חברי פורום יקרים,

ritosh

New member
חברי פורום יקרים,../images/Emo140.gif

כבר חודשים רבים אני עוקבת אחרי הפורום המקסים שלכם. עם התמונות הנהדרות והטיפים המועילים לטיפוח הגינה. וכמובן, איך אפשר לשכוח, הנכונות המדהימה שלכם לשלוח זרעים וכדו' לכל המבקשים.(אייקון של התחנפות...) אנחנו גרים בשרון והבית שלנו קרוב לים. יש לנו גינה גדולה.מפאת צמצומי התקציב בשנים האחרונות אין לנו גנן. כל כמה חודשים אני משיגה פועל שבא ומנקה אך מאחר והוא לא מקצועי, הגינה נראית בהתאם. חוץ מעצים ושיחים לאורך ההיקפים יש משטחי דשא גדולים מרובים בעשבים שונים ומשונים. הערוגות והמסלעות ריקות מצמחים ומרובים בעשביה. שאלותי. כל עונה אני מרססת בראונד אפ ולמרות זאת העשביה וכל הסביונים ובני דודם שבים וצומחים. האם לא קיימת הדברה חזקה יותר שתהא חד פעמית? מה עושים עם עשביה שצומחת בתוך איזורי הדשא?(כבר יבשתי לא בכוונה עם הריסוס כמה מ"ר טובים של דשא) אשמח לקבל כל עיצה ורעיון מכם כי באמת נמאס לי ואני מתכוננת להפוך את הגינה שלי לגינה אמיתית. בעזרתכם כמובן. תודה, ריטה

אין דרך להפטר סופית מעשבים.

כל ריסוס פועל רק על העשבים שכבר קיימים, למעט מונעי נביטה (בעייתי אם בכוונתך לזרוע משהו בגינה). הדרך הטובה ביותר למנוע פגיעה בצמחים קיימת היא פשוט לכסות אותה בניילון. עשבים הצומחים בתוך הדשא עדיף ללטף במטלית טבולה בראונד אפ 50%. זה גם יעיל חלקית נגד הסעידה.

ritosh

New member
תודה.

בהנחה שמרססים + מונעי נביטה ומחכים איזה פרק זמן, האם לא יהיה אפשר לשתול כלום?

טסונמי

New member
רגע רגע אני אעשה לך סדר בבלגן

ראונאפ לריסוס עשביה קיימת לאחר מיכן מונע נביטה- יש מגורען ויש נוזלי-לאחר מונע נביטה אפשר לישתול אי אפשר ליזרוע-{צריך ליבדוק על המוצר אחרי כמה זמן אפשר לישתול] בדשא אפשר לרסס בחומר סיסטמטי לרחבי עלים {הדשא הוא צר עלים} בגיזום קבוע של הדשאואיסוף הגזם נימנעים מהפצת הזרעים עשבים תמיד יהיו בגינה הם במידה כזו או אחרת- הם מגיעים עים הרוח -בעלי חיים וכאלה בכל אופן לרסס רק כשאין רוח לקחת בחשבון שלריסוסי חורף לוקח יותר זמן עד שמפיעים וליקרוא היטב את ההוראות לפני הריסוס

ritosh

New member
טסונמי,

על איזה חומר מדובר בריסוס לרחבי עלים? ותודה.

צפנתי

New member
אלבר-סופר, ככה נדמה לי.

וקצת אוף-טופיק, אתר מקסים עם כמה סירטונים מתוקים להפליא. חוץ מהאולמפידה שנורא אלימה. בעצם כולם מאד אלימים, מוגבל לגיל 16 ומעלה... אדם, ע"פ האומן האיטלקי ברונו. ותלחצו גם על יתר הסירטונים ברשימה. האלימות איומה. אני מודה...

טסונמי

New member
אלבר סופר לא בררני-

יש כמה סוגים -סטרן בריסוס גול-וסנפשוט-גם הם לרחבי עלים-אבל----אני לא מרססת רחבי עלים בדשא רחבי העלים שגדלים בחורף הם חד שנתיים למעט החמצוצים-עיי גיזום דשא קבוע אני מונעת מהם "לחנוק" את הדשא-לקראת סוף האביב הם נעלמים מעצמם הבעיה היא כשיש בדשא עשבים דגניים שחלקם רב שנתיים או צרי עלים למינהם שגם הם רב שנתיים -ככלל בדשא בריא וחזק לא גדלים עשבים העשבים מיתמקמים במקומות עים דשא חלש או קרחות אני מציעה לך ליגזום את הדשא יחד עים העשב -בסוף אפריל יהיה לך דשא נטו

למעלה