זקוק לעזרתכם

ניב נ

New member
זקוק לעזרתכם

אישתי ב התפרצויות זעם מכה את בנה מנישואיה הראשונים בן 14 ,ביחד עם קללות (ברוסית אני לא מבין הכל). אתמול ניסתה לזרוק אותו מהבית פשוט תפסה אותו בצוואר היום שמעתי את המכות כשהייתי בחדר אחר עם בנינו המשותף הקטן. לדבריה הואמתנהג באלימות (דחיפות ) לקטן בן ה 3.5 אין לי מושג מה קורה בשעות שאני עובד כרגע אני עובד הרבה כי היא לא עובדת לאחר לידה (תינוקת בת9 חודשים). מה שמדאיג אותי. בעיה נוספת היא החשש מגירושין שברוב המקרים הילדים נשארים אצל האמא. לאור מצוקת חוקרי הנוער ויכולת ההשפעה של אם על בנה( האב ברוסיה). הפחד שלי הוא שבסוף הוא יגיד שהכל טוב יהיו גירושין, הקטנים ישארו אצל האם עם ילד שמבין שאלימות היא לגיטימית. מצד שני כואב לי לראות איךהילד הגדול סובל עצתכם.

שלום לך

מדבריך אני מבינה ששוררת בביתכם אווירה קשה.התנהגותו של נער בן 14 עלולה להוציא מהדעת, אך באחריות המבוגרים האחראים (הורים) לשלוט בתגובותיהם וללמוד כיצד נכון להגיב למצבים שונים. גם הקטנים במשפחה חשופים לאלימות, אם באופן ישיר- מצד אחיהם הגדול (אם נכון מה שאשתך אומרת) ואם באופן עקיף, כאשר הם עדים לאלימות האם כלפי הבן הגדול. כל הילדים הגדלים באווירה אלימה נפגעים, באופן זה או אחר. גם לך, כהורה, יש אחריות על מה שקורה בבית ואינך יכול לעמוד מהצד. עליך לדבר עם אישתך, לשתף אותה בתחושותיך ומחשבותיך ולנסות לשכנע אותה ללכת ביחד לייעוץ בכל הנוגע לקשיים שכל אחד מכם חווה. שניכם שייכים למערכת משפחתית ושניכם אחרים למה שמתרחש במשפחה.לדעתי, צעד זה לא צריך להיות מותנה או קשור, בהחלטה על גירושין.כפי שאתה אומר, גם אם תחליטו להתגרש, תמשיכו להיות ההורים של הילדים.

ניב נ

New member
תודה על התגובה

בעבר ובהווה ניסיתי לשכנע אותה ללכת ביחד לייעוץ, אך ללא הצלחה. אילו עוד אפשרויות קיימות.

שלום ניב

אם אישתך אינה מודעת לבעיה (שהיא לא רק בעיה שלה אלא של התא המשפחתי בכלל) ואינה מוכנה/רוצה לקחת אחריות על המצב, אני מציעה שאתה תפנה לבד לייעוץ. חשוב שתוכל לעלות באופן גלוי ובכנות את השאלות שלך, ההתלבטויות שלך, את שאלת המחירים שאתה והילדים משלמים ולגבש לעצמך הבנה לגבי מה המצב הרצוי, לך ולילדים, בנסיבות הקיימות. לא קל לעשות דרך לבד, אך הדבר עדיף על עמידה במקום, מה עוד שהמקום אינו טוב. יש לך אחריות לא רק על עצמך ועל חייך אלא גם על הילדים. תראה בזה מניע חשוב מספיק כדי לפעול.

למעלה