תרוויחו כיבוד אלא שנאה כי זה מה שאתם מעוררים כלפי כל מי ששונה מכם.
תמשיכו כך ותרוויחו מלחמת "אחים" (כי אתם הרי לא באמת רואים כאחים במי שאתם רוצים לשלוח לחו"ל ולגרש מהמדינה).

רוצים מלחמה? תקבלו מלחמה.

אולי בכוחכם להכריע את ה"חילונים" שדואגים לכסא של עצמם בממשלה, אבל לא תכריעו את הציבור החילוני ברחוב.
החילוניות כאן כדי להישאר כאן על אפכם ועל חמתכם.
חחח מה הקשר
אף אחד לא מזלזל בכם חס וחלילה. אבל יש משו פשוט שנקרא תחבורה ציבורית. ציבורי ..זותאומרת שזה שייך לכולם ולא רק לחילונים. לדעתי צריך קצת לאפשר תחבורה מצומצמת למקומות בילוי שלא יפגעו בכבוד השבת על ידי לא יהודים ובתשלום מראש. אבל הכל צריך להעשות בהדברות ובהסכמות. אבל לגבי הרכבת ..אין קשר פה לחילול שבת אלא רק באי נוחות שתהיה לתל אביבים שחיים על מי דפנה.

כותב על זלזול וכותב בזלזול: "רק באי נוחות שתהיה לתל אביבים

חחח מה הקשר
אף אחד לא מזלזל בכם חס וחלילה. אבל יש משו פשוט שנקרא תחבורה ציבורית. ציבורי ..זותאומרת שזה שייך לכולם ולא רק לחילונים. לדעתי צריך קצת לאפשר תחבורה מצומצמת למקומות בילוי שלא יפגעו בכבוד השבת על ידי לא יהודים ובתשלום מראש. אבל הכל צריך להעשות בהדברות ובהסכמות. אבל לגבי הרכבת ..אין קשר פה לחילול שבת אלא רק באי נוחות שתהיה לתל אביבים שחיים על מי דפנה.
שחיים על מי דפנה" וכמעט בכל הודעה "חח" או "חחח"...
(אם כבר: "זרי דפנה"...אבל כבר הבנתי שאתה מזלזל בעברית)

רק תל אביבים משתמשים ברכבת?
חיפאים לא משתמשים? נתנייתים לא משתמשים? באר שבעים לא משתמשים? תושבי בית שמש לא משתמשים? תושבי עכו לא משתמשים? אשקלונים לא משתמשים? נתיבותים לא משתמשים?
הנה עוז דוגמה לזלזול ול"אני ואפסי עוד"
אין קווי רכבת חרדיים אז זה בסדר לגרום אי נוחות לאחרים...

תחבורה ציבורית אכן שייכת לכולם - אבל כיום יש תחבורה ציבורימ ששייכת לכולם ותחבורה ציבורית ששייכת רק לחרדים ולעיתים די קרובות התחבורה הציבורית ששייכת רק לחרדים מתוגברת תוך פגיעה בתחבורה הציבורית של כולם.

האם אתה מסכים שכל התחבורה הציבורית תהיה שייכת לכולם? ומוכן לוותר על התחבורה הציבורית שאינה של כולם?
פחות מזה, האם לאור הפגיעה הצפויה בנוסעי הרכבת אתה מוכן לוותר על התחבורה הציבורית שאינה של כולם למען תחבורה ציבורית חליפית לנוסעי הרכבת?

אין שום סיבה שאחרים אמורים להפגע מזה שיש קווים לחרדים.

שחיים על מי דפנה" וכמעט בכל הודעה "חח" או "חחח"...
(אם כבר: "זרי דפנה"...אבל כבר הבנתי שאתה מזלזל בעברית)

רק תל אביבים משתמשים ברכבת?
חיפאים לא משתמשים? נתנייתים לא משתמשים? באר שבעים לא משתמשים? תושבי בית שמש לא משתמשים? תושבי עכו לא משתמשים? אשקלונים לא משתמשים? נתיבותים לא משתמשים?
הנה עוז דוגמה לזלזול ול"אני ואפסי עוד"
אין קווי רכבת חרדיים אז זה בסדר לגרום אי נוחות לאחרים...

תחבורה ציבורית אכן שייכת לכולם - אבל כיום יש תחבורה ציבורימ ששייכת לכולם ותחבורה ציבורית ששייכת רק לחרדים ולעיתים די קרובות התחבורה הציבורית ששייכת רק לחרדים מתוגברת תוך פגיעה בתחבורה הציבורית של כולם.

האם אתה מסכים שכל התחבורה הציבורית תהיה שייכת לכולם? ומוכן לוותר על התחבורה הציבורית שאינה של כולם?
פחות מזה, האם לאור הפגיעה הצפויה בנוסעי הרכבת אתה מוכן לוותר על התחבורה הציבורית שאינה של כולם למען תחבורה ציבורית חליפית לנוסעי הרכבת?
לא מבין את ההקשר? אפשר תמיד להוסיף קווים ואוטובסים ולתגבר. אף אחד לא מונע ממכם. ולגבי העברית שלי..זה טעויות בגלל מהירות הכתיבה בטלפון ולא בגלל אי ידיעה. תודה

Bus Nerd

Active member
בטח שיש סיבה שאחרים נפגעים בגלל קווי חרדים!

לא מבין את ההקשר? אפשר תמיד להוסיף קווים ואוטובסים ולתגבר. אף אחד לא מונע ממכם. ולגבי העברית שלי..זה טעויות בגלל מהירות הכתיבה בטלפון ולא בגלל אי ידיעה. תודה
בטח שיש סיבה שאחרים נפגעים בגלל קווי חרדים!
יש תקציב מוגבל, וכמות אוטובסים מוגבלת, וכמות נהגים מוגבלת. כל נהג ואוטובוס שמוקדשים לקווים מיוחדים לחרדים בלבד הם משאבים שמוקצים להם על חשבון שאר האוכלוסיה.
&nbsp
ושזה יכול להיות לגיטימי מכיוון שהם ציבור גדול שמשתמש בתח"צ, אבל כשאותו ציבור גם מקבל הטבות על חשבון החילונים, וגם מנסה למנוע מחילונים לפתח את התשתיות של המדינה, כאן נוצרת בעיה.
&nbsp
אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה