זוגיות מושלמת

הסהר

New member
זוגיות מושלמת

אתמול הלכנו למעיין, ושמענו כמה חברה צעירים (חיילות וחיילים ) מדברים על זוג חברים, שהם "זוג מושלם".

זה גרם לי לחשוב - יש דבר כזה בכלל זוג מושלם?

עד כמה אורח החיים שלנו, חיי הקבע, עוזר לנו למצות את הזוגיות ולהביא אותה לשלמות, ואיפה זה דווקא מונע מאיתנו את זה?

מה אתם אומרות ?

הסהר

New member
יש חיה כזאת ?

כותבת מהר מהר, כל עוד הפלפלונת ישנה . כל כך קשה להרדים אותה בזמן האחרון

פעם מזמן, חשבתי שלהורים שלי יש זוגיות מושלמת.
לא לא גרושים, לא רבים, ולא לועגים אחד על השני...

אחרי הזוגיות עם החצי הבנתי שזוגיות מושלמת צריכה גם כמה "כנים" וש"לא" זה לא מספיק

וכאן, מתוך הזוגיות שלי של אשה נשואה, כבר התחלתי לראות סדקים בשלמות של הזוגיות שלהם.
והקשר ביניהם מלמד אותי הרבה על עצמי - איך אני רוצה, אבל בעיקר, איך אני -לא- רוצה להיות עם בעלי
(או במילים אחרות, איפה אני דומה לאמא שלי וצריכה עבודה עצמית בשביל להמריא הלאה...)

וכאן נכנסת הזוגיות בשירות הקבע.
האינטנסיביות של הביחד אחת ל, ולעומתה כל כזמן הגדול שיש לי בלעדיו, עוזרים לי בעבודה העצמית.
בזמן בלעדיו אני יכולה לחשוב, להרהר, לדבר עם חברות, עם עצמי וגם איתו על סיטואציות שהיו, לשקף לעצמי התנהגות שלי ולחשוב על דרכים לשינוי.
הזמן ביחד הוא יקר. שיחת טלפון יכולה להסתיים בפתאומיות דקה אחרי שהתחילה, ושיחה ארוכה מאוד היא 20 דקות, וזה מאוד נדיר.
מה שאנחנו יוצקים לזמן הזה הוא מה שיהיה, יכול להיות שתהיה הזדמנות נוספת לשיחה, ויכול להיות שלא.
אם יהיו מילות אהבה, או כעס, אם תהיה שמירת טינה, אם יהיה דיווח על עינני קניות , בירוקרטיה, או על הגדילה של הקטנה - אני צריכה לבחור במה להתעסק ולהיות שלמה עם זה (רצוי...)
אפפעם לא מספיקים את הכל.
זה עוזר לי להיות שלמה עם מה שעלה, ולעבור מהר בין מצבי רוח (למשל לקצר את הכעס, כי עוד מעט השיחה נגמרת על עוד יון-יומיים... אז כבר עדיף לוותר ולסיים עם חיוך...)
והזמן יחד,
לפעמים הוא מאוד אינטנסיבי, זה היה נכון יותר לפני הילדה, אבל עדין זה שעות על גבי שעות עם הבחור.
פעם זה היה קצת מציף, והיה קשה להתרגל פתאום לנוכחות הגברית הבלגניסטית בבית המסודר שלי.
גם עזר לי לעבור תהליכים, להכיל, לשחרר, שוב להכיל, שוב לשחרר, לקבל ...

בקיצור,
למרות הקושי והמצבים הבלתי אפשרים שהזוגיות הזו מציפה בהם,
אני באמת מודה שהיא עוזרת לנו לזקק את הטוב בזוגיות שלנו .

רחוק מלהיות מושלם,
אבל אולי עוד כמה שנים בקבע נגיע לשם

התעוררה
ביייי

אמאבולי

New member
וואוו, כתבת מלא דברים.

זוגיות מושלמת? אני מניחה שזו עבודה כל הזמן. כל השנים. אפפעם לא מגיע לשלמות, כמו שאין "אדם מושלם", יש אדם טוב שמשתדל להיות טוב יותר ותמיד יש לאן לשאוף.

אני לא מרגישה שהזוגיות בשלט רחוק מזקקת לנו את הטוב. יש לה יתרונות (געגוע, ריגוש, התמודדות שיכולה לחזק) אבל עדיין יש ימים שהייתי בוחרת אחרת.. (לא באיש אחר אלא במקצוע אחר, כן?!)

ובנימה אופטימית זו... מחר האישלי מסיים תפקיד, לפנינו טקס החלפה וערב פרידה, כולם פה עוד ערים ואינלי מושג איך נשרוד את מחר כ"כ עייפים... מקווה לטוב

אמאבולי

New member
תודה. טוב לשנינו באותה המידה זה לא יכול להיות

ככל שהוא יותר מרוצה זה אומר תפקיד יותר מאתגר ולכן פחות זמן בית...
אבל אני מאד שמחה בשבילו שקיבל את מה שרצה, מודה על הטוב שבתפקיד ונושמת עמוק....

הסהר

New member
מסכימה איתך

ולגבי זה שהשירות קבע עוזר לנו בזוגיות?

שלוש סיבות עיקריות למה זה נכון לי :

* אני בתקופה טובה ממש עם הקטנה ובכלל

* צריכה להצדיק את המסכת הזו שאנחנו עוברים בשירות הקבע

* זה באמת נכון

תהנו היום !
והמון הצלחה בתפקיד הבא

יש חופשה בין התפקידים? קצת מנוחה וזמן משפחה ?

אמאבולי

New member
כבר שנים שלא היתה לו שום חופשה בין תפקידים.

בתפקיד הקודם קודם- חזר הביתה אחרי חצות עם כל הציוד- ולמחרת בבוקר כבר התחיל בתפקיד החדש, הזוי משו.
ב"ה הפעם מפצה על זה... מקווה לנצל כל שניה, יש לנו מלאאא תוכניות, קצת בזוג, קצת במשפחה, והרבה דברים טכנים שדוחים כבר שנים...

מירטל

New member
בהצלחה לכם בתפקיד החדש שלו...

ואם כבר, תרשו לי לנצל"ש - מה נהוג אצליכם בזמן החלפת תפקידים ( זה תפקיד ראשון של הבעל, אמור להסתיים בקרוב ואני רוצה להערך בכדי לסגור דברים יפה)?

מירטל

New member
מה נהוג לעשות בזמן החלפת תפקיד?

אני חדשה בזה ולא יודעת אם צריך לקנות מתנות, למי להודות, להגיע איתו להגיד שלום....

אמאבולי

New member
כל תפקיד זה שונה, תשאלי אותו מה צפוי

מבחינת טקס החלפה/ערב פרידה וכד'.
בד"כ ערב פרידה (שזה או אישי או לכמה שמסיימים יחד) הוא על אזרחי ומביאים את בנות הזוג של העוזבים, ואת לא צריכה להודות לאפאחד, הם יודו לך

היו כאן נשים שדיברו בטקסי ההחלפה של האישלהן, אני לא מהן. כשקראו לי לקבל זר פרחים גדול יותר ממני, מול כל היחידה, נבוכתי כהוגן ולא ידעתי מה לעשות עמצמי.
מתנות- אני אוהבת לקנות לו משו קטן בסיום תפקיד. כבר אין לו כמעט דברים שהוא "צריך" אז משתדלת לפנק בתמונה של הילדים למשרד או משו קטן וכיפי.

את יכולה רק לוודא איתו אם הוא מעוניין לקנות מתנות לחבר'ה, אולי תוכלי לעזור לו בזה.

התפקיד הבא טוב מבחינתך או טוב מאד?

מירטל

New member
אני לא אוהבת את ההגדרה של זוג מושלם

ומה שנראה לי בגיל תשע עשרה עשרים כ"זוג המושלם" נראה לי עכשיו כמו משהו קיטשי או חולני לחלוטין ( וידוי - מכירות?).

בנוגע לזוגיות שלנו - יכולתי, מאוד בקלות, לוותר על הקטע של קבע ולחזור למה שהיה קודם ( הוא חוזר שירות שעזב את לימודי הדוקטורט ), ונכון שזה די מזעזע לכתוב דבר שכזה - בעיקר לאור העובדה שזה מה שאיפשר לי למשוך חל"ד של תשעה חודשים ומצד שני מפטרים עכשיו חלק משמעותי מהאנשים במקום העבודה הקודם שלו.

היתרון היחיד שאני רואה בקבע, זה הגב הכלכלי הדי משמעותי שהוא נותן - החיסרון זה העובדה שבפועל מנהלים זוגיות בשלט רחוק עם מישהוא שמוקף כל היום באנשים שצעירים ממך בהרבה, כך שכל הדברים הקטנים של להכין/לא להכין קפה, להיות הבן אדם הראשון שרואים בבוקר - אני ממש ממש מקווה שבתפקיד הבא נחזור לראות לפחות חלק מזה.

למעלה