זקוק לעצה

שלום,
אני עובד בחברת הייטק גדולה ומעוניין לעבור למחלקה אחרת (אני בן 50) . לפני שנה עברתי למחלקה הנוכחית אבל אני מקבל רק עבודות שחורות ולא נותנים לי לכתוב שורת קוד אחת ללא review. כל פעם שאני משנה קוד legacy קיים אז מוחקים את כל מה שאני עושה וכותבים מחדש. האם למישהו יש עצה איך מחפשים במחלקות אחרות בדיסקרטיות. אם זה יוודע למנהלים שלי אז אני עלול לאבד את המקום עבודה. יש לי לפרנס 6 נפשות

פולגאר

Well-known member
שלום,
אני עובד בחברת הייטק גדולה ומעוניין לעבור למחלקה אחרת (אני בן 50) . לפני שנה עברתי למחלקה הנוכחית אבל אני מקבל רק עבודות שחורות ולא נותנים לי לכתוב שורת קוד אחת ללא review. כל פעם שאני משנה קוד legacy קיים אז מוחקים את כל מה שאני עושה וכותבים מחדש. האם למישהו יש עצה איך מחפשים במחלקות אחרות בדיסקרטיות. אם זה יוודע למנהלים שלי אז אני עלול לאבד את המקום עבודה. יש לי לפרנס 6 נפשות
אתה לא בגיל שאתה יכול להסתכן במיוחד לא במצב ההייטק כיום.
תגיע לעבודה ותעשה מה שאומרים לך לעשות ושסדר העדיפות שלך יהיה המשפחה במיוחד כאשר אתם מונים 6 נפשות :-):

ai27

Well-known member
שלום,
פעם גם לי עשו את זה,
השקעתי המון ולקחתי הכל בשלווה - אבל אין באמת דרך לצאת מזה,
ככה קוברים עובדים לפני שמפטרים (שים לב אם מנסים להפיל עליך משימות "מכשלה" בידיעה שתיכשל בהם ותצדיק את הפיטורין).
אז אין לך מה להפסיד

אם יש מנהל אחר שמחזיק ממך - דבר איתו בפרטיות וספר לו את המצב, כדי שהוא "ישאב" אותך לשם.
אחרת - תתחיל להתראיין במקומות אחרים.
אין לך מה לחשוש - הרי וודאי יש לך חסכונות רבים,
והביקוש גבוה מאוד - כל הזמן מתקשרים ומתעניינים אם אני מחפש

vinney

Well-known member
קצת אירוני ששמת את השיר הזה בחתימה... אתה יודע על מי כתבו את זה, כן? על אנשים כמוך.

ai27

Well-known member
קצת אירוני ששמת את השיר הזה בחתימה... אתה יודע על מי כתבו את זה, כן? על אנשים כמוך.
בדיוק להפך.

שים לב מה קורה:
יאיר לפיד, התחיל להסית באופן פראי - נגד היהודים-החרדים. דרש "לקחת אותם".
הליכודניקים בלמו אותו.
אז הוא התחיל להסית באופן פראי - נגד הליכודניקים. דרש "לקחת אותנו"
גנץ החליט בשלב מסויים לחבור לקואליציה - וחטף גם הוא את ההסתה המזעזעת, עד שהוא נשבר, חבר ללפיד.

בהמשך הציונות הדתית אפילו שיתפה עם לפיד פעולה (לפחות חלקית) - עד שזה עבר כל גבול והכל התפרק.
ומאז לפיד מסית באותו טירוף - גם נגדם.
רוצה "לקחת" גם אותם.

החלופה לממשלה הנוכחית - היא שלפיד יכניס לכלא פוליטיקאים שמתנגדים לו,
יסגור כלי תקשורת שלא משמיעים את התעמולה שלו
ויחוקק חקיקה מפלה באופן מזעזע - נגד הציבורים שלא מיישרים איתו קו.
ובג"צ משתף עם זה פעולה, כי הם באותו המחנה.

ומה עכשיו?
כל אחד ואחד מחברי הקואליציה יודע
שאם לא נשמיע קולנו עכשיו,
כולנו נחוסל.
חסל סדר זכויות אדם
חסל סדר הזכות לבחור ולהבחר.
צדק שיפוטי ושוויון בפני החוק - לא היה מעולם.

אז הקוזאקים מאיילון יכולים להלך עלינו איימים כרצונם,
אבל לא נלך למשרפות בטור מסודר.

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
כן, כן, גם הנאצים האשימו את היהודים בכל תלאותיהם. תמשיך לפי הplaybook, שרה אולי תתן לך נשיקה בלחי בתור בונוס

ai27

Well-known member
כן, כן, גם הנאצים האשימו את היהודים בכל תלאותיהם.
כ"כ מוזר - בדיוק כמו לפיד.

ובדיוק כמו לפיד - גם הם דרשו שליטה מוחלטת
גם כשיש להם רוב
וגם כשלא.

ובדיוק כמו לפיד - הם גררו את ארצם למערכות-בחירות שוב-ושוב-ושוב-שוב,
עד שהצליחו להשתחל לממשלה.

וגם הם הפגינו בוז מוחלט לעקרונות הבסיס של הדמוקרטיה.
בדיוק כמו לפיד.

לפיד הכריז מלחמת-חורמה - על הליברליזם והפלורליזם של הליכוד
על הליברטנים של פורום קהלת.
בדיוק כמו שהנאצים - עשו כשהליברלים הפריעו להם לחסל את היהודים.
מוזר.

להמשיך?
או שתופעל נגדי צנזורה.
רגע....
גם כזה היה אז

vinney

Well-known member
זה כל כך מצחיק ומשעשע לראות את הימין הישראלי מתפתל להסביר איך לפיד שהיה ראש ממשלה בקושי חודשיים אשם בכל תלאות תבל בזמן שהם מכניסים עבריינים מורשעים לממשלה ומנסים להציל עוד עבריין מהרשעה על ידי סירוס שלטון החוק וביטול ביקורת שיפוטית על הדיקטטורה שלהם.

מצחיק כי אני לא בארץ, אז אני משתעשע. מסכנים הישראלים שצריכים לסבול את הזבל הזה.

ואפרופו צנזורה - אל תבכה לי כמו קוזאק נגזל. בפורום הזה מצנזרים בעיקר אותי כי מי ששולט בפורום הזה זה עוד פאשיסט כמוך שלא סובל אף אחד שלא חושב כמוהו.

״ליברליזם ופלורליזם של הליכוד״ - איזה ליברליזם ואיזה פלורליזם? הליכוד זאת מפלגה פאשיסטית דיקטטורית של אנשים תאבי שלטון ובצע שלא מסוגלים לרגע אפילו ולחשוב על לא להיות בשלטון. מאז שנות ה80 הליכוד חולב את המדינה, ועכשיו הם אפילו לא מתביישים. אתה מנסע לעשות פה gaslighting לכל המדינה ובשביל מה? בשביל שגנב יוכל להמשיך לגנוב באין מפריע? כדי ששרה תקבל עוד כמה בקבוקי שמפניה?

ליכוד זה ארגון פשע - הכנסתם טרוריסט מורשע לממשלה, אתם משנים חוקי יסוד כדי להכניס גנב מורשע לממשלה, אתם רוצים לשלוט על מערכת המשפט כדי שתוכלו להמשיך לגנוב ואם חלילה מישהו יעמוד מולכם - לא תהססו להפעיל טרור. אחרי הכל - השר ״לבטחון לאומי״ מומחה מוסמך בנושא, לא?

ליברליזם ופלורליזם my ass, סתם מאפיה כוחנית שמוכנה למכור את כל המדינה בשביל הסיגרים של הדוצ׳ה.

לך תתנחל איפשה עם איזה דוס.

