זקוקה לעזרה דחופה!!

זקוקה לעזרה דחופה!!

כתבתי שעה והכל נמחקקקקקקק

טוב אז הפעם אקצר

אני אמא לארבע בנות חמש וחצי,שלוש,שנה וחצי,והקטנה בת ארבעה חודשים
לא קבלה מעולם בקבוק מצויין ברוך השם הבעיה שהיא בכיינית וכל היום רוצה על הידיים
אני לא יכולה לעשות כלום!!לא לנקות לא לבשל לא לטפל בבנות פשוט כלום
אני רואה אמהות אחרות שמביאות אוכל בבקבוק יושבות בשקט והתינוק בעגלה ברוגע ורק התינוקת שלי בוכה בעגלה
רוצה שאני אחזיק אותה אנדנד אותה אקפץ איתה ארדים אותה
וזה כבר הגיע למצב בלתי אפשרי
גם בלילה היא קמה אין ספור פעמים
וזה לא שהיא לא אוכלת טוב
ברוך השם יש לי חלב בשפע והיא יונקת מצויין!!! אוכלת איזה 10 דקות לפעמים יותר לפעמים פחות
אבל אני רואה שהיא שובעת היא לוגמת לגימות ארוכות כמה דקות ובעת משחקת קצת על הציצי לפעמים נרדמת תוך כדי...אני מנסה להציע ת'ציצי השני אם היא לא רוצה אני מבינה שהיא שבעה ואז אני מרימה אותה לגרפס מחליפה טיטול ומנסה להציע לה דברים אחרים
לשחק בטרפולינה לשכב עם משחקים במיטה וכלום!!!!!!רק ידיים
גם לישון צריך לנדנד אותה ולנער אותה במיטה עד שהיא נרדמת אם לא היא צורחת עד השמים
גם נסיעה ברכב זה סיוט! אם אני לא מרדימה אותה לפני היא צורחת כל הדרך עד שאני עוצרת ואני מרימה אותה לפעמים אני עוצרת בצד ואני פשוט מתחילה לבכות כל הבכי הזה שואב ממני את כל האנרגיות מהגוף... ומטבעיי אני אדם מאוד מאוד חזק
אני כבר במצב שאני פוגעת בנות שלי בזה שאין לי זמן אליהן ואני רבה עם בעלי
אני לבד בכל המצב הזה ואין מי שיעזור לי
ואני כבר במצב נפשי קשה
אז מצד אחד אני אומרת לעצמי עזבי אותך... תוותרי על הנקה
מצד שני זה מאוד חשוב לי ולהניק נראה לי טבעי ומובן מאליו
אבל זה עולה לי בבריאות
מה עושים??????????
אציין שהיא ילדה בריאה ברוך השם

(מצחיק שמהלילה אני חושבת להתייעץ איתכן תכננתי את זה שאני ארדים אותה וארוץ למחשב לכתוב לקראת סיום היא התעוררה כמובן התחילה לצרוח וכרגע היא מחוברת לשד יונקת....לא הספקתי לעשות הרבה חחח כרגיל)

תודה מראש

נראה לי שהתשובה שלי לא תהיה פה פופולרית

קודם כל, למה את מתכוונת בלנער אותה? את מודעת לכך שזה מסוכן?

אם אני הייתי מגיעה למצב של התחושות שלך, הייתי מפסיקה להניק. בגיל 4 חודשים זה אמור להיות סוג של ירח דבש, שהילד כבר גדול יחסית ויודע לינוק טוב. אם ככ קשה לך עד כדי כך שזה פוגע בבנות שלך וביחסים עם בעלך אז באמת תוותרי. זה לא שווה את זה.
אם את מרגישה שאת צריכה לדבר עם מישהו מקצועי, אז שתדעי שיש אפשרות כזאת גם דרך טיפת חלב וגם דרך רופא המשפחה שלך.

המון הצלחה וקלות!

אמממ לנער

הכוונה שהיא שוכבת במיטה ואני מנדנדת לה את המיטה ..זה לא נראה לי כמו משהו מסוכן
היא פשוט נרגעת מזה... לצערי

שושנית23

New member
את מטעה!

גיל ארבעה חודשים אינו ירח דבש. דווקא בגיל הזה יש המון תינוקות שפתאום מתעוררים בלילה וכל מני. לא יודעת מה להציע, אבל להפסיק להניק לגמרי לא בהכרח יפתור את הבעיה, שכן גם תינוקות מתומ"לים מתעוררים פתאום בגיל הזה ופחות רגועים.
יש תמיד אפשרות של שילוב עם בקבוק וכו', לא רואה סיבה להפסיק לגמרי. זה גם יכולה להיות תקופה קצרה ומסוימת...
לדבר עם מישהו מקצועי זה תמיד טוב.

אולי את צודקת. אצלנו זה היה כך.

אצלי הוא בכלל לא אוהב לישון, אולי לכן לא הרגשתי שינוי לרעה בגיל הזה. ההנקה היתה טובה, הוא לא היה חלש כמו בהתחלה ואצלי זה כן היה סוג של הגעה לנחלה ולמנוחה.
כתבתי את דעתי, וזה מה שאני הייתי עושה במקומה. היא כותבת שהיא במצב נפשי רע שמשליך על כל בני הבית, ומה שחשוב הוא ש*היא* מקשרת זאת להנקה.

yaelisam

New member
לא יודעת כמה אני יכולה לעזור, ודעתי לא מלומדת

אבל לדעתי, יש סיכוי טוב שגם אם היא לא תינק, היא תהיה כזאת...
יש הרבה ילדים שפשוט צריכים המון המון ידיים.
מה עושים במקרה הזה אני לא בטוחה.
יש לך מנשא? זה יכול לשחרר לך את הידיים ולתת לה את החיבוק שהיא כ"כ צריכה כל הזמן.

מסכימה, נראה שזה עניין של אופי

ולא קשור להנקה

אבל אפשר לנסות, תנסי לתת בקבוק ותראי אם זה עושה הבדל. אם יש שינוי, הייתי מחליפה חלק מההנקות בשביל הבריאות הנפשית שלך.

גם הבת שלי הייתה צריכה ועדיין צריכה מלא מגע, יש ילדים כאלה, מנשא וסבלנות ועזרה בתשלום כנראה הפתרונות הכי טובים.

מאז שהיא נולדה

זה התחיל בהנקה בלי סוף כי חייב וידיים ידיים
אז היא קטנה וצריכה את החום של אמא אז כל היום על הידיים וכל שניה וחצי הנקה וזה על הידיים
וגרפס ובלה בלה ואז את מוצאת את עצמך כל היום עם הילדה בידיים
וככה עוברים הימים והילדה גדלה לך על הידיים בלי שתשמי לב
והמצב מחמיר כי היא מתרגלת
ואחרי שהילדה רגילה לגור לך על היד לכי תרגילי אותה אחרת.... כמעט בלתי אפשרי

אני חושבת שילד שנולד מקבל בקבוק הוא פחות על הידיים
יכול להיות שאני טועה ובגדל אבל זה מה שאני רואה מסביב
שמי שלא מניקה פשוט יש לה יותר שקט

שושנית23

New member
זה עניין של השקפה

את אומרת - ילד שמקבל בקבוק פחות על הידיים, וכנראה שזה נכון, בחלק מהמקרים לפחות... אבל בעיני זה לא דבר טוב! פחות על הידיים = פחות זמן עם אמא.... זה לא פינוק בגיל הזה! וזה לא נכון בהכרח שקשה להרגיל אותם למשהו חדש - זה קשה, אבל לא בלתי אפשרי ודורש תוכנית עבודה. יכול להיות שצריך להתייעץ עם מישהו, או לקרוא קצת על איך לעשות את זה, או להמשיך להתייעץ פה בפורום, אבל בדרך כלל ילדים ותינוקות מתרגלים למצבים חדשים במהירות יחסית, אמנם זה יכול להיות כרוך בבכי ובחוסר נעימות שלנו למספר ימים, אבל זה ממש ניתן לביצוע.

