חברים מה שם השיח מפרחיו נוהגים לקטוף "עגילים"

נוף-צלול

Active member
עופרית הכף, נראה לי.
למרות שמו הוא לא כיף לבעלי כלבים, למשל - נדבק בכיף לפרווה...
כף - על שום מוצאה מארץ הכף בדרום אפריקה

רגע רק רגע

Active member
עופרית הכף, נראה לי.
למרות שמו הוא לא כיף לבעלי כלבים, למשל - נדבק בכיף לפרווה...
כף - על שום מוצאה מארץ הכף בדרום אפריקה
נוסטלגיה!
כשהייתי ילד, בחצר ההורים היה גדל שיח כזה שעוצב בצורה כדורית.
כשהיינו משחקים בכדור והכדור היה עף אל תוך השיח, היינו מתווכחים מי יוציא אותו משם. כי כמו שכתבת, השיח נדבק בכל מקום בגוף ובמיוחד בשיער.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
פלומבגו או עופרית הכף. צמח "חלוץ" והיום יש כמה שנים "חדשים" שלו. משהו עם שילוב ארגמני ומשהו בצבע כחול הרבה יותר בולט.
כשהוא מתפתח (ומהר) ונדרש גיזום, נותרים ענפים שחורים, ולוקח זמן עד שהצמח מתמלא. לא כיפי בכלל. גם השורשים שולחים שלוחות, ולא תמיד קל
להיפטר מהן.

נוף-צלול

Active member
פלומבגו או עופרית הכף. צמח "חלוץ" והיום יש כמה שנים "חדשים" שלו. משהו עם שילוב ארגמני ומשהו בצבע כחול הרבה יותר בולט.
כשהוא מתפתח (ומהר) ונדרש גיזום, נותרים ענפים שחורים, ולוקח זמן עד שהצמח מתמלא. לא כיפי בכלל. גם השורשים שולחים שלוחות, ולא תמיד קל
להיפטר מהן.
פלומבגו זה מפלומבום = עופרת (ובעברית: עפרית) על שם צבע הפרחים. אז אם עכשיו יש זנים ארגמניים הלך על השם (המקורי)....

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
פלומבגו זה מפלומבום = עופרת (ובעברית: עפרית) על שם צבע הפרחים. אז אם עכשיו יש זנים ארגמניים הלך על השם (המקורי)....
ואני בתמימותי חשבתי שהשם נובע מהלומבגו שהצמח מוריש למי שמגדל אותו ומנסה להיפטר ממנו... אבל זה מתאים גם לזן הלבן, שכן מהעופרת מייצרים גם צבע לבן.

הכף מוסף להרבה מינים מדרום אפריקה מאזור הכף. צמח מעולה חסכוני במים נכון שרצוי אחת לשנה לכסחוחזק ואז הוא רענן ויפה

למעלה