והרי לידיעה שהגיעה זה עתה - הסטטוס קוו על הז*ן . שלהם.

מצב
הנושא נעול.
אני מעדיף לא לענות לדברים שאמרת

נחש מדבר? אנשים שחיו מאות שנים? מבול שהציף את כל הפלנטה?
אכן, זכותו של אדם לחשוב מה שהוא רוצה, גם אם אלה דברים שלא עולים בקנה אחד עם המציאות...
לבריאות.
כי לכל דבר יש עובדות מוכחות. הנחש פעם היה מדבר והיום הוא לא. ולגבי המבול..יש היום המון הוכחות לקיום תיבת נח . אבל מי שלא רוצה להאמין תמיד יחפש סיבות והסברים לכל דבר. אגב. זה בסדר

trilliane

Well-known member
מנהל
ולמרות זאת ענית...
ולתשומת לבך, לאמונה לא צריך לחפש הסבר

כי לכל דבר יש עובדות מוכחות. הנחש פעם היה מדבר והיום הוא לא. ולגבי המבול..יש היום המון הוכחות לקיום תיבת נח . אבל מי שלא רוצה להאמין תמיד יחפש סיבות והסברים לכל דבר. אגב. זה בסדר
ולמרות זאת ענית...
כשיש הוכחות, ראיות והסברים ממשיים לא נדרשת כל אמונה, יש עובדות! ההגדרה של אמונה היא קבלת הדברים ללא הוכחות, ראיות והסברים.

האמונה בתורה מתבססת גם על עובדות

ולמרות זאת ענית...
כשיש הוכחות, ראיות והסברים ממשיים לא נדרשת כל אמונה, יש עובדות! ההגדרה של אמונה היא קבלת הדברים ללא הוכחות, ראיות והסברים.
האמונה בתורה מתבססת גם על עובדות
כחלק מן האמונה. והם יש כאלה דחושבים שהמדע סותר את התורה אז כנראה הם לא מבינים שהעולם נבנה לפי התורה ולכן הוא לא יכול חסתור אותה. ויש על זה הרבה הסברים בספרים.

alantan

New member
יופי, גרמת לי לחולל שבת עם כל השרשורפלצת הזו...

מה שכתוב בתורה זה לא אמונה כמו שזה מציאות
והדברים שם כצובים ותואמים בדיוק למה שמגלים רק היום. ולא נכנס לכל הפרטים האלה. זכותו של אדם לחשוב מה שהוא רוצה .

trilliane

Well-known member
מנהל
לחולל זה תמיד נחמד גם בחול וגם בחג; אבל את השבת אפשר רק לחלל

alantan

New member
החליקה לי האצבע לוו מרוב ההתרגשות שאני נאלץ לחלל שבת.

כל חילול השבת הזה שנאלצתי לבצע היה בגלל מי שמבין מבין. מרוב שנכתבו פה תגובות הייתי צריך לבדוק שאין קללות, תגובות נאצה וכדומה.

עכשעו גם בזה אני אשם!?

כל חילול השבת הזה שנאלצתי לבצע היה בגלל מי שמבין מבין. מרוב שנכתבו פה תגובות הייתי צריך לבדוק שאין קללות, תגובות נאצה וכדומה.
עכשעו גם בזה אני אשם!?
בעצם בכל דבר שקורה לכם בחיים אנחנו אשמים.

d70

Well-known member
מחלקת הפיקוח של ה' לא עובדת בשבת-אז איך ידע שחיללת שבת?

alantan

New member
אני מניח שיצטרך להשאר ער עד שלוש לפנות בוקר במעבר על כל

אני מניח שיצטרך להשאר ער עד שלוש לפנות בוקר במעבר על כל
השרשור הזה...

