חג השבועות שלי.

חג השבועות שלי.

פעם מזמן חג השבועות היה החג האהוב עלי ביותר מכל החגים. חג חגיגי שכזה, חג שבו לובשים לבן, אוכלים מאכלי גבינות האהובים עלי במיוחד, שופכים מים זה על זה. חג נפלא במיוחד. ביוני 1995 בחג השבועות ילדתי את בני הבכור. הוא נולד בלידה מוקדמת במשקל של 670 גרם. קראתי לו ניצן ולא רק בגלל שנולד בחג השבועות אלא בעיקר בגלל הרצון שלי שכמו ניצן הוא יגדל, יתפתח, יעלה במשקל ויפרח. אבל הניצן שלי נבל. שלושה שבועות לאחר הולדתו הוא נפטר. ניצן תמיד בלבי, גדל בתוכי, בנשמתי. בכל 4.6 אני מציינת את יום הולדתו בכל 21.6 אני מציינת את יום מותו. ניצן שלי חי בלבי. בערב חג השבועות 2001 נפלו עלי השמיים. אבי האהוב והיקר לי נפטר מסרטן. מחר יום השנה החמישי למותו ואני אעלה לקברו. רק אני לבדי. אני מצרפת לכאן את שהקראתי על קברו ביום השנה הראשון ללכתו. ============== כמעט ושנה חלפה מן היום בו נפלו עלי השמיים. כמעט ושנה שאני מתגעגעת, כואבת וכועסת. אני מתגעגעת אבא. מתגעגעת לקול, לחיוך, לעידוד, לתמיכה, לידיעה. אני מתגעגעת לפעולה הפשוטה - להתקשר אלייך בכל שעה ולשתף אותך במחשבותיי, בלבטיי ברגשותיי. מתגעגעת עד כאב לשמע קולך מתגעגעת לידיעה שתמיד יכולתי להתקשר אליך ולקבל כמעט מיידית תשובה. ואם לא היתה התשובה בידך בו בעת אזי היית מחפש בספרים ובמקורות וחוזר אלי עם תשובה מדויקת. יכולתי להתקשר ולשאול אותך משהו שנתקעתי בתשבץ יכולתי לשאול אותך שאלה פילוסופית יכולתי לשאול אותך איך מקלחים את מעין יכולתי לשאול אותך איך מכינים לפתן שזיפים. הכל יכולתי לשאול ותמיד לקבל מענה. תמיד. עכשיו אני כבר לא יכולה לשאול אותך כלום. לפעמים אני זקוקה לך כל כך עד כי אני עוזבת את הכל וכאחוזת אמוק מתניעה את הרכב ונוסעת במהירות אלייך. לכאן. ואני מגיעה לכאן וכלום. אין כאן כלום רק מצבה לנקות ולבהות ושוב להתגעגע. אני כואבת כואבת את לכתך בטרם עת. החסרון שלך אבא כל כך מוחשי עד כי לפעמים אני מרגישה כאילו נפער לי חור בלב. חור שחור ועמוק שלעולם לא יתרפא. חור שמדמם וכואב. כל כך כואב. אני כועסת אני לא יודעת על מי אני כועסת אבל אני כועסת נורא. כועסת שנלקחת בלי שזה יגיע לך. חוויות קשות חווית בחייך הקצרים ועד שסופסוף הגעת לעדנה והיית כה מאושר וכבר היא נלקחה ממך לעד. אני מייחלת שיכולתי להתקשר אליך ולו עוד פעם אחת. להתקשר לגן עדן ולבקש לשוחח איתך. למרות שלא היית אדם שומר מצוות אני יודעת שאתה בגן העדן. במקום של כבוד. כי אתה אבא יותר מהכל שמרת את המצוות של בין אדם לחברו. תמיד כיבדת אדם באשר הוא כפי שנאמר – ללא הבדל דת גזע או מין . ולו בשל כך אתה בגן עדן עכשיו. הייתי מסתפקת בכך. אפילו מבלי לראות אותך. רק לשמוע אותך משיב לשאלתי מה שלומך אבא? "הכל 11 חמודה". נותר לי רק להודות על 28.5 שנים נפלאות במחיצתך. שנים בהן קיבלתי ממך תכונות נפלאות - לקבל אדם כמו שהוא לא לרכל להאמין בעצמי ובדרכי להיות מחושבת ושקולה להיות קשורה למשפחה אני אוהבת אותך אבא. =============== חג השבועות כבר אינו המועדף עלי.

אויש מתוקה ../images/Emo201.gif

חודש קשה מאוד עובר עליך לפחות את עמוסה בעבודה ברוכה ומשכיחה מקווה שהתאריכים האלה יעברו ויחזרו לך ולו במעט שמחת החיים וחדוות היצירה מחבקת מרחוק ושולחת חיזוקים
ריגשת אותי ועוד משהו - למה את עולה לקברו לבד? לא עדיף לפחות להיות עם עוד כמה אנשים ?

limiaw

New member
שולחת ../images/Emo201.gif של נחמה ..

צר ועצוב היה לי לקרוא .. מכאן הדרך היא רק למעלה ! באהבה גדולה אליך - לימור

שירה1973

New member
יקרה שלי ../images/Emo24.gif

אני יושבת מול המסך ובוכה אל מול המילים שלך (ועכשיו שוב בעבודה יתהו למה העיניים שלי אדומות... אני עומדת "להאשים" אותך, רק שיהיה לך ברור) שולחת לך חיבוק ענקי מכל הלב על הזכרונות הכואבים שממלאים את לבך. כפי שכבר אמרתי לך בעבר, כשאני קוראת אותך מתארת את הגעגוע שיש לך אל אביך אני לא חשה עצב דווקא, אלא המון אושר עבורך, והרבה קנאה מבחינתי (אין לי שום בעיה להודות בזה). יקירתי, אני אומרת לך זאת כמי שמעולם לא הרגישה שהיה לה אבא (עצם המילה לא אומרת כלום עבורי), זכית במתנה מופלאה ונהדרת, אוצר של ממש. העובדה שהוא נלקח ממך, נקלח מחייו שלו בטרם עת היא אמנם מכעיסה, מקוממת וכל כך לא הוגנת, אבל נסי לזכור תמיד שלפני הכל - הוא ה י ה כאן, היה מאד נוכח בשבילך ועבורך, והשפיע על החיים שלך בכל כך הרבה דרכים, העניק לך הרבה הרבה מעבר למטען גנטי בלבד. זכית יקירתי. ואני מאד מקווה שהידיעה הזו מביאה לך נחמה איכשהו. ועוד חיבוק, פשוט כי בא לי

מאחלת לך שבחגי השבועות הבאים

תחגגי את נישואי ילדיך והולדת נכדייך. מי ייתן והחג הזה כולו יהיה בלבן ובשמחות! חיבוק גדול גדול גדול

mikilk

Active member
../images/Emo7.gif../images/Emo201.gif../images/Emo201.gif../images/Emo201.gif

תודה לכן

עושה לי טוב לדבר על זה... משחרר לי ולו בגלל שאני כל כך לבד עם הזכרונות. ההורים שלי גרושים כמעט מהיום שבו נולדתי אבי התחתן עם אישה אחרת והם היו נשואים 25 שנה לערך עד יום מותו. ומסיבות שאני לא מבינה ומקווה שהסיבות שלה הן מעבר לכך שאין לה כח, היא החליטה לא לקיים אזכרה לאבא שלי. לא אזכרה המונית, לא משפחתית וגם לא שלנו האחים. קשה לה. את הדברים שכתבתי כאן נשאתי על קברו של אבא שלי ביום השנה הראשון. וזהו. מאז אין אזכרה. רק אני. יצא פעם או פעמיים שאחי משני הוריי בא עמי, השנה הוא לא יכול. אולי אני סנטימנטלית מדי אולי אני עושה ענין אבל כואב לי ועצוב לי שאין אזכרה. ומחר אני אעלה לקבר לבד. אולי הפעם אקח איתי את מעין, אם היא תרצה כמובן.

mikilk

Active member
אני מאוד מאמינה

שהאזכרה היא קודם כל המחשבה שבלב. אבא של בעלי נפטר בגיל צעיר לפני כמה שנים, היינו מאוד קשורים. האזכרות שעושים לו מאז, הן בחזקת "כי חייב" ולמן ייראו. האזכרה האמיתית, היא זו שלנו, בלב, העליה לקבר בכל שלב משמעותי בחיינו, הדלקת נר זכרון כל יום שישי בצד נרות השבת (כבר 8 שנים). אני בטוחה שהמחשבה שלך, האהבה שלך, היא האזכרה האמיתית, נהדר שאת עולה לקבר, אפילו אם זה את, איתו, לבד. אני רואה בזה סוג של התחברות, של אהבה אמיתית. לא חייב את ההמולה או השותפים - אם זה לא בא ישירות מליבם הם.

../images/Emo24.gif

אישית אני חושבת שאין בקבר כלום אבל כבר 20 שנה לפחות פעם בשנה ביום השנה אני שם כל פעם . עם מישהו אחר .

שירה03

New member
הילה,

זה בטח מאוד מאוד קשה בלי אזכרה. בניגוד למה שכתבו לך פה, אני דווקא חושבת שיש חשיבות לאזכרה ה"קלאסית". כי היא נותנת מקום להתחבר מחדש לאדם שהלך, ולהחיות את הזכרונות יחד עם שאר הקרובים. ואני בטוחה שזה מאוד מאוד חסר....

אכן כן שירה03, זה מאוד חסר, שאין

אזכרה. אין את הביחד, לזכור, להתגעגע, להעלות חוויות ואולי אף קשיים. לי באופן אישי זה מאוד חסר - לפחות הכעס עבר לי :)

../images/Emo24.gifפתאום ניתקו לי המילים../images/Emo24.gif

אוסנת, כל כך מהלב, כל כך קשה , ללא ספק . מאחלת לך רק את הטוב שבחיים, ואור יאיר לך את הדרך, קבלי המון חיבוקים. תודה על השיתוף .

Seaofjoy

New member
שתתהפך לך משמעות החג הזה עליך

נגעת לליבי. שחגי שבועות הבאים יתהפכו לטובה,לחיים ולאור לך ולאהובייך!

תודתי הכנה נשים יקרות

מרגש אותי לקרוא את שכתבתן (שירתי, תודה רבה ומיוחדת לך!). אתמול עבר. מילאתי אותו בתכנים - יצאנו מהבית, היינו ביחד, ביקרנו, עשינו, אכלנו, אהבנו ובעיקר כאמור היינו ביחד - בעלי, בתי ואנוכי. זהו. יום האתמול עבר. אבל מה זה משנה ? זה כל יום... כל יום הוא יום זיכרון מבחינתי. תודה לכן יקרות לי

למעלה