חדש בפורום

try me1

New member
חדש בפורום

טוב, אני קודם כל חייב לציין שממש קשה לי להחשף ככה ולרשום את השורות הבאות. אני בכלל לא יודע אם זה הפורום הנכון להעלות נושא כזה, פשוט יש דברים שממש מכבידים עליי מלא זמן ואולי אפילו רק הפורקן שלהגיד אותם יעזור לי (אפילו קצת). את השם שלי אני מעדיף להשאיר חסוי. אני בן 22, מאשדוד. בזמן האחרון אני מרגיש כאילו אבדתי את כל מעגל החברים שלי וזה יוצר אצלי פחדים ותחושה מעיקה כבר זמן די רב. אני מרגיש כאילו אני לא יוצא לבלות עם בני גילי כבר זמן רב, הרבה זמן לא יצאתי עם בחורה. גם החברים שאני יוצא איתם- אני לפעמים מרגיש כאילו אנחנו לא באותו הראש וכאילו אני נשאר איתