זקוק לעצה!!!

roybiter

New member
זקוק לעצה!!!

ביוני שנת 2000 ערכו לדוד שלי בדיקות מקיפות שגרתיות , ובינהם גם בדיקה בפרוסטטה התוצאות היו טובות מאד, אך דודי משום מה החליף את הרופא כיוון שיצא לחופשה.חלפו 3 שנים והיום מתברר שלמרות גילו של דודי 56 ולמרות רצונו לבדוק את הפרוסטטה בכול פעם שערך בדיקות מקיפות הרופא החדש באופן פושע לא כלל אותם במרשם הבדיקות.הבעייה היא שדודי סבל מכאבים בכתפיים ובבירכים ולכן הלך לאורטופד משם התגלגלו הענינים ולאחר ביופסיה החליט הרופא כי ישנו גידול סרטני בבלוטת הערמונית,הרופא נתן לו לבצע כ3 בדיקות מיפוי עצמות שיצא תקין ,שיקוף ריאות שיצא נקי ובדיקת ctשתתבצע בשבוע הבא,כול המשפחה נתונה בחרדה גדולה ואנו צמאים למידע , אניני מבקש חוות דעת ספציפית אלה את דעתך על התמונה באופן כללי אשמח אם תעזור לי ובתודה מראש רועי

לא תשובה אבל

אני כל שנה צריך להכריח את רופא המשפחה שלי לרשום לי בדיקת PSA . זאת למרות שעברתי ניתוח בגלל ערמונית מוגדלת (שפירה כנראה).

בדיקות וסרטן הערמונית

אין חובה על הרופא לבצע בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן הערמונית. אין חוות דעת חד משמעית התומכת בכך של משרד הבריאות או של האגודה למלחמה בסרטן.אבל גם האיגוד האורולוגי הישראלי כמו האמריקאי כן סבורים שגבר מעל גיל חמישים הפונה לרופא ומודע לבדיקה לגילוי מוקדם או סובל מסימפטומים לא ספציפיים בדרכי השתן ניתן לבצע בדיקה לגילוי מוקדם. מאחר ולדודך הצעיר גילוי מחלה , הדבר החשוב ביותר שאחיו ושאר בני המפשחה הקרובים בני למעלה מ-40 יבדקו אחת לשנה בדיקה הכוללת בדיקת דם ובדיקת מישוש של הערמונית

למעלה