זקוקה לעזרתכן

עלמתיה

New member
זקוקה לעזרתכן

לצורך כתבה שאני כותבת על לידת תאומים, אני אשמח לשמוע קצת על חוויות הלידה שלכן בבתי יולדות שונים בארץ. חשוב לי לדעת למה בחרתן דווקא בבית יולדות מסוים. איך ילדתן (וגינלי או קיסרי) ולמה? האם קיבלתן זירוז? האם היתה לכן אפשרות לביות מלא? ובאופן כללי איך הרגשתן לגבי היחס שאתן והתאומים מקבלים? תודה מראש

ochenta

New member
אני מנסה (שוב!) לשלוח לך את סיפור ההנקה שלי

אני רק מבקשת שתדברי איתי לפני שאת משתמשת בו, כדי שאני אוכל להיות בטוחה שדברי לא יוצאו מהקשרם.

ochenta

New member
ואשמח גם לדבר איתך

אם תרצי פרטים נוספים, כי אני מאוד לקחתי ללב את היחס שההנקה שלי קיבלה באסף הרופא, למרות שבכל פרמטר אחר הם היו פשוט מצויינים.

shkunts

New member
שלחת את המסר אלי ולא לochenta

שלחתי לך טלפון אשמח לדבר

מילים חמות על ליס

ילדתי בליס כי הרופא שלי בתפקיד בכיר שם. הייתי בכל המחלקות - הריון בסיכון (6 שבועות), ניתוח קיסרי אלקטיבי (בשל ריבוי מי שפיר), תינוקיה (הילד), פגייה (הילדה, בשל ניתוח שהיתה צריכה לעבור) ומחלקת יולדות. אני הייתי מספר ימים בחדר פרטי ויכולתי להרשות לעצמי ביות מלא (היתה לי החלמה מזעזעת ולא יכולתי לקום מהמיטה או מהכסא בלי עזרה אז ויתרתי על התענוג). אבל רוב החדרים הם עם שותפים וביות מלא נראה לי מאוד לא נח עם תאומים אבל עדיין אפשרי. יש לי רק מילים טובות להגיד על המחלקות והצוות, היחס אליי ואל הילדים, התמיכה בהנקה, בשאיבות, בהקפאה וניוד חלב אם. הם פשוט היו נפלאים.

עונה בקצרה

הסיפור המקורי ארוך, אשמח לפרט במסר אם יעניין אותך עוד. ילדתי בשערי צדק הירושלמי, (בלב כבד, כי ידעתי שאין שם ביות). הסיבה היא כי על פי הבירורים שלי הם מסכימים יותר ללידה וגינלית בתאומים עם מצג ראש עכוז, מאשר בתי חולים אחרים באזורי. רציתי וגינלי כי אני מאמינה שעדיף טבעי כל עוד זה אפשרי. היחס שקיבלתי בלידה היה רשלני(לא דאגו למה שצריך, לא הגיע מרדים בזמן, וכו') במחלקה לא הרשו לי הרבה פעמים לקחת אותן אלי להנקה(בלילה וכו') והתחושה שקיבלתי כששרצתי בחדר הנקה שבתוך התינוקיה היה מסוג "את עדיין פה?" או "עוד פעם את פה?" שוב, לא אמרו רק חשתי כך- וזה אומר שאולי הייתי סתם רגישה ולא כך הרגישו באמת. בהצלחה בכתבה!

עלמתיה

New member
תודה לכל העונות

פניתי לפורום הזה כי אני מרגישה בו יותר תחושת בית מפורומים אחרים. למי שלא מכירה אותי, אני מהוותיקות והנקתי את עלמה ויהונתן שלי שנתיים וארבעה חודשים. עוד שבועיים בדיוק אנחנו חוגגים יומולדת 3. כמו שכתבתי לבנות שהשיבו לי, אני מתחילה לכתוב טור בנושא תאומים באחד מהמגזינים להורות. ברשותכן, וכמובן אם נועה ודבורה מאשרות לי, אמשיך להיעזר בפורום גם בטורים הבאים שלי. בשלב הזה, לא אכתוב על הנקת תאומים בנפרד כי כבר כתבתי כתבה בנושא במגזין אחר. אני מקוה שלטור יהיה אורך חיים ואז אוכל לחזור שוב לנושא הזה, שכל כך קרוב ללבנו.

ochenta

New member
עונה לך כאן

1. בחרתי באסף הרופא כי זה קרוב לי לבית וכי הרופא שלי עובד שם. הוא זה שניתח אותי וזה היה לי מאוד חשוב. 2. ילדתי קיסרי מבחירה (ראש-ראש). לדעתי לידת תאומים וגינלית היא דבר מסוכן. 3. היתה אפשרות לביות מלא בעיקר באופן תיאורטי. אסף הרופא מפרסמים שיש להם ביות, בפועל יש רק שני חדרים והם מאוד מאוד מקשים על קבלת הביות - גם אני וגם יולדות אחרות, אפילו עם ילד אחד, נאלצנו ממש להתעקש ולהתחנן כדי לקבל את הביות. למרות שהחדרים יפים, גדולים ומצוידים. הבעיה היא עם התינוקיה, כי מחלקת יולדות עצמה נהדרת. פשוט לאחיות בתינוקיה נוח שהילדים אצלן. יוצא שהביות מעמיס עליהן ולכן הן הופכות את זה לקשה. הבעיה היא לדעתי בעיקר של כוח אדם (בדיוק כמו בנושא ההנקה שם) זה לא שהן רעות או משהו... 4. הרגשתי שקיבלתי יחס מדהים במחלקת יולדות, בתינוקיה - זה כבר סיפור אחר. תלוי מאוד על איזו אחות נופלים. הם קצת "כמו פעם" - תשאירו אותם אצלנו ואנחנו נטפל בהם בדרך שלנו...היולדות של היום מצפות להרבה יותר שיתוף ויחס. למשל, לא הצלחתי אפילו פעם אחת לדבר עם רופא ילדים לגבי הילדים שלי. אין כניסה לתינוקיה להורים בשעת ביקור רופא ואחר כך הרופאים פשוט הולכים. חשוב לי לציין - הילדים מטופלים מעולה. הכל נקי, מסודר, האחיות ממש רצות מילד לילד. 5. הייתי יולדת שם שוב, אבל זה בגלל שאני מאוד אסרטיבית ואני יודעת שאצליח להניק שם למרות כל המכשולים. לא ממליצה באופן גורף ללדת שם למישהי שרוצה להניק ולא הכינה את עצמה או היא לא טיפוס שמסוגל "להרים שולחנות".

למעלה