חדשות טובות גם אני

slightly

New member
חדשות טובות גם אני

הייתי בביקורת אצל הסוכרולוג. אמר לי שאני מאוזנת יופי, ולחזור אליו בעוד שנה. גם הבדיקה אצל רופא עיניים יצאה פיקס. אז עכשיו זה רק אני....ואתם כמובן.

10shosh

New member
כל הכבוד ! מגיע לך ../images/Emo106.gif

עשית אז זה יחסית מהר..... אבל גם לי מגיע
ה-A1C האחרון שלי היה 5.8 (ואני בהריון ככה שהמשעות היא לא רק הבריאות שלי....) כך שאני מרגישה כאילו קיבלתי
כפול !!!! (סליחה על ההשתפכות...)

slightly

New member
עפה לי ההודעה הקודמת...../images/Emo49.gif

אז ככה - קודם כל המון
לרגל ההריון. וכמובן מזלטוב ל 5.8 שלי היה 13 כשגילינו את הסוכרת, אבל עכשיו אני מאוזנת ומקווה שהבדיקה הבאה בעוד חודשיים תהיה יותר טובה. קיבלתי הוראה מהסוכרולוג לא למדוד רמות כ"כ הרבה...מרוב היסטריה מדדתי איזה 10 פעמים ביום (לא לצחוק עלי). הוא אמר שמספיק יומיים בשבוע לפני הארוחות ובשאר הימים לא למדוד. נראה לכם הגיוני ?

10shosh

New member
המלצה של שניידר זה בין 4-8 פעמים

ביום אבל זה לסוכרת סוג 1 (נדמה לי שאת 2 אם זכרוני אינו מטעני?) במיוחד לאילו עם משאבות כי יש חשש ניתוק ! כאשר ההמלצה היא לפני האוכל ושעתיים אחריו אני לא יכולה לצחוק על מספר הבדיקות שאת עושה כי גם אני כזו במיוחד עכשיו עד שבעלי "מתעצבן" עלי "בדקת לפני שעה למה שוב.....האצבעות שלך נראות כמו מסננת..."

איליקו

New member
Slightly, כדאי בדיקה רבעונית

היי Slightly, אני ממליץ לך לפחות בשנה הראשונה על בדיקה כל 3 חודשים אצל הסוכרולוג. לאחר מכן ניתן להוריד את המינון. ראיתי שכך מומלץ באתרי סוכרת בעולם. אגב, שם יפה נתת לו - סוכרולוג. רעיון מקורי שלך? איליקו

אקווה

New member
כן......

בתקופת ההריון הגוף עובר שינויים הורמונליים שונים ומשונים וכמו שבוודאי ידוע כאן, אפילו כשאשה במחזור זה משבש קצת את איזון הסוכר (הרבה היפויים לפני, גבוה בזמן המחזור או לפעמים גבוה לפני המחזור - משתנה מאשה לאשה אבל ידוע). כלומר - כל שינוי הורמונלי בגוף משפיע על האיזון. לכן, בתקופה כזאת "פורחת" מבחינה הורמונלית, הסוכר יכול ממש להשתולל. לכן אשה בהריון צריכה להקפיד על בדיקות רבות (6-7 ויותר ביום לפי מה שהבנתי) ועל שינוי מינוני האינסולין בהתאם....

10shosh

New member
בהריון את חייבת (לא יודעת להדגיש

בכותרת)להיות מאוזנת כדי שהעובר יהיה בריא בתחילת ההריון יש נטיה להיפויים רבים ולקראת האמצע סוף הדרישה לאינסולין יכולה לעלות ב-50% בשל התפתחות הורמנים נוגדי אינסולין בגוף (לכן בשלב זה מבצעים לנשים ללא סוכרת בדיקת העמסת סוכר מכיוון שזהו השלב בו כל אישה עשויה לפתח סכרת הריונית) בתחילת ההריון האיזון חשוב כדי שלא יתפתחו מומים בעובר ואח"כ כדי שהוא לא יגדל יותר מדי (אים הסוכר גבוה הלבלב שלו משחרר אינסולין כדי להוריד את הסוכר והאינסולין ידוע כהורמון גדילה) אים הוא גדול יותר מדי (למעלה מ-4 ק"ג) זה עלול לפגוע בך וגם בו כיוון שיצתרכו להוציע אותו יותר מוקדם לכן חשוב להכנס להריון מתוכנן ולהודיע לרופא שלך 3-6 חודשים מראש כדי שתהי מאוזנת קודם אני לא מניחה שאת מתכננת משהו כרגע אבל אים וכאשר את מקיימת יחסי מין עליך להיזהר פי 7 שלא יהיו הריונות לא מתוכננים....

slightly

New member
גם לי זה נראה מעט מוזר

שהוא "פיטר" אותי כ"כ מוקדם. הייתי אצלו בסה"כ בביקורת אחת אחרי חודש של מחלה. אבל הוא אומר שאין טעם ללכת אליו. אני מאוזנת טוב ויש לי רופא משפחה טוב (מנהל מחלקה פנימית), ושזה מספיק. גם האחות אמרה אותו דבר, אז מה אני יכולה לעשות .. ? אם האיזון שלי ישתנה אני אחזור אליו ביי הוק אנד ביי קוק ! סוכרולוג....עד כמה שידוע לי זה מקורי שלי.

seeyou

New member
ברכותי../images/Emo141.gif

את מכירה את הפיתגם: פעם גנב...תמיד גנב? אותו דבר עם הסכרת!! ישנם "סוגים" של סכרת שעל פי בדיקה רגילה...הכול בסדר... אבל ...זה מכרסם!! ביקורת אחרי שנה? זה לא רציני...את חייבת להיות הרופא של עצמך מישמעת אוכל-לא דיאטה...ספורט...ובדיקה תקופתית של פעם בשבוע... תיקני מודד-הבדיקה היא פשוטה

slightly

New member
ברור

מדובר בביקורת אצל אנדוקרינולוג בעוד שנה. כמובן שאני ממשיכה לנטר את עצמי, לשמור דיאטה ולקחת כדורים. אני לא צריכה סוכרולוג בשביל לקחת בדיקות...אני כבר ילדה גדולה

למעלה