זקוקה לעזרה

זקוקה לעזרה

שלום לכן
אז ככה הבאתי ילד מדהים לעולם עכשיו הוא בן חמש ומציפים אותי פחדים שאני לא מטפלת בו טוב או שאני אמא לא מספיק טובה מחפשת מישהי מפתח תקווה לעזרה כמו נני כזאת מישהי שניתן להתיעץ מישהי שתעזור לי המייל שלי הוא [email protected]

אמאנחל

Member
מנהל

אני לא מכירה אישית. תנסי אולי קבוצת הורים ב"אדלר", או לבקש מהם שיתנו לך המלצות?

בלונזית

New member
אולי אפשר

להיעזר בפסיכולוג של הקופה לקבל ייעוץ איך להתנהג עם הילדה, ואיך להתמודד עם החששות בקשר עם ההורות שלך

s p r i n g1

New member
תחפשי להצטרף למפגשים בשיטת
אדלר- לעיתים יש מוזלים

להרבה עיריות יש קבוצות של חד הוריות, תבדקי האם נפתחת קבוצה בעיר מגורייך,
זה גם יעזור לך בטיפים שונים וגם להרגיש שאת אמא טובה.
שולחת לך מפה חיבוקים של עידוד

s p r i n g1

New member
תבדקי פה- יש רשימה של קבוצות בשיטת אדלר:

http://www.machon-adler.co.il/?page_id=312

אני רואה שיש קבוצות בפתח תקווה,
בזמנו אני מצאתי קבוצה בהדרכת שתי מדריכות מהממות שעשו אז סטג,
התשלום היה ממש שולי והקבוצה היתה מדהימה.
שווה לך לבדוק את הקבוצה בפתח תקווה. נראה לי שזה בחסות העיריה ובודאי המחירים סבירים, ממש ממש כדאי לך להצטרף ולו רק כקבוצת תמיכה,
יש מושג שנקרא "אמא מספיק טובה" וכדאי לך לקבל חיזוקים בכיוון.

לילך246

New member
שירות פסיכולוגי חינוכי

היי אליס,
פני לגננת ובררי את שמה של פסיכולוגית הגן. את לא חייבת לספר לה במה מדובר, אם אתן לא קרובות, מספיק לומר שאת רוצה להתייעץ לגבי משהו.
לכל גן, בטח בגילאי 5, יש פסיכולוגית חינוכית שעובדת בשירות הפסיכולוגי החינוכי (שפ"ח) של העיר.
הפסיכולוגיות מגיעות לגן אחת למספר שבועות ליעוץ לגננת, אך גם מקבלות הורים וילדים בשפ"ח, ללא תשלום.
בהצלחה,
לילך

ממש לא לפנות לפסיכולוג מטעם הגן/העירייה

יש פה אמא שיש לה פחדים והיא צריכה מישהו שיחזק אותה בכיוונים הטובים.
כל פנייה למערך עירוני במצב רגיש כמו אמא יחידנית שחוששת בכלל לגבי היאמהות שלה - בדרכ תועבר גם לרווחה ותבועצ בדיקה בבית, ייכנסו לה לורידים.
ושם הם עלולים להתערב בחייה עד טרוף.

נסי פשוט לפנות לפורומים אינטרנטים תשאלי שאלות תראי למי את מתחברת ותעזרי בה מדי פעם.אפילו פה, בטוח תמצאי נשים חכמות להעזר בהן.
בהריון הכרתי אמא לשבעה ילדים בדיוק דרך פורום כלשהו שהציעה שנדבר, שחיזקה אותי מאוד, היום זה כבר פחות רלוונטי אבל היא ידעה לומר את הדבר הנכון ברגע הנכון וזה מה שחשוב.

לילך246

New member
לא מדויק

כפסיכולוגית חינוכית אני יכולה לומר לך שכמו כל רופא או פסיכולוג אחר, גם אני מחוייבת ועובדת תחת כללי אתיקה.
אין לי שום רשות או סמכות להעביר כל מידע שנאמר לי בפגישה עם הורים. לא למסגרת הלימודית ולא לרווחה (אלא אם דרך צו בימ"ש). יתרה מכך- אסכן את הרישיון שלי אם אעשה זאת.
מדובר בשירות מצוין שניתן בחינם, ולא הרבה הורים מודעים לכך שלכל מסגרת יש גם פסיכולוג מלווה.
ומעבר לכך- אמהות ואבות ששואלים שאלות לגבי ההורות שלהם זה כל כך טבעי, שאני לא רואה כל סיבה לחשוש שהמידע יועבר לאנשהו. גם אימהות יחידניות הן כבר לא עניין חריג בנוף, וממש לא סיבה לערב גורמי פיקוח למיניהם (על מה בעצם?).
רק במקום העבודה שלי יש עוד 3 פסיכולוגיות יחידניות כמוני...

בקיצור, כמובן פני למי שמתאים לך. אני יודעת שגם אגודת ניצן עושים עבודה לא רעה עם הורים, וגם אדלר וכמובן עוד רבים וטובים אחרים. רק היה לי חשוב לתקן את הרושם ששירות ציבורי הוא שירות שיש לחשוד בו.

בהצלחה רבה,
לילך

ממליצה בחום על סדנת הדרכת הורים של אדלר

אני עשיתי סדנת הדרכת הורים שהיתה מוצלחת מאוד מבחינתי. יש אפשרות גם לעשות ייעוץ אישי דרך אדלר במקום סדנא רבת משתתפים ואולי זה יתאים לך יותר. הפחדים הללו מלווים את כולנו במהלך החיים וזה לאו דווקא קשור להיותנו יחידניות. תבדקי גם בויצו , אם יש בעיר שלך, הדרכות ליחידניות.. אצלנו בעיר יש כזה דבר

רוןרון40

New member
אליס החמודה, נראה לי שההרגשה הזו

מלווה רבות, לא רק יחידניות.
בהנחה שאין בעיה קונקרטית, אלא רק תחושה סוביקטיבית,
אני מצרפת פרסום של אמא אחרת- מפורסמת
[URL]http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4852150,00.html[/URL]

ואוסיף, לפני שילדתי, וגם אחרי הלידה חשבתי שאולי אני לא מספיק טובה הן בבחירה שלי עבור הילד והן בכך שאולי אני לא מזהה את הצרכים שלו.
חברה, שהבעתי בפניה את הרגשתי עודדה אותי, ואכן כל מה שאני עושה זה לטובתו, גם היציאה לעבודה, גם הצבת הגבולות, גם החיבוקים, גם הסיפורים.
אז נכון שיש גם נפילות, ואולי גם צריך עזרה.

אם מדובר בעידוד אז קבלי חיבוק וירטואלי וצל"ש על הבחירה שלך

אם מעבר לכך- אז בהעדר נסיון וכרגע גם בחוסר מודעות לצורך באישור על ההורות שלי- אולי שווה לנסות קורס או שיחה עם מישהו
בהצלחה!

למעלה