אני לא בנעליים שלך, יש לי רק ילדה אחת

ולכן היה לי "נוח" להיענות לצרכים שלה ולזרום איתה
כשיש עוד ילדים בבית המצב שונה
אני באמת מציעה לך לבדוק את העניין ולראות אם החלפת חלק מהארוחות ביום בבקבוק באמת משנה משהו

מצפוטל

New member
אל תאשימי את עצמך שהיא התרגלה

היא התרגלה כבר מהרחם, תשעה חודשים להיות כל הזמן מחובקת. היא נולדה כשהיא כבר רגילה לזה. השאלה לא הייתה אם להרגיל אותה לנשיאה מתמדת, אלא באיזה קצב להפחית מההרגל הזה לטובת קצת נפרדוּת. את הגרלת תינוקת רגישה במיוחד, ולכן - באינסטינקט אימהי נפלא - ידעת שאת לא יכולה לחתוך וזהו, להרגיל אותה מיד לפרקי זמן ארוכים בשכיבה כמו תינוקות אחרים שאת רואה (אם כי אני חייבת להעיר כאן שהתינוק של השכן תמיד נראה ירוק יותר
). הכול בסדר, את בסדר גמור, את אמא נפלאה. המצב הוא רק שכרגע השתנו כמה דברים - את הגעת למצב שההתנהלות הזאת כבר מעל לכוחותייך, וטוב מאוד שאת מבחינה בזה ולא מזניחה את עצמך! ממש לא מאוחר מדי, מה פתאום? לא נגמרו החיים, היא רק בת ארבעה חודשים! וזה דווקא גיל הרבה יותר יעיל להטמיע הרגלים מאשר גיל חודש, שבו משתנים בקצב אסטרונומי ושוכחים כל יום את ההרגלים של אתמול. עכשיו, כשנמאס לך והיא כבר קצת יותר גדולה ומסוגלת, עכשיו הזמן לתרגל דרכים להיפרד קצת, לאוורר אותך קצת. עכשיו הזמן לנסות כל מיני דברים ולראות מה עובד אצלכם: אולי תעשו היכרות עם המוצץ? אולי יש עוד מבוגר בסביבה שאמיץ מספיק כדי להתמודד עם האתגר ולהתיידד איתה יותר (אבא, סבתא, בייביסיטר)? אולי תתאים לכם שיטת eating-activity-sleeping של הלוחשת? אולי יש לך רעיון יותר טוב? זה הזמן ליצירתיות! תראי איזה כיוון פעולה עובד אצלכם הכי טוב, ועוזר לכולן להיות מרוצות קצת יותר מהחיים

יש לי כמה מנשאים

קודם כל לא נוח לי
,ושנית אני לא חושבת שזה פיתרון טוב

אבל תודה על הניסיון....!!

yaelisam

New member
זה עניין של השקפה

בעיני זה פתרון מצויין, בגלל שזה מספק לתינוק את הצורך שלו, ובכל זאת עוזר לאמא להיות פנויה גם לדברים אחרים.
כמובן שזה בהשוואה ללהחזיק את התינוקת כל היום על הידיים, לא בהשוואה לתינוקות שאוהבים לישון בעריסה או במיטה או לשכב באוניברסיטה כל היום.
יש כאלה ויש כאלה, ולדעתי זו דרך התמודדות, לא יותר ולא פחות.

נשמע מאוד לא פשוט המצב שלך אבל גם לא נשמע שזה קשור להנקה. למה נראה לך שלהפסיק להניק ישנה את הילדה?
נשמע שיש לך תינוקת שמשהו מאוד קשה לה ונשמע שגם לך מאוד קשה (ארבע בנות בנות מתחת לגיל חמש לא יכול להיות קל בשום מקרה).
לדעתי, מזל שיש לך את ההנקה כי לפחות משהו מרגיע אותה, גם אם זה רק לזמן של ההנקה.
הייתי מתחילה בלגשת לרופא, לספר לו איך היא ושיבדוק אותה. אולי יש משהו בריאותי. אוזניים/גרון? איך היציאות שלה? היא פולטת? משתעלת? אולי זה ריפלוקס?
אולי היא צריכה פיזיוטרפיה כדי להרפות/לחזק את השרירים?
אולי אוסטאופטיה?

