ומה עושים עם ילדים גדולים

רות 2

New member
איונה...

הנושא שהעלית הוא דיי אקטואלי בימים טרופים אלו... הרבה רווקים עצמאים ברוחם ..וגם זוגות נשואים... לא עומדים בנטל ההוצאות של שכ"ד ושאר ההוצאות הנילוים ומוצאים עצמם חוזרים בלית ברירה לבית ההורים... ולא קל להם לאבד שוב מפרטיותם... ולהורים שסוף סוף יכולים להרשות לעצמם להקדיש לעצמם בלבד את זמנם בלימודים בחברות מחודשת וכו'... מוצאים את עצמם שוב בסיטואציה של לבשל לכבס לילד המגודל... ואיך שהוא לגלות שחשבון החשמל קפץ והמים שלא נדע... אז נכון זו סיטואציה שלא נעים ונוח להשלים עימה ומה שחשוב כהורה למגודל.. לשים גבול נכון בין מארח...בעל הבית..לשתף בהוצאות הבית... וחובות הבית . רות מכירה אמהות ששוב מוצאות עצמן בסחרחרה של לבשל לכבס לנקות אחרי הילד מקטרות מפה ועד הודעה חדשה... אבל בעצם השינוי בגישה תלוי בהן... בלשתף בהוצאות בלא לנקות אחריהם... בלהעמיד אותם על מקומם ולשים דגש בריא לאגואיזם אישי עבור עצמך ובעלך ורצונותכם המשותפים....

רות 2

New member
דרך הגב איונה מצאו את

המלעון שנעלם מהמחסן זה עם הפרארי והחזיות... את יודעת למי אמי ת'כוונת

עינת

New member
למה הם לא רוצים?

בני כמה הם? ועד כמה נשבר לך? נו ראית מה זה? כמו פולניה טובה עונה בשאלה
אבל התשובות הם קצה של חוט לתשובה

מרביק1

New member
תגדירו מערכת כללים שמתאימה לכולם.

אני חושבת שילדים גדולים שלא עוזבים את הבית מטעמי חיסכון, יכולים לפחות לתרום למערך הבית הכללי. אמנם זה הבית שלהם אבל זה לא בית מלון...

faith2

New member
אממ...קצת התייחסות לתגובה שלך

ואחר כך גלישה תגובה שלי
תפקיד הילדים הוא לצאת לבחוץ, להתמודד עם העולם האמיתי שם בחוץ... מטעמי חיסכון? להורים גם ככה קשה, ואני בטוחה שאין לכל הורה לב לקחת כסף מהילד שלו
אחותי התחילה מאפס שעברה לגור באילת, עיר הצעירים....היום היא משלמת לבד את השכר דירה, לומדת באוניברסיטה, נכון שההורים שלי שולחים לה כסף מדי חודש אבל עדיין אין דבר העומר בפני הרצון. חייבים לדאוג שילדים אחריי גיל נגיד 23+- יעזבו את הבית....אם הם לא יעזבו באותו זמן, אני לא חושבת שהם ימהרו לעזוב בהמשך, והם ישארו תקועים בתקופה הזאת, דבר שימנע להיות עצמאיים, להקים משפחה, להשיג עבודה מסודרת וקבועה תוך כדי ללמוד לתואר....הקיבעון הזה ימנע מהם המון אפשרויות והזדמנויות להתפתח כמו שהחברה מצפה. לפחות זוהי דעתי, אתם מוזמנים לחלוק עליה

מרביק1

New member
לא התכוונתי שיעזרו כלכלית...

בד"כ הם מתרגלים שהכביסה לבד מגיעה לארון, האוכל למקרר והכלים המלוכלכים למדיח.. התכוונתי שיקחו חלק בניהול הבית. אמא שלי תמיד היתץה אומרת שבית זה מקום לשני מבוגרים וילדים, ואין מקום בבית ליותר משני מבוגרים....

עינת

New member
מצד אחד

את אומרת דברים נכונים ובכל זאת אני רואה את הדברים מהמקום שלי קצת אחרת... יודעת שלפני שנה בכורי רצה לעזוב את הבית ובתום שיחה בנינו הוא ויתר וראה את צדקתי... ולמה אני מתכוונת? נכון יש הורים שיכולים לעזור גם כשהילד מחוץ לבית וזה המצב האידאלי, אך כחד - הורית לי אישית יהיה קשה עד בלתי אפשרי לתמוך כלכלית ועל כן הצעתי לו את מה שיש לי לתת - בית חם וכל הנלווים. הוא מבחינתו עובד בעבודה קבועה, אחראי להוצאותיו ומגשים חלומות שלא היה יכול להגשים אילו היה צריך לממן חיים מחוץ לבית. (צניחה חופשית, אופנוע כבד,חו"ל ובקרוב גם לימודים). איני חשה כל מעמסה ולמעט מקרים חריגים גם איני רוצה שיעזור בהוצאות הבית - מעדיפה שיחסוך כך שבעתיד כשיצא מהבית יהיה לו ממה להתחיל... החיים שם בחוץ קשים מאין כמותם וכל עוד אני כהורה יכולה לעזור חושבת שזה תפקידי .

jessy19

New member
רומזים להם...

מביאים להם עיתונים מסומנים עם דירות, מראים להם שלטים של דירות להשכרה ואולי פשוט כדאי לשוחח איתם פנים מול פנים, למרות שזה קשה ולא נעים...

למעלה