זכויות ילד מחונן

meivari

New member
זכויות ילד מחונן

בשמחה קיבלנו את ההודעה כי הילד עבר את המיונים של מכון סאלד ונמצא מתאים ליום העשרה שבועי בישוב שכן. כאשר שאלתי בפורום הורים למחוננים כיצד ילדים מסתדרים בבית הספר כאשר הם נעדרים באופן קבוע יום בשבוע -יום העשרה, התשובות שקבלתי היו מגוונות אבל המסר אחד תלוי "בטוב ליבו" של בית הספר. יש בתי ספר שמעודדים ומתחשבים (למשל כאשר הילד הפסיד מבחן) ויש כאלו שפשוט מתעלמים ומצפים שהילד יסתדר בעצמו. מאחר ויום העשרה מאורגן ע"י משרד החינוך והוא חלק בלתי נפרד מהמערכת נראה לי מוזר שאין כללים ברורים למנהלים להתמודדות עם הילדים המחוננים. האם באמת אין כללים ברורים? האם בית הספר יכול "לא לעזור " לילד ? או אפילו לשים רגלים (כאחת התשובות שקיבלתי)? חשוב לציין כי הילד התקבל לאחר ערעור שלנו על תוצאות קודמות (בשל אבחנה כ-ADD) ובית הספר לא היה חלק בתהליך. תודה מראש meivari

mickya

New member
זכויות ילד מחונן

באשר לזכויות ילד מחונן. איני יודעת אם מורים יושבים וקוראים ספרי זכויות וחובות. מה שבטוח וכדאי לקיצור תהליכים וויכוחים זה ליזום שיחה עם הצוות החינוכי שמלמד את הילד. אם הילד מחונן אני בטוחה שהם ישמחו שהוא יוצא מביה"ס להעשרות המתאימות לרמתו. בנוסף הילד יכול להשלים חומר חסר מאחד התלמידים הטובים בכיתה. באשר לבחינות בימי העדרותו ניתן לדבר עם המורים ויתכן ובחינות תקבענה בימים אחרים, או שיבחן בנפרד. למרות הסיסמה חנוך לנער על פי דרכו, נראה לי שכל מקרה ידון לגופו. בברכה ד"ר מיקי אברמוביץ

שרה16

New member
יש לי ניסיון של שנה

הנער שלי (13) סיים בהצלחה שנה בכיתת מחוננים, יום בשבוע. הוא עבר את המבחן הראשון בכיתה ג' ובשני התרגש מאוד (ADHD,מה לעשות..) בעזרת המחנכת המקסימה שלו שהמליצה,הוא הצליח להשתחל למבחנים בכיתה ה', ועבר אותם בשלום,והתחיל בכיתה ו'. אז יש עוד כמה תלמידים מהבי"ס שלו,ויש הסעה. הוא משלים חומר מחבר,כך שזה ממש לא בעיה. עולה לנו התענוג 1500 ש"ח לשנה.

זהבה נ

New member
meivari שלום לך וברוכה הבאה לפורום

אני מצטרפת לדעתה של דר' מיקי ולתגובה בנושא.הכל תלוי בטוב ליבו של צוות החינוכי בבית הספר, שווה לערוך עמם פגישת עבודה רצינית לפני שמתחילים ליישם את זה. בנוסף, אבקש מחברה שהיא אימא פעילה ברשת ובנה תלמיד מחונן הלומד יום בשבוע במסגרת המחוננים, להכנס ולסייע לך מנסיונה הרב. תודה לך ובהצלחה.

זהבה נ

New member
קישור לנושא מצורף

מצרפת קישור לתגובה של חגית שהיא אם לילד מחונן, המליצה כאן: 1 פורום הורים למחוננים. 2 אתר לנושא. בהצלחה.

למעלה