Bus Nerd

Active member
אני לא יהודי, ולא מסכים עם הקביעה התיאלוגית שלך

למה הזלזול הזה בכבוד השבת
למה? לא מבין את זה. היום הכי יפה והכי כייף שיכול להיות בשבוע וכזה זלזול. אני קורא פה כל היום את השטויות שלכם בעניין וזה חורה לי... רוב הצרות שלנו במדינה הם בגלל השבת
"הצרות שלנו במדינה" הן לא בגלל השבת. הן בגלל גזענות, שנאת חינם, שחיתות, חוסר תרבות, חוסר נימוס, ועוד הרבה צרות אחרות.
&nbsp
אותו "יום הכי כיף שיכול להיות בשבוע" הוא לא מאוד כיף כשאני לא יכול ללכת לבקר חברים, או לטייל בארץ (שהיא באמת ארץ יפה), או ללכת לאכול במסעדה או לעשות קניות.
&nbsp
לי, ולעוד הרבה אנשים אחרים, יש רק שני ימים חופשיים בשבוע: שישי ושבת. אבל את שישי אני לא יכול לנצל כדי להינות, כי שישי הוא חצי יום שבו הכל נסגר מוקדם, וכולו מוקדש לסידורים שצריך לעשות לפני שכל המדינה נסגרת ליום וחצי.
&nbsp
אם הייתה כאן תחבורה ציבורית בשבת, וחופש לעסקים (שמעוניינים בכך) להיות פתוחים בשבת בלי לספוג קנסות, אז גם אני הייתי יכול להינות מהיום החופשי שלי: הייתי יכול לטייל, לבקר חברים, לחלק את הסידורים באופן שווה בין שני הימים או לעשות אותם ביום שישי בנוחות בלי לדאוג שהכל ייסגר לפני הזמן. אבל זה לא המצב.
&nbsp
המצב הוא שיש קבוצה מסויימת באוכלוסיה שהחליטה שיש להם מונופול על דת, ושמילה שלהם היא החוק. מי שלא מאמין באותה דת, או מאמין באותה דת אבל קצת אחרת, או לא מאמין בדת בכלל, נדפק.
&nbsp
אם הייתי עובד בתעשייה אחרת, שבה יש גמישות בימי העבודה, הייתי בוחר ימי חופש באמצע השבוע, ועובד בשישי ושבת. אבל אני לא יכול לבחור, ולכן אני (ועוד רבים כמוני) פשוט בבעיה. שבויים בבית ביום וחצי מתוך יומיים חופשיים שאנחנו מקבלים.
&nbsp
אז זה "הזלזול" הזה שאתה רואה.
אם מנהיגי הדת שלך היו מפסיקים להתנהג בדורסנות ולהפסיק לכפות את דתם עלי, אז הייתי יותר מכבד. אם הייתי יכול לקנות מזון לא כשר בלי לשלם עליו הרבה יותר מהדרוש (בגלל חוק החזיר), למצוא מסעדה שמגישה אוכל נורמלי בפסח (שקשה למצוא, בגלל חוק החמץ), להתנייד בשבת בחופשיות בלי רכב פרטי, לערוך את הקניות שלי בשבת, להתחתן עם מי שאני רוצה... אז הייתי מכבד את הדת שלך. אבל עד שכל זה יקרה, וכל עוד הדת שלך נכפת עלי בכח, אין לי שום סיבה לכבד אותה.
&nbsp
ואני לא מדבר אפילו על הגזענות המושתת בדת שלך ("העם הנבחר", "פסק הלכה שמתיר רצח גויים"), ההומופוביה, המיזוגניה, ושאר דברים שמפריעים לי.
&nbsp
אם הייתי גר בחו"ל, הייתי מכבד יותר את הקהילה היהודית בעירי ממה שאני מכבד את היהודים בישראל. כי בחו"ל יהודים אורתודוקסים יודעים שאין להם סיבה או זכות לכפות את דתם על אחרים. אבל ישראל היא תיאוקרטיה שמעמידה פני דמוקרטיה, אז בישראל כל מי שלא יהודי אורתודוקסי נדפק.
&nbsp
מקווה שאני ברור.

ממשלר ברור

"הצרות שלנו במדינה" הן לא בגלל השבת. הן בגלל גזענות, שנאת חינם, שחיתות, חוסר תרבות, חוסר נימוס, ועוד הרבה צרות אחרות.
&nbsp
אותו "יום הכי כיף שיכול להיות בשבוע" הוא לא מאוד כיף כשאני לא יכול ללכת לבקר חברים, או לטייל בארץ (שהיא באמת ארץ יפה), או ללכת לאכול במסעדה או לעשות קניות.
&nbsp
לי, ולעוד הרבה אנשים אחרים, יש רק שני ימים חופשיים בשבוע: שישי ושבת. אבל את שישי אני לא יכול לנצל כדי להינות, כי שישי הוא חצי יום שבו הכל נסגר מוקדם, וכולו מוקדש לסידורים שצריך לעשות לפני שכל המדינה נסגרת ליום וחצי.
&nbsp
אם הייתה כאן תחבורה ציבורית בשבת, וחופש לעסקים (שמעוניינים בכך) להיות פתוחים בשבת בלי לספוג קנסות, אז גם אני הייתי יכול להינות מהיום החופשי שלי: הייתי יכול לטייל, לבקר חברים, לחלק את הסידורים באופן שווה בין שני הימים או לעשות אותם ביום שישי בנוחות בלי לדאוג שהכל ייסגר לפני הזמן. אבל זה לא המצב.
&nbsp
המצב הוא שיש קבוצה מסויימת באוכלוסיה שהחליטה שיש להם מונופול על דת, ושמילה שלהם היא החוק. מי שלא מאמין באותה דת, או מאמין באותה דת אבל קצת אחרת, או לא מאמין בדת בכלל, נדפק.
&nbsp
אם הייתי עובד בתעשייה אחרת, שבה יש גמישות בימי העבודה, הייתי בוחר ימי חופש באמצע השבוע, ועובד בשישי ושבת. אבל אני לא יכול לבחור, ולכן אני (ועוד רבים כמוני) פשוט בבעיה. שבויים בבית ביום וחצי מתוך יומיים חופשיים שאנחנו מקבלים.
&nbsp
אז זה "הזלזול" הזה שאתה רואה.
אם מנהיגי הדת שלך היו מפסיקים להתנהג בדורסנות ולהפסיק לכפות את דתם עלי, אז הייתי יותר מכבד. אם הייתי יכול לקנות מזון לא כשר בלי לשלם עליו הרבה יותר מהדרוש (בגלל חוק החזיר), למצוא מסעדה שמגישה אוכל נורמלי בפסח (שקשה למצוא, בגלל חוק החמץ), להתנייד בשבת בחופשיות בלי רכב פרטי, לערוך את הקניות שלי בשבת, להתחתן עם מי שאני רוצה... אז הייתי מכבד את הדת שלך. אבל עד שכל זה יקרה, וכל עוד הדת שלך נכפת עלי בכח, אין לי שום סיבה לכבד אותה.
&nbsp
ואני לא מדבר אפילו על הגזענות המושתת בדת שלך ("העם הנבחר", "פסק הלכה שמתיר רצח גויים"), ההומופוביה, המיזוגניה, ושאר דברים שמפריעים לי.
&nbsp
אם הייתי גר בחו"ל, הייתי מכבד יותר את הקהילה היהודית בעירי ממה שאני מכבד את היהודים בישראל. כי בחו"ל יהודים אורתודוקסים יודעים שאין להם סיבה או זכות לכפות את דתם על אחרים. אבל ישראל היא תיאוקרטיה שמעמידה פני דמוקרטיה, אז בישראל כל מי שלא יהודי אורתודוקסי נדפק.
&nbsp
מקווה שאני ברור.
ממשלר ברור
אם לא טוב לך אז אתה יכול לעבור לחול. ישראל מדינה יהודית ואחר כך דמוקרטית ואת זה לא אני אמרתי. אי אפשר להגיע לכאן ולהגיד את הדברים האלה. יהדות זה שבת תפילין וכדו. ואם אתה לא יהודיי אז אין לך מה לעשות פה. וכן ..הומואים על פי התורה זה אסור ולא חסרים סיבות לכך. ולא המשיך פה עם הדהרים כי זה לא םה המקום. המציאות מראה שהחזרה בתשובה ושמירת השבת בארץ בקרב היהודים רק עולה . מציאות

מי שמך לקבוע למי יש מה לעשות פה ולמי אין?

ממשלר ברור
אם לא טוב לך אז אתה יכול לעבור לחול. ישראל מדינה יהודית ואחר כך דמוקרטית ואת זה לא אני אמרתי. אי אפשר להגיע לכאן ולהגיד את הדברים האלה. יהדות זה שבת תפילין וכדו. ואם אתה לא יהודיי אז אין לך מה לעשות פה. וכן ..הומואים על פי התורה זה אסור ולא חסרים סיבות לכך. ולא המשיך פה עם הדהרים כי זה לא םה המקום. המציאות מראה שהחזרה בתשובה ושמירת השבת בארץ בקרב היהודים רק עולה . מציאות
ומי שמך לקבוע מי יהודי ומי לא?

אתה שליח האלוקים?
נציגו עלי אדמות?

אתה מחרחר שנאה ופילוג שראוי לכל בוז.

תעשה שמיניות באוויר - לא נוותר לך. נחיה כפי שנרצה ובמדינת ישראל.

אם אתה בוחר למרר את חיינו, גם לנו יש דרכים למרר את חייך.

לא להתעצבן בן אדם?

ומי שמך לקבוע מי יהודי ומי לא?

אתה שליח האלוקים?
נציגו עלי אדמות?

אתה מחרחר שנאה ופילוג שראוי לכל בוז.

תעשה שמיניות באוויר - לא נוותר לך. נחיה כפי שנרצה ובמדינת ישראל.

אם אתה בוחר למרר את חיינו, גם לנו יש דרכים למרר את חייך.
לא להתעצבן בן אדם?
אתה בעצמך הצהרת שאתה לא יהודי...אז מה לך להלין על זה. ואתם חושבים שאפשר למרר לנו את החיים אז בהצלחה. אני לא חושב שאתם מספיק מגובשים כדי לעשוץ משו ..מה לעשות. אצלכם כל אחד דואג לעצמו ולא רואה את השכן שלו ממטר... אף אחד לא בא לריב חס וחלילה אז אומר את העובדות כמו שהם.

אני הצהרתי שאני לא יהודי? אני מבין שהזלזול שלך באחרים כולל

לא להתעצבן בן אדם?
אתה בעצמך הצהרת שאתה לא יהודי...אז מה לך להלין על זה. ואתם חושבים שאפשר למרר לנו את החיים אז בהצלחה. אני לא חושב שאתם מספיק מגובשים כדי לעשוץ משו ..מה לעשות. אצלכם כל אחד דואג לעצמו ולא רואה את השכן שלו ממטר... אף אחד לא בא לריב חס וחלילה אז אומר את העובדות כמו שהם.
גם חוסר תשומת לב למי אתה מגיב...

"אני ואפסי עוד" זו הגישה שלך למרות כל "הביחד" וה"גיבוש" שאתה מנסה לצייר.

לא תצליח לכפות את אורח חייך עלינו ואנחנו נחיה כאן במדינת ישראל כפי שאנו רוצים גם אם ניאלץ לשם כך להיאבק בך ובאנשים שחושבים כמוך עד חורמה.

אל תהיה זחוח, שחצן ובטוח בעצמך יותר מדי.

אני יגלה לך סוד קטן

גם חוסר תשומת לב למי אתה מגיב...

"אני ואפסי עוד" זו הגישה שלך למרות כל "הביחד" וה"גיבוש" שאתה מנסה לצייר.

לא תצליח לכפות את אורח חייך עלינו ואנחנו נחיה כאן במדינת ישראל כפי שאנו רוצים גם אם ניאלץ לשם כך להיאבק בך ובאנשים שחושבים כמוך עד חורמה.

אל תהיה זחוח, שחצן ובטוח בעצמך יותר מדי.
אני יגלה לך סוד קטן
אני לא חושב שאני ואפסי עוד. כי אני כלום פשוט הייתי בעולם הזה שלכם שרוצה לשבור את העולם. וחזרתי בתשובה ואני שמח מרד. לא החליף את השבת תמורת שום דבר בעולם. אין דבר יותר יפה ומהנה מזה. אם לא היה יום שבת אז אנשים היו נובלים ועובדים כל השבוע ללא מנוחה ובצרגף אחרי הכסף. לכן קיים יופ השבת. יופ מנוחה..תרתי משמע.

והתנצלות על טעותך כמובן אין...

אני יגלה לך סוד קטן
אני לא חושב שאני ואפסי עוד. כי אני כלום פשוט הייתי בעולם הזה שלכם שרוצה לשבור את העולם. וחזרתי בתשובה ואני שמח מרד. לא החליף את השבת תמורת שום דבר בעולם. אין דבר יותר יפה ומהנה מזה. אם לא היה יום שבת אז אנשים היו נובלים ועובדים כל השבוע ללא מנוחה ובצרגף אחרי הכסף. לכן קיים יופ השבת. יופ מנוחה..תרתי משמע.
אני שמח בשבילך
אבל כ"מי שמבין מבין" אתה צריך להבין שאתה זה אתה ומישהו אחר זה מישהו אחר.
מה שטוב לך לא בהכרח מתאים לאחר.
אתה תבחר לחיות איך שאתה רוצה ותשאיר לי להחליט איך אני רוצה לחיות.

אגב, לא מפתיע אותי שאתה חוזר בתשובה. סגנון כתיבתך די מאפיין חזרה בתשובה.

ואני עדיין עובד עם חילונים ומכבד אותם

אני שמח בשבילך
אבל כ"מי שמבין מבין" אתה צריך להבין שאתה זה אתה ומישהו אחר זה מישהו אחר.
מה שטוב לך לא בהכרח מתאים לאחר.
אתה תבחר לחיות איך שאתה רוצה ותשאיר לי להחליט איך אני רוצה לחיות.

אגב, לא מפתיע אותי שאתה חוזר בתשובה. סגנון כתיבתך די מאפיין חזרה בתשובה.
ואני עדיין עובד עם חילונים ומכבד אותם
אבל בעניין של החילול שבת שזה נושא השרשור. אין פשרות . לא ניתן להתפשר על דבר זה. אפשר לעשות דברים בשקט ובצנעא ולא לעשות כזה רעש ובלאגן על זה תאמין לי שכדאי לך לנסות לשמור שבת אחד ולראות מזה עושה לנשמה שלך ולעצמך. אין דבר יפה מזה ..אין .

מצב
הנושא נעול.
למעלה