מאוד ברור מההודעה שלך שאת צריכה קצת שקט. תבקשי מבעלך שישמור על הילדות לשעה ותלכי לשבת במקום שקט לבד או עם חברה. בית קפה/פארק משהו, העיקר שתהיה לך שעה של שקט מוחלט. זה יכול לעזור לך לחשוב בצורה רגועה יותר.
נשמע שאת מאוד צריכה את זה

הייתי אצל הרופא ביום שישי

אמר שממה שהוא בדק אין לה כלום והכל בסדר
בקשר ליצאות הכל תקיןמשתעלת טיפה אבל הרופא אמר שהיא לא צריכה טיפול.. זה יעבור

בגלל שאני מניקה אני לא יכולה לבקש מאף אחד לשמור עליה
וחוץ מזה עדיין זה נקודתי אז אני אצא שעה יחזור והכל יחזור להיות אותו הדבר
כמו שחשבתי שינוי יהיה רק שתגדל

האמת אני יודעת שלאף אחד אין באמת פיתרון קסם
סתם רציתי לפרוק

שני דברים

בעצם שלושה.
1. לפרוק זה חשוב

2. זה שאת מניקה לא אומר שאף אחד אחר לא יכול לשמור עליה. היא יכולה להסתדר שעה-שעתיים בלי אוכל. גם אם היא לא לוקחת בקבוק (או את מעדיפה לא לתת, זה לא משנה בכלל). תניקי אותה ותצאי. היא תהיה בסדר. יכול להיות שלמי שישאר איתה יהיה קצת קשה אבל מצד שני - יהיה לו קשה לשעה שעתיים ולך קשה כל הזמן.
3. זה נקודתי אבל זה יטעין אותך באנרגיה. כשאני מרגישה שאני מוצפת אני משאירה את הילדים עם בן הזוג שלי ויוצאת לשעתיים. לפעמים בסך הכל אני הולכת לראות סרט קיטשי בטלויזיה אצל אבא שלי. הוא למד שאני באה כי אני צריכה שקט ומניח לי ואני חוזרת לאותם בעיות אבל באנרגיה אחרת. זה גם נותן לבן הזוג אפשרות לחוות את מה שאת מתמודדת איתו כל הזמן ללא הפסקה ואולי זה יגרום לו להיות שם קצת יותר בשבילך

מסכימה מאוד

אמנם גם לי יש "רק" ילדה אחת,
אבל אני מרגישה היטב את הצורך לקחת לפעמים "פסק זמן" מהאינטנסיביות של הקשר, הצורך לעזור, לתת, לספק, ובאמת לחזור בכוחות מחודשים.
חשוב לדעתי לתת גם לבני משפחה אחרים - אבא, סבתא, סבא, דודים - הזדמנויות להכיר את התינוקות, להצחיק אותם, להרגיע אותם, להרדים אותם - כשאמא לא בסביבה וההנקה לא זמינה.
חוץ מזה שאו-טו-טו אתם מתחילים מוצקים ואז היכולת שלך להתנתק קצת ולתת למישהו אחר להאכיל- תגדל.

מאחלת לך המון-המון כוחות ואת מוזמנת להמשיך לכתוב פה ואנחנו נשתדל לעזור

Sphinga

New member
אני גיליתי

שמה שהקטנה שלי הכי אוהבת (בת חמישה חודשים) זה כשאני משאירה אותה ליד האחיות שלה (בנות 5 ו-6)
אני משאירה אותה לידן כשאני בטווח ראייה, בד"כ היא בטרמפולינה/אוניברסיטה/מזרון פעילות כשהן משחקות לידה וככה היא הכי רגועה.
עכשיו למשל הבת הגדולה משחקת במורה והתינוקת היא התלמידה שלה

דרך אגב הדרך היחידה שבה היא מסכימה להיות על הבטן זה כשהיא צופה בהן...
גם כשאני מקלחת את הגדולות היא בטרמפולינה ליד מסתכלת...
מקווה שעזרתי קצת

למעלה