נערך לאחרונה ב:

ai27

Well-known member
זה כל כך מצחיק ומשעשע לראות את הימין הישראלי מתפתל להסביר איך לפיד שהיה ראש ממשלה בקושי חודשיים אשם בכל תלאות תבל
שוב פעם היתממות ושקרים.
הרי ידוע לך מי מוביל את מה שפעם היה מחנה השמאל לא מעט שנים.
לעומת אחרים, אני מכבד את הטענה, שלפיד הוא לא שמאל.
מצחיק כי אני לא בארץ, אז אני משתעשע. מסכנים הישראלים שצריכים לסבול את הזבל הזה.
ומחוץ לישראל נאלצים לסבול זבל אחר.
ואפרופו צנזורה - אל תבכה לי כמו קוזאק נגזל. בפורום הזה מצנזרים בעיקר אותי כי מי ששולט בפורום הזה זה עוד פאשיסט כמוך שלא סובל אף אחד שלא חושב כמוהו.
אני דווקא מעריך מאוד פלורליזם.
מגוון דעות,
מגוון כלי תקשורת
מגוון מפלגות
לכן נסיונות הצנזורה כ"כ מתועבים בעיני (בפורום אחר בתפוז, בו דווקא שותפים להשקפתך)
בהשראת הנסיון לסגור כלי תקשורת מרכזיים (שוב פעם לפיד... משונה)

vinney

Well-known member
שוב פעם היתממות ושקרים.
הרי ידוע לך מי מוביל את מה שפעם היה מחנה השמאל לא מעט שנים.
לעומת אחרים, אני מכבד את הטענה, שלפיד הוא לא שמאל.

ומחוץ לישראל נאלצים לסבול זבל אחר.

אני דווקא מעריך מאוד פלורליזם.
מגוון דעות,
מגוון דעות, אבל כל דעה שהיא לא שלך היא פאשיזם ואנרכיזם ו0מאל, ומה לא.
מגוון כלי תקשורת
שכולם מזמרים אותו דבר ומהללים את הדוצ׳ה, וכל מי שחושב אחרת צריך לעוף.
מגוון מפלגות
ואז מעלים את אחוז החסימה כדי להשאיר אותן מחוץ לכנסת, בסדר.
לכן נסיונות הצנזורה כ"כ מתועבים בעיני (בפורום אחר בתפוז, בו דווקא שותפים להשקפתך)
אני לא יודע לדבר בשם אחרים, אני יודע שאני בפורום הזה צונזרתי כי העזתי להביע דעה ביקורתית כלפי חולי הנפש שניסו להכריח אותי להשתתף בפולחן שהמוח הקודח שלהם המציא. עכשיו אותם חולי הנפש בשלטון בזכות ״הליברליזם והפלורליזם״ של הליכוד, ובתמיכת הליכוד רוצים להעביר חוקים שיעשו את האונס שעברתי לחוקי בכל מקום. בדיוק הדבר שבשל התנגדותי אליו מנהל הפורום הזה (שהוא ״פלורליסט וליברל״ חובש כיפה) החליט להתנכל בי. בעיניו, כמו בעיני רוב הימין, מי שמעז להביע דעה ביקורתית כלפיהם הוא אנטישמי, אנרכיסט, אנטי ישראלי, ומה לא. שלא לדבר על פלשטינאים - נסה להגיד משהו רע עליהם. טוב, לפחות על היהודים שבהם, את הפלשינאים הערבים דווקא חובה לשנוא במחנה שלך.

בהשראת הנסיון לסגור כלי תקשורת מרכזיים (שוב פעם לפיד... משונה)
פעם אחרונה שבדקתי דווקא הימין מנסה לסגור את תאגיד השידור, פעם אחר פעם, אחרי שכבר הצליחו לסגור את רשות השידור. הליכוד היה זה שהחליט להכתיב לתחנות רדיו איזו מוזיקה לשמוע, והליכוד הוא זה שמנסה להכתיב לתיאטראות אילו ואיפה הצגות להציג.

