ועוד משהו -

r o n i

New member
ועוד משהו -

זה לא יפה נפש. ואם היתה לי משאלה אחת בלבד ספק אם הייתי מבקשת שלום עולמי. אבל לראות את האיכסה הזה בעיתונים, לצאת ולהתקל בו ברחוב, בסופר, בעבודה, בטלויזיה - די!!!

1איב

New member
לצערי במציאות

לא יצא לך שד וישאל אותך איזה משאלות תרצי שהוא יגשים לך. ולא משנה מה אני או את נעשה תמיד יהיו בעולם מטורפים רוצחים ואנסים. ככה בנוי העולם - לצערי. גם לי עצוב לשמוע על ילדות קטנות שנאנסות על ידי גברים מבוגרים אבל אין שום דבר שאנחנו יכולות לעשות בקשר לזה.. ובקשר למה שכתבת בהודעה הקודמת בנוגע לעורכי הדין: פרנסה זה פרנסה. אני מסכימה עם כול מה שכול עורך דין עושה. יש לי מכר טוב שהוא עורך דין מוכר בתל אביב והוא מגן על כול החלאות שאי פעם שמעת עליהם כולל החבר שאנס את הבת הקטנה של החבר שלו ובהתחלה גם אני כמוך הייתי בהלם איך אנשים עם לב יכולים להגן על אנשים כאלה והוא אמר לי שדבר ראשון אף אחד לא יודע מה באמת קרה חוץ מאלה שנכחו במקום ולכול אחד מגיע ייצוד משפטי ודבר שני עם לב טוב לא קונים במכולת ויש לו משפחה לפרנס. ולדעתי הוא צודק במאה אחוז. בסך הכול כול אחד עובד בשביל כסף ולא בשביל ההנאה שבעבודה. תחשבי על זה : אם הייתה לך אפשרות לעבוד בחינם או לעשות מה שבא לך (בשני המקרים את לא מקבלת כסף) מה היית בוחרת?

r o n i

New member
בכל זאת אפשר לבחור באיזו דרך ללכת.

אני רוצה לדגיש שוב שאת כל מה שכתבתי כתבתי לא כהבעת דיעה אלא כהבעת כאב. במשך שנים גרתי במדינה אחרת, ומאז שחזרתי הנה אני נדהמת כל יום מחדש. נכון שהחיים הם לא פיקניק, אבל כואב לי שכאן החיים הם פיקניק עוד פחות. בארץ בה גרתי מעולם מעולם לא נתקלתי באלימות המילוליות הזאת שיש בכל מקום - ביחוד בכבישים. אנשים גילו הרבה יותר סבלנות אחד כלפי השני מאשר כאן, שמרו על גינוני נימוס ולא צרחו כמו ברברים על ימין ועל שמאל. ולא היתה לי תחושה שאני חייבת לעמוד על המשמר כל הזמן כדי שלא ינסו ``לתחמן`` אותי. אחוז הפשע שם הוא מאד נמוך, אולי בגלל שמערכת הענישה שם מאד קשוחה ונהוג שם עונש מוות. למה לא לאנוס אם המקסימום שיכול לקרות לך הוא שנה או שנתיים מאסר? ולא יצאתי נגד עורכי הדין ככלל, בכל זאת אנשים מהסוג שציינתי לפני כן בהודעות הקודמות באים לפעמים על ענשם בדרך זו או אחרת. שאלת אותי מה אני הייתי מעדיפה? אני חושבת שיושר פנימי ושמירה על ערכים ואמינות הם נכס בעבודה - להיפך. בערכים שעליהם גדלתי זה מה שמקדם אותך. בסופו של דבר הרבה הרבה יותר משתלם להיות בן אדם, ואנשים שאתם אתה עובד - מעליך, באותו סטטוס שלך, מזהים את זה ומעריכים את זה כל כך. תחמנות ורמאות מזהים מאד מהר, ומתרחקים. אז כן, עם לב טו כן קונים במכולת.

1איב

New member
כמו שאמרתי בהתחלה

את צודקת במידה מסויימת. אני היייתי באמריקה חודשיים וגם אני שמתי לב להתנהגות של האנשים שם אל מול האנשים שחיים כאן (אני מכלילה ואני יודעת שלא כולם כאלה). למשל בטיסה בחזרה לארץ הישראלים עלו על הכיסאות וצעקו וזה משהו שבטיסה לאמריקה מקנדה לא ראיתי למשל. גם לי יש ערכים ואני לא אדרוך על כול אחד ובגלל זה גם לא פניתי לעריכת דין. אבל לדעתי אתה יכול להיות בן אדם נורא נחמד אבל עבודה זה עבודה. וסליחה שאני מתעקשת על העניין אבל אני פשוט לא מבינה אותו - איך את קונה במכולת עם כבוד והערכה?! נראה לך שמישהו לצורך הדוגמא ניקח בעל מכולת יוותר על הסחורה שלו בגלל שהוא מעריך אותך?! בתור אחת שהיה לה עסק אני יכולה להגיד שהוא אולי יעשה הנחה. ושימי לב לאולי... איב

למעלה