חדשה

אמ2ר

New member
חדשה ../images/Emo9.gif

אובחנתי כמחוננת בכיתה ב', מכיתה ג' אני בבית ספר למחוננים. ברמת גן. קוראים לי ענבר, אני בת 13 וחצי מרמת גן. מקבלים אותי?

nikita j y

New member
../images/Emo80.gifלא בית ספר, אבל כיתה.

[בבית ספר "הלל", כמו שהיא כתבה :X]

erezsh

New member
אגב, בקשר לחתימה שלך

ג'ורג' אורוול לא היה הראשון לטעון לגבי הסובייקטיביות של העולם. לעומת זאת יש בספר הזה הרבה תובנות הרבה יותר מעניינות לדעתי (כמו 2+2=5
).

nikita j y

New member
../images/Emo80.gifהו, בוודאי שלא.

אבל צריך לצטט מאיפשהו, לא? גם דקארט, למשל, לא היה הראשון שהטיל ספק, אני חושבת שכולנו עושים את זה מתישהו, בגיל 4 בערך. [ויש כמה פרנואידים שבטוחים שכל האנשים בגן שלהם רובוטים חוץ מהם ^^"], אבל הוא עדיין נחשב כמשהו גדול. :X

erezsh

New member
תתפלאי

אבל דקארט דווקא היה די חדשני בגישה שלו. לך זה נראה טריוויאלי, אבל בטח גם הקונספט של כוח כבידה נראה לך טריוויאלי, למרות שלפני מאות שנים אנשים היו בטוחים שאבן נופלת "כי היא שואפת להגיע לקרקע", ולפני מאה שנה פחדו לנסוע ביותר מ-30 קמ"ש (או מהירות דומה) כי זה עלול להזיק לבריאות. חסרים לך מקומות לצטט מהם?

nikita j y

New member
../images/Emo80.gifהמפף.

אני חושבת שהטלת הספק היא לא משהו שמלמדים אותנו, או מועבר אלינו בצורה כלשהי, בכל אופן. שמתי לב שהרבה ילדים בגילי אומרים בהתחלה על דקארט "נו, כן, ו...?", כי זה נראה נורא ברור שאפשר להטיל ספק בהכל, אבל אף אחד לא אומר את זה על ניוטון, כי זה מובן שדברים לא היו ידועים אז.

erezsh

New member
מה שאני מנסה לומר זה

שיש לך את האשליה שזה ברור כי גדלת בתוך אווירה מסוימת של החברה, שפעם לא (בהכרח) הייתה קיימת.

תמיר1991

New member
כי הוא פשוט הראשון שהעלה את זה

על הכתב - קולומבוס לא היה הראשון שרצה לגלות יבשות. הוא פשוט הראשון שבאמת עשה את זה... תמיר.

למעלה