ai27

Well-known member
מגוון דעות, אבל כל דעה שהיא לא שלך היא פאשיזם ואנרכיזם ו0מאל, ומה לא.
מה רע באנרכיזם ושמאל?
או לחלופין בליברליזם, ליברטניות, חופש-דת וכו?
דיקטטורה מנציחה רוע ודיכוי. צריך אלימות כדי לשנות משטר, אז מובן למה זה רע.
שכולם מזמרים אותו דבר ומהללים את הדוצ׳ה, וכל מי שחושב אחרת צריך לעוף.
רק מי שחושב שדיקטטורה עריצית היא הפיתרון, מוזמן לעוף.
ואז מעלים את אחוז החסימה כדי להשאיר אותן מחוץ לכנסת, בסדר.
ומי שלחצו לקדם את זה היו בכלל לפיד וליברמן...
את דעתי על לפיד כבר הבנת.
אני לא יודע לדבר בשם אחרים, אני יודע שאני בפורום הזה צונזרתי כי העזתי להביע דעה ביקורתית כלפי חולי הנפש שניסו להכריח אותי להשתתף בפולחן שהמוח הקודח שלהם המציא.
כן...
גם אחותי השתתפה בקבלת שבת של לפידונים.
היה מחריד. למזלה התפתח ריב לפני שהגיע תורה.
פעם אחרונה שבדקתי דווקא הימין מנסה לסגור את תאגיד השידור, פעם אחר פעם, אחרי שכבר הצליחו לסגור את רשות השידור.
לסגור? בחלומות שלך.
כבר שכחת שהימין מפריט כל מה שלא זז?
הליכוד היה זה שהחליט להכתיב לתחנות רדיו איזו מוזיקה לשמוע
האמת, שדווקא רשות השידור הייתה כפופה ישירות לשר, ותאגיד השידור לא.
כשרשת מורשת עברה לתאגיד, הכריחו אותם לשדר מוזיקה בימי אבל ו3 השבועות שאסור.
ולשר, לא היה שום דבר לעשות בנידון
והליכוד הוא זה שמנסה להכתיב לתיאטראות אילו ואיפה הצגות להציג.
אתה מתכוון, כשהכריחו אותם לפעול מחוץ לגוש דן?
אוי
הסבל...
האימה...
השחקנים המסכנים, שנאלצו לשכור דירות בערים שבהן ניתן לחיות ממשכורת שחקן בלי לרדת לזנות
פשוט מצמרר

vinney

Well-known member
]צריך אלימות כדי לשנות משטר, אז מובן למה זה רע.
citation needed. נכון לעכשיו הליכוד משנה את שיטת המשטר בישראל בלי שום צורך באלימות (חוץ מהאלימות המופנית כלפי כל מי שמפגין נגד המחטף הזה).
רק מי שחושב שדיקטטורה עריצית היא הפיתרון, מוזמן לעוף.
תגובה תואמת לדעות הפאשיסטיות שלך. ״אני מקבל כל דעה כל עוד היא דעה שלי, כל מי שחושב אחרת מוזמן לעוף״. מאוד פלורליסטי מצדך.
ומי שלחצו לקדם את זה היו בכלל לפיד וליברמן...
את דעתי על לפיד כבר הבנת.
deflect and distract - בסיס יסוד בכל דיכוי התנגדות. ״זה לא אני שרע - אתה זה שרע״.
כן...
גם אחותי השתתפה בקבלת שבת של לפידונים.
היה מחריד. למזלה התפתח ריב לפני שהגיע תורה.
אין לי שמץ של מושג מי זאת אחותך ובאיזה טקס היא השתתפה ולא ברור לי איך זה קשור למשהו, אבל כאמור - deflect and distract.
לסגור? בחלומות שלך.
כבר שכחת שהימין מפריט כל מה שלא זז?
מצוין, אפשר להפריט את האבטחה להתנחלויות? הימין לא מפריט שום דבר, הימין משתלט. אם אפשר למכור את זה לחברים - מוכרים לחברים. אם לא - מחוקקים חוקים. אם גם זה לא עוזר - סוגרים.
האמת, שדווקא רשות השידור הייתה כפופה ישירות לשר, ותאגיד השידור לא.
כשרשת מורשת עברה לתאגיד, הכריחו אותם לשדר מוזיקה בימי אבל ו3 השבועות שאסור.
ולשר, לא היה שום דבר לעשות בנידון

אתה מתכוון, כשהכריחו אותם לפעול מחוץ לגוש דן?
אוי
הסבל...
האימה...
השחקנים המסכנים, שנאלצו לשכור דירות בערים שבהן ניתן לחיות ממשכורת שחקן בלי לרדת לזנות
פשוט מצמרר
איזה אביר חופש הביטוי אתה, תראה אותך! אתה בטח חושב שחיזקת את הטענה שלך בשתי הדוגמאות האלה של כפיה ואינוס של מערכות תקשורת לפי הצרכים הפוליטיים שלך.

