חברס! זקוק נואשות לעזרה!

רוני13

New member
חברס! זקוק נואשות לעזרה!

אם תרצו(אבל רק אם ממש תרצו!) אני אספר לכם את הסיפור אבל אין לי זמן עכשיו... מי שיוכל פשוט לפתור את העניין ולהסביר לי מה הוא עשה ברוב השלבים-אני אשמח מאוד! מקרה: יוקי(המורה שלי קצת עם שירטה אז תתעלמו מהשמות
) רוכב על אופנוע נקודתי, בשלב מסוים בתנועתו חברו הטוב פוצי מאפס את שעון העצר ומודד את המיקומים של יוקי חברו ברגעי זמן שונים, הוא מגיע למסקנה שיוקי נע כך שהפונ' המתארת את מיקומו ע"פ הזמן היא: x(t)=3+2t+2t2 (ה'2' בסוף זה בריבוע...) 1)מצא את הפרמטרים c ו-b המתאימים לפונ' זאת. 2)מבלי לבצע מחדש את פעולת הlim אלא תוך שימוש בפרמטרים c ו-b כתוב את פונ' המהירות של יוקי. זהו זה יספיק בינתיים. כמו שכבר אמרתי,זה ממש חשוב ואם ממש תרצו אני אספר לכם את הסיפור במלואו

IMLost

New member
מז"א

"פרמטרים שמתאימים לפונקציה זו" איזה פרמטרים?

רוני13

New member
זאת בדיוק הבעיה!

הוא ממש לא מובן...והכל בגלל שפיספסתי שיעור אחד

רוני13

New member
אני אנסה...

לפי איך שהבנתי את המורה בשיעור האחרון(ולא ממש הבנתי) מדובר בפרבולה-וזה מסתדר אם מסדרים את התרגיל כמו פרבולה. ככה שa=2 b=2 c=3 זה הגיוני שהוא התכוון בשאלה ל"איזה גורם מייצגת כל אות"?

yoyo0w24

New member
איך אפשר לתת תשובה כשאנחנו לא יודעים מה

השאלה? טוב ניחוש מושכל כמובן, מישהו פה מושכל?

רוני13

New member
תיקון תיקון תיקון!

1)מצא את *ערך* הפרמטרים b ו-c המתאימים לפונ' זאת. (אם זה אומר משהו...)

freak2100

New member
לא, זה לא אומר כלום...

c ו-b אלה אותיות בשפה האנגלית, אין להן איזו משמעות פיסיקלית מוסכמת לכן השאלה "לא מוגדרת היטב", אי אפשר לפתור אותה בלי לדעת מה מייצגים הפרמטרים b ו-c...

רוני13

New member
זה מתקשר לפרבולה...

אז מן הסתם זה כמו שכתבתי בהודעה ל"IMLost". אבל מה לגבי 2-זאת השאלה היותר משמעותית.

IMLost

New member
יש טעות

זה לא באמצעות b,c אלא באמצעות a,b כי אם המשוואה x(t)=at^2+bt+c אז משוואת המהירות v(t)=x'=2at+bt רמז מובן?

רוני13

New member
כי זאת הדרך לאחת הנוסחאות שהוא עשה...

בשיעור הקודם(תרגיל ארוך).

רוני13

New member
סליחה על החפירות-אבל נראה לי שעליתי על זה!

אממ רק תסבירו לי שור אחת בתרגיל הבא... x(t)=x+bt+ct^2 x(t1)=x+bt1+ct1^2 x(t2)=x+b∆t+c(t1+∆t)^2=x+bt1+b∆t+c(t1^2+2*t1*∆t+∆t^2) כעיקרון יש לזה עוד המשך שממש עוזר לי אבל הקטע המודגש לא מובן לי.

למעלה