זקוקה לאינפורמציה

זקוקה לאינפורמציה

שלום לחברים בפורום. יש לי בת שהיא נולדה בהתחלת 2001. ואני מאוד מבולבללת. לבת שלי יש התפתחות בעשירון 30-40 אחוזים, והרופאים אומרים שזה לא סיבה לדאוג. היא גם מזיעה הרבה כמו אבא שלה. בדיקות דם חסר קצת ברזל. מה אתם יכולים לעזור לנו?

jasmine38

New member
לאמא ילנה

1. למה חשבת על CF?. האם בצעת\בצעתם בדיקות גנטיות בעבר? 2. האם הזיעה מלוחה? (אולי אפשר לטעום). יש בדיקת זיעה לקביעת רמת המליחות. 3. ממליץ לפנות לרופא נוסף, (2ND OPINION). 4. אם את חושדת ב-CF, לומר לרופא על החשד, ואם אפשר, שירשום בפרוטוקול, את החשד שלך. בהצלחה והרבה בריאות!!

לאמא ילנה 2

מנסיוננו, כדאי לך לפנות לרופא cf ולהתיעץ אתו. יכול להיות שמיד ירגיעו אותך (אנחנו מאחלים לך) ויכול להיות שיציע לך בדיקות. בכל אופן, לא ניתן תמיד לסמוך על רופא רגיל. הרבה פעמים הרופאים בעצמם פוחדים מהאבחנה ושוללים אפשרות כזו על הסף. גם אנחנו מקוים שלילד שלך אין cf, אבל כמו שכתבנו אם את מודאגת כדאי לברר בכתובת המדויקת. באתר יש את כל הכתובות של כל המרפאות בארץ, ואפשר לקבל פרטים נוספים באיגוד.

לאמא ילנה

שלום לך, אני מתרשמת מפניתך שבתך מאובחנת ב CF אם כן ואם לא, רבים מתבלבלים וחושבים שיש קשר בין הזעה מרובה ו CF אבל אין קשר!!!! הבילבול כנראה נובע מאפשרות לאבחן CF בזעה. איך אפשר להתפלא שמשהו מזיע מאד במזג אויר כמו שלנו?! חסר ברזל יש כמעט אצל רוב התינוקות ומאד מקובל לטפל בברזל בתינוקות ללא כל מחלה, גם אין כל בעיה לתקן רמות של ברזל, אם אתם מטופלים במרכז CF את בידים טובות והסימנים שמנית לא סיבה לדאגה כל טוב

לאמא ילנה

לאמא ילנה שלום! לצערי לא ניתן על סמך פרטים שמסרת לקבוע בוודאות, כיוון שחסרים פרטים מיילדותיים (שבוע הלידה, מהלך הלידה) וכן פרטים על תזונת התינוק וסימפטומים נוספים, אם קיימים. בכל אופן, על פי תאורך בתך בת ה-8 חודשים קטנה לגילה (עפ"י עקומת הגדילה של טיפת חלב). לא מסרת מספיק פרטים. אולם יש לזכור כי אומנם ישנם גורמים שונים היכולים לגרום לאיחור בהתפתחות, אולם כפי שנראה לפי מה שצויין לפנייך כבר, בהרבה מהמיקרים לתינוק יש עקומת גדילה משלו- כלומר הוא שומר על התפתחות הדרגתית בקצב משלו ולא בעקומה הסטנדרתית. אם כך הדבר יש להמשיך לבצע מעקב אחר הגדילה וההתפתחות. במידה והמצב שונה (מה שלא נראה לי), ושוב לא מסרת מספיק פרטים יש לבצע בירור מקיף לגבי המצאותם של: מומי לב, מחלות מערכת הנשימה (בכללם CF) בעיות בעיכול וספיגת המזון. לגבי מחלת ה- C.F. ניתן לבצע בדיקה הקרויה "תבחין זיעה" בה בודקים את ריכוז יוני הכלור בזיעה (ומכאן מליחותה של הזיעה). בדיקה זו הינה החלטה של רופא במידה וקיימת אינדיקציה לבצעה, על סמך מה שציינת לא נראה שזה המצב. כאן מגיעה תשובתי לסיומה. מטרת תשובתי זו הינה נסיון לתת מעט מידע והסבר על שלבי הפעולה הנדרשים, ואני מקווה שאף במעט להרגיע. אולם לא די בכך. אין לראות בתשובה זו כל המלצה רפואית, יש צורך להמשיך מעקב במרפאה לאם ולילד. מאחל לך בהצלחה ושתהני ממנה. ביי

לדוקטור פופיק

אנחנו מוכרחים להודות שאנחנו היינו ממש בשוק לגלות שבכ"ז אתה כנראה רופא או רופאה, ועוד יותר שכנראה אתה רופא cf. כל כך חכינו לרגע שרופאים ייכנסו לפורום ויענו ( ודליה - לאו דווקא רופא קבוע. חשבנו שזו תהיה הזדמנות לשמוע דעות של כמה רופאים, עד כמה שניתן). וכשכתבת בפעם הראשונה עם הכינוי פופיק, חשבנו שמישהו סתם משתמש בכינוי דוקטור או שזה רופא "חיצוני". לפי התשובה היום אנחנו מאמינים שאתה רופא cf וזה ממש תמוה - אם כן, למה אתה מסתתר ואם חלילה לא - זה ממש מסוכן שאתה כותב עצות רפואיות, עם כל ההסתיגויות המתחיבות (וזה דווקא "מחשיד" אותך שאתה רופא "אמיתי"). בזמנו דליה פנתה אליך בבקשה שתגדיר את מעמדך, אז אנא - לפחות תכתוב לנו אם אתה רופא, ואם אתה רופא cf. אגב, ברוב התעסקות עם הכינוי שלך ומשמעותו, לא יכולנו להתייחס ברצינות לתשובה שלך, וחבל.

jasmine38

New member
לדר´ פופיק ../images/Emo35.gif

מעניין מה תחום התמחותך המשני? האם את התחום הראשון בחרת לפי השם ואו הכינוי? אולי תפרט יותר ? תמיד טוב שיש רופאים עם חוש הומור , והומור "בריא" עוזר ל"בריאות".

jasmine38

New member
לדליה, תלוי באיזה מישור והקשר !

1. זה כן חוש הומור. הכל ענין של טעם וסגנון. אני מסכים איתך שיש בעיה בנסיבות ובהצבת גבולות. ומה תחשוב על כך ילנה? איזה רופאים חלילה יש לנו? 2. טרם השתכנעתי שיש אכן רופא מאחורי הפופיק, (יש שהשתכנעו לפי הניסוח). אם הוא אכן קיים, ספק אם יצא מהארון. יש אתגר לפופיק. אני סבור שמישהו מתוכנו, מנסה לאתגר אותנו, (יש בנינו סיאפניקים שכבר כמעט רופאים, ולא יתקשו להתבטא כמו רופא. 3. שבת שלום
ועכשיו שלאפ-שטונדה.

למעלה