ai27

Well-known member
נכון לעכשיו הליכוד משנה את שיטת המשטר בישראל בלי שום צורך באלימות (חוץ מהאלימות המופנית כלפי כל מי שמפגין נגד המחטף הזה).
הליכוד לא משנה משטר - בדיוק כמו שאהרון ברק לא שינה משטר.
משנים חוקים
וכל 4 שנים (או פחות) יש בחירות.
דיקטטורה מנציחה רוע ודיכוי. צריך אלימות כדי לשנות משטר דיקטטורי , אז מובן למה זה רע.
מתי היו בחירות בעזה?
מתי היו בחירות ברש"פ?
אם מישהו שם רוצה שלום ולא ארגוני טרור שמטיפים לרצח לאומני,
הוא חייב להלחם במשטר הקיים. כי אין בחירות.
עכשיו הצלחת להבין?
תגובה תואמת לדעות הפאשיסטיות שלך. ״אני מקבל כל דעה כל עוד היא דעה שלי, כל מי שחושב אחרת מוזמן לעוף״. מאוד פלורליסטי מצדך.
התבלבלת. זוהי הרי דעתך כתומך של לפיד.
64 מחברי הכנסת הם מבחינתך "דעות שאינך מסוגל לקבל".
ומבחינתנו - אין שום בעיה לקבל את דעותיהם של מפלגות האופוזיציה.
הם רק צריכים לשתות קצת "מיץ אומץ" ובמקום לפחד שלפיד יחסל אותם - לפעול לטובת העם והמדינה.
זה הכל.
deflect and distract - בסיס יסוד בכל דיכוי התנגדות. ״זה לא אני שרע - אתה זה שרע״.
וזה מה שאתה עושה. מה חדש?
אין לי שמץ של מושג מי זאת אחותך ובאיזה טקס היא השתתפה ולא ברור לי איך זה קשור למשהו, אבל כאמור - deflect and distract.
אז אתה רק מפזר הסחות דעת?
מצוין, אפשר להפריט את האבטחה להתנחלויות?
האמת היא - שזה דווקא מה שההתנחלויות העדיפו. זה נקרא "כיתת כוננות".
דווקא הגנרלים היו אלו שהתעקשו לבטל את השיטה הזו
הימין לא מפריט שום דבר, הימין משתלט.
|יעני|
הסתדרות משתלטת - הופכת חברה ממשלתית לרכושן של מפלגות פוליטיות.
הפרטה?
פירוק מונופולים?
זה הרי - הפך המוחלט מהשתלטות.
ובעלי המונופולים יודעים באיזה צד החמאה מרוחה. בדוק למי הטייקונים המקומיים תורמים ביד רחבה.
איזה אביר חופש הביטוי אתה, תראה אותך! אתה בטח חושב שחיזקת את הטענה שלך בשתי הדוגמאות האלה של כפיה ואינוס של מערכות תקשורת לפי הצרכים הפוליטיים שלך.
ברור, שהרי כל מי שלא דיקלם את התעמולה של היטלר - זו "כפייה ואינוס" ועילה לסגירת כלי התקשורת,
לא?
או שזה בעצם היה לפיד?

נסה לחשוב בעצמך, במקום לדקלם סיסמאות של דיקטטור, שבמפלגתו אין בחירות:
באיזו מדינות מנסים לסגור את כל כלי תקשורת שלא מתיישרים עם התעמולה המפלגתית?
במדינות דמוקרטיות?
|יעני|

choo

Active member
בחברה שאני עובד בה, בכל צוותי הפיתוח, אין דבר כזה "להעלות קוד ללא קוד רוויו" - לא משנה מי אתה. החברות שבהן הצורך לעבור רוויו נחשב לאות קלון - הן חברות מיושנות, על פי רוב, ועבודה בחברות כאלו (שמתמעטות והולכות) תפגע קדימה בגמישות התעסוקתית שלך. כדאי שתפקח את העיניים, תראה כיצד נראית הנדסת תוכנה מודרנית ותתחיל לפתח כישורים שיאפשרו לך לצאת מהסיטואציה הזו בעתיד.

פולגאר

Well-known member
בחברה שאני עובד בה, בכל צוותי הפיתוח, אין דבר כזה "להעלות קוד ללא קוד רוויו" - לא משנה מי אתה. החברות שבהן הצורך לעבור רוויו נחשב לאות קלון - הן חברות מיושנות, על פי רוב, ועבודה בחברות כאלו (שמתמעטות והולכות) תפגע קדימה בגמישות התעסוקתית שלך. כדאי שתפקח את העיניים, תראה כיצד נראית הנדסת תוכנה מודרנית ותתחיל לפתח כישורים שיאפשרו לך לצאת מהסיטואציה הזו בעתיד.
לרוב, לעובד חדש, ללא קשר לוותק המקצועי שלו, עושים רוויו בשביל לראות האם כתיבתו תואמת לפורמט כתיבת הקוד של החברה ולאחר רואים שהוא בסדר מפסיקים לעשות לו קוד רוויו.
עובד שממשיכים לעשות לו, משמע לא סומכים עליו וזה צריך להדליק לו נורות אזהרה.

Nuke1985

Active member
עובד שממשיכים לעשות לו, משמע לא סומכים עליו וזה צריך להדליק לו נורות אזהרה.

לא הייתי עושה מזה כלל ברזל, זה פונקציה של מה הערך העסקי של איכות הקוד, אם זה פיתוח פנימי שלכל פונקציונליות יש מספר מועט של יוזרים כנראה שיוותרו על review, אם העלות של כישלון היא גבוהה מאוד (נניח משהו שקשור לאווירונאוטיקה או רפואה) כנראה שלא יוותרו על זה, מניח שיש דברים באמצע כמו מוצר מאוד פופולרי כמו פייסבוק או טויטר שחלק יוותרו וחלק לא (אם המוצר נופל הם עלולים להפסיד מיליונים).

user32

Well-known member
מנהל
זה תלוי סטנדרט שמשתנה ממקום למקום. יש מקומות שכל שורת קוד יעבור רוויו גם אם היא נכתבה על ידי הגאון הכי וותיק בחברה, ויש מקומות שדוחפים מה שבא וכמעט לא עושים רוויו אם בכלל. ולא מעט מקומות התחילו בסטנדרט אחד ועברו לאחר עם הזמן.
ברוב המקומות רוויו הוא עניין של מקצועיות ותהליך עבודה ולא תלוי בוותק או במקצועיות של המתכנת. במקומות הפחות טובים עושים רוויו על תקן בייבי סיטר למפתחים צעירים כדי לוודא שלא עושים פאשלות. זה בדרך כלל מעיד על סטנדרט נמוך וגם הרוויו עצמו מתמקד ברף התחתון של המקצוע (כמו שכתבת "האם כתיבתו תואמת לפורמט כתיבת הקוד של החברה").

זה תלוי סטנדרט שמשתנה ממקום למקום. יש מקומות שכל שורת קוד יעבור רוויו גם אם היא נכתבה על ידי הגאון הכי וותיק בחברה, ויש מקומות שדוחפים מה שבא וכמעט לא עושים רוויו אם בכלל. ולא מעט מקומות התחילו בסטנדרט אחד ועברו לאחר עם הזמן.
ברוב המקומות רוויו הוא עניין של מקצועיות ותהליך עבודה ולא תלוי בוותק או במקצועיות של המתכנת. במקומות הפחות טובים עושים רוויו על תקן בייבי סיטר למפתחים צעירים כדי לוודא שלא עושים פאשלות. זה בדרך כלל מעיד על סטנדרט נמוך וגם הרוויו עצמו מתמקד ברף התחתון של המקצוע (כמו שכתבת "האם כתיבתו תואמת לפורמט כתיבת הקוד של החברה").
הבעיה פה היא לדעתי עם הגישה שרואה בקוד רוויו בתור עונש ושיימינג במקום הזדמנות ללמוד ולהתקדם.

למעלה