זקוקה לרעיונות הפעלה ליומולדת 4

alonaski

New member
זקוקה לרעיונות הפעלה ליומולדת 4

בסוף החודש הגדולה שלנו חוגגת יומולדת 4 ואני חסרת רעיונות. חשבתי לעשות את זה אצלנו בבית בחצר עלהדשא או בגן שעשועים. באיזה שהוא מקום בחוץ... זקוקה לרעיונות למשחקים, תחרויות ובכלל. מי יכול לתרום לי קצת מהנסיון שלו?
ואם יש לכם רעיונות למקומות נחמדים או אטרקציות לחגיגת היומולדת - גם יתקבל בשמחה. חשבתי על פיקולוניה בהרצליה - אבל מאוד יקר. אפשרות אחרת שחשבתי - בספארי בר"ג, אבל גם יקר.

יומולדת 4

הי אלונה מניסיוננו בגילאים הקטנים אפשר לחסוך את עלויות המפעילים והאטרקציות ולהפיק לבד את הארוע ואז החוויה היא לכולם (אבל רק אם אתם בנויים לזה - זה לא מתאים לכל אחד...) השיטה היא להכין כמה פעילויות שימלאו שעתיים - פעילות יצירה רגועה בהתחלה/ סיפור קצר ומומחז בשיתוף הילדים, קצת משחקים של פעם ופעילות עם יותר אקשן ולסיום טקס העוגה. רעיון לדוגמא שאנחנו עשינו בזמנו והיה מאוד מוצלח - יום הולדת בצבעים או יום הולדת לילדי הקיץ שתלוי מזג אויר כמובן. בקיצור כנסי לכאן אולי תקבלי כמה רעיונות ליום הולדת. תהנו ושיהיה במזל טוב

alonaski

New member
תודה ליאור. כמה שאלות קטנות:

1. אני מתכננת לערוך את היומולדת בגן שעשועים על הדשא. האם חפש את המטמון זו פעילות שיכולה להתאים לגילי 4-5? הכוונה שלי - שמבוגר (כנראה אני) - אלך איתם ואוביל אותם בחידות מתחנה אל תחנה... 2. במשחק כיסאות מוזיקאלים. ראיתי באתר שלך המלצה לעשות את זה עם חישוקים (מה שחשבתי בעצמי) אבל ממה שהבנתי מהאתר שלך ששם - כל פעם מוציאים החוצה חישוק וכל הילדים נשארים לשחק. אני מכירה את זה בורסיה שכל פעם מוציאים כיסא והילד שנשאר בלי כיסא - יוצא מהמשחק. האם יש בעיה דידקטית לעשות את זה ככה בגיל הזה? הילדים עלולים לקבל את זה "קשה" אם יצאו מהמשחק? אני שואלת כי חשבתי גם לעשות משחק ים-יבשה. ואז - צריך לסנן את הילדים שפספסו... כנ"ל גם עם המשחק "המלך אמר", לא?...

תשובה דידקטית:)

חפש את המטמון יכול להתאים גם לגיל הזה אבל בהתאמה עם שאלות קלות או אפילו צילומים של מקומות בשטח שיהיה לילדים קל להתחבר למשחק. אפשר גם לשרטט מפת אוצר או להדפיס על מפת פיראטים ולתת סיפור מסגרת שיחבר את הילדים למשחק. כדאי מאוד שתשרייני עוד כמה הורים/אחים/אחיות/דודות שיעזרו לך להשתלט על העניינים במיוחד בשטח ציבורי פתוח וכדאי גם להתייעץ עם הגננת שלהם שתתן כמה רעיונות למשחקים שהם מכירים מהגן מה שיחסוך לך את ההסברים. לגבי הדידקטיות של ההוצאה מהמשחקים - אני לא רואה בה בעיה, כי מהר מאוד כולם יוצאים ואין פה אלמנט של מישהו אחד שיוצא מהקבוצה - אבל כדאי שיהיה עוד מבוגר (אחראי...) שילווה את אלא שיוצאים מהמשחק וישאיר אותם במעגל לעודד את הנשארים כדי שירגישו שהם באמת עדיין חלק מהמשחק.

dafgol

New member
מנצלש"ת מצטרפת ושואלת ../images/Emo65.gif

קודם כל
לילדונת
מסכימה שבגילאים הצעירים אפשר לחסוך את עלויות המפעילים. אנחנו ביום הולדת 4 ו 5 של הג'וניור, חגגנו ללא מפעיל, הזמנו חברים לפארק , מה שהכי כיף להם זה להשתולל לשחק על המתקנים לאכול עוגה נישנושים מיץ ענבים ( פק"ל יומולדת
) ולקבל הפתעה בסוף
לשמחתי הג'וניור נולד בתחילת אוקטובר מה שמאפשר לנו לחגוג באמת בפארק אחה"צ ולא קר מידי. הבכור שלי אוטוטו בן 8 (15.12) ונראה לי כבר מיותר יומולדת עם הפעלה , שנה שעברה עשינו עם הפעלה, השנה זה קצת פאסה כבר.... מכיוון שמדובר באמצע דצמבר ואמור להיות שם חורף...למרות שנכון לעכשיו...אין ממש חורף באופק...לצערי....מתלבטת איך לחגוג.... בבית אין לי מקום להכניס את כל חברי וחברות הכתה, ביניינו...גם לא ממש מתאים לי..... לכן החלטנו יחד עם הבחורצ'יק , הוא יזמין עד 10 חברים וחברות קרובים לו , נארגן להם בבית סרט ופיצה, עוגה שתיה וכיבודים....שיחגגו להם בכייף, ואני שואלת...אם זה מספיק או שאולי לארגן להם איזו פעילות נוספת בבית? השאלה מה ???? חברה'ליצים בני 8....בנים ובנות....איזה פעילות ביתית אפשר לעשות להם? הצעות רעיונות ותובנות יתקבלו בברכה

danielle277

New member
באותה דילמה

יש לי ילדה בת 6 שחוגגת יומלדת חודש הבא, ואני לא יוגעת איפה ומה לחגוג לה... אני חושבת אולי במקום סגור שיש שם ימי הולדת לילדים מכירים מקומות? יותר לכיוון מסעדות כמו צא'קי צ'יז של ארה"ב

למעלה