חדשה עם קלקסן

shtuta

New member
חדשה עם קלקסן

הי,
אחרי כמה הפלות טבעיות ממש בתחילת ההריון, בוצע בירור המטולוגי ויש חשד לתסמונת APLA. עדיין לא הגיעו כל התשובות ובנתיים נכנסתי להריון ולכן נוטלת קלקסן 40 מג.
האם מישהי יודעת אם זה בלבד נחשב להריון בסיכון? אני שואלת כדי לדעת האם זה משנה לי את צורת מעקב ההריון שאני צריכה לבצע...
בנוסף, אמורה לטוס עוד שלושה שבועות, שזה יוצא שבוע 9 ל10 ימים לאירופה. האם מישהי יודעת אם זה בעייתי בשבוע הזה?
תודה

mother cat

New member
עד כמה שידוע לי - כן זה הריון בסיכון

וככזה מחייב מעקב של רופא הריון בסיכון. יש קופות חולים בהם יש מרפאות להריון בסיכון ויש כאלה שמפנות לבתי החולים.
&nbsp
לגבי הטיסה - בעקרון בהריון היי ריסק לא תמצאי אף ביטוח שיכסה את הטיסה בצורה רצינית. אם אפשר לסע או לא זה תלוי בך ובמצבך הרפואי ובמה ממליץ הרופא, אבל ביטוח לא יכסה אותך. מצד שני זה שלב שהעובר עוד לא בר חיות, אז אם חלילה יקרה משהו, אין עלויות של פגיה... אני מודה שאישית הייתי מבטלת את הטיסה אם הייתי במצבך.

shtuta

New member
תודה על התגובה

היום באמת הייתי אצל הרופא שאמר שברגע שנראה דופק אעבור למרפאת הריון בסיכון. טוען שמבחינה רפואית אין שום מניעה לינסוע, אני מבינה שהבעיה היא ביטוחית.
העניין הוא שהכי גרוע שיכול לקרות (חס חס וחלילה) זה שההריון נופל. ואז, בעצם אין לי צורך בטיפול כלשהו בחול, לא?
אני יודעת שאף אחת פה לא מומחית, אבל מנסה להעזר בכן החשיבה....

mother cat

New member
כן - זה הסיכון העיקרי בשלב כזה

השאלה היא אם חלילה יהיה איזה סיבוך סביב הפלה ותהיי מאושפזת - האם ביטוח יכסה את זה, וגם איך תרגישי לעבור משהו כזה רחוק מהבית. אני מבינה שחווית הפלות אז את יודעת איך את בסיטואציה כזו. אישית הייתי ממש רוצה את הבית שלי ואת בעלי ואמא שלי...
&nbsp
הנסיעה חשובה? אין לך אפשרות לבטל או לדחות לאחרי הלידה?
זה די עניין של אינטאיציה והרגשה שלך. אישית לא הייתי נוסעת...

shtuta

New member
הנסיעה היא עם בעלי ואמא שלי
תודה על התשובה

mother cat

New member
טוב, אז מערך התמיכה נוסע איתך

זו החלטה מאד אישית. מה שתחליטי יהיה נכון לך.
&nbsp
מצטרפת לפימס שהמליצה להיות גלויה עם הביטוח. וגם ממליצה להתיעץ עם רופא הריון בסיכון כשתגיעי אליו.
בנוסף, שמעתי פעם משהו על זה שאסור להקפיא קלקסן - לא בטוחה אם זה נכון או לא... ובתא של המזוודות במטוס הטמפ' מאד נמוכה. שווה לברר אם זה מותר ואם לא לדאוג שהקלקסן יהיה במזוודת יד שעולה איתך למטוס, ואז צריך אישור רפואי כדי שיתנו לך לעלות את זה.
&nbsp
בהצלחה וטיסה נעימה!

Pimms77

New member
בגדול זה נכון, מנסיון שלי

דיברתי עם כמה חברות והן מבקשות אישור חיתום- מכתב מהרופא המטפל ולמלא טופס עם פרטי הטיפול ואז זה עובר אל החברה לחתימה של מורשה חיתום. עדיף לא להסתיר מידע.
אני החלטתי בסוף לבטל נסיעה לחול, אבל אני מאמינה שניתן לקבל אישור חיתום.

אין בעיה לטוס עם קלקסן

הייתי מטופלת ivf והבאתי אישור מרופא משפחה (הייתה כמות נכבדת של מזרקים מלבד קלקסן). עליתי עם כל הבית מרקחת למטוס ואפילו לא הסתכלו על האישור.

באופן אישי גם לא הייתי טסה. כמות הסיבוכים האפשרית בהריון שמראש מועד לפורענות לא שווה את הסיכון. בטח ובטח אחרי שבוע 24 אבל גם קודם- להתאשפז חלילה לתקופה ממושכת בחו'ל לא נשמע לי תענוג. וגם לא מאמינה שיש כיסוי מלא לכל סיבוך במסגרת הביטוח לגבי בעיות קיימות. כמו בפוליסות המקומיות- בתאוריה מכסים ובפועל זה סיפור הרבה פחות פשוט (לצערי מניסיון).

עשיתי בלאגן בשירשורים....

את רק שבוע 10 תהיי, כמובן כתבתי לשבוע מתקדם יותר.

לא מכירה מקרוב קרישיות, לא יודעת אם משפיע. מה שכן, בלי קשר להריון בסיכון, רוב הנשים לא מרגישות משהו בשבוע 10 (עייפות, בחילות, הקאות, גועל נפש) סתם נראה לי היה הורס לי..

ברוכה הבאה. ההריון אכן בסיכון

בנוסף, אם את עם חשד ל-APLA ואחרי מספר הפלות, אז מאוד יתכן שמינון הקלקסן נמוך מידי, במיוחד אם את שוקלת מעל 50 ק"ג.
&nbsp
לעניין הנסיעה, עלולה להיות בעיה ביטוחית, וודאי היטב כי את מכוסה לסיבוכי הריון, למיטב ידיעתי אין חברת ביטוח שתסכים לבטח ולאשר לך בכתב שהם מודעים לכך שאת מזריקה קלקסן ומכסים סיבוכי הריון בנסיעה, אבל אם תמצאי חברה שמוכנה לבטח, וודאי מולם בכתב שהם מאשררים את הביטוח בתנאים הרפואיים שלך.
&nbsp

למעלה