זקוקה לעזרה

hopefull

New member
זקוקה לעזרה

אני זקוקה לעזרה בקשר לחברה שלי. מדובר בבחורה הסובלת מדכאון מזה מספר שנים. היא נסתה להתאבד לפני מספר ימים והיום שחררה את עצמה מבית החולים על אחריות עצמה. חיה לבד. אני מאוד דואגת לה... איך ניתן לעזור לה בצורה שתהיה משמעותית? מבלי להשתעבד לה?

Jersey Girl

New member
ל hopefull

צר לי לשמוע על החברה אבל זה טוב לשמוע שאת כ"כ רוצה לעזור. האם היא נמצאת בטיפול תרופתי או שיחתי כלשהו ואם לא האם יש סיכוי שתתחיל עכשיו? האם היא בקשר עם המשפחה שלה? אין לי עצות קונקרטיות על איך את יכולה לעזור לה אבל אני חושבת שאת צודקת בגישה של לא להשתעבד את צריכה גם זמן לעצמך כדי שתוכלי לתת לה תמיכה. אני מצרפת לך קישור באנגלית שאולי יעזור למרות שהוא לא מדבר על החלמה לאחר נסיון התאבדות אלא על מניעה.
JG

hopefull

New member
תודה...

תודה על הקישור... אני יודעת שאין פתרונות פשוטים. עוד קצת מידע: היתה מטופלת תרופתית והתרופה כבר אינה יעילה. כעת היא עזבה את הפסיכיאטר משום שלא היה מוכן להחליף את התרופה. השתכנעה לפנות למשהו אחר בעיקר משום שכעת היא סובלת מסימפטומים של גמילה (ממשכחי כאבים). וגם הסכימה להתקשר למשפחה - שלא חיה בארץ. כעת נראה שמשהו מהם יגיע אבל כמובן לא באופן מיידי. מפחיד אותי לחשוב עליה לבד. אני בטוחה שיש לה מלאי של כל-הכדורים-בעולם. כשאני שואלת שאלות קשות היא מתחמקת אך גם כך אני מגלה כל פעם פרט נוסף שלא ידעתי. בדרך כלל משהו שלגביו שקרה לי כששאלתי בצורה ישירה בעבר (כמו למשל - את חושבת על התאבדות? ניסית פעם? וכ´ו וכו´).

Jersey Girl

New member
הי hopefull

ממש מרגיז אותי לשמוע שהפסיכיאטר לא החליף לה את התרופה! זה מאד קשה שהמשפחה שלה לא נמצאת, אני מתארת לעצמי שאת מרגישה אחריות עצומה עקב כך ושוב רציתי להזכיר לך לטפל בעצמך. סתם עוד משהו שחשבתי עליו מהנסיון האישי שלי, זה איך מסובך ברגע שאתה עוזר או מנסה לעזור או לטפל במישהו לנסות לשמור על מערכת היחסים המקורית: בין חברות במקרה שלך או בין אח ואחות במקרה שלי, אבל כמה זה טוב כשכן מצליחים לשמר לפחות חלק ממערכת היחסים המקורית למרות כל הדאגה והרצון לטפל. תמשיכי להיות חזקה ומקוה שחברתך תרגיש יותר טוב בקרוב שנה טובה
JG

Sagit3

New member
מכירה ספר שיוכל אולי לעזור במשהו

קוראים לו " להתחיל לחיות " של ד"ר ג´ון ד.פרסטון בהוצאת "פוקוס". ספר מקצועי, לא כבד ומרתק מאוד עם רעיונות מעשיים איך אפשר להתמודד יותר בהצלחה עם דיכאון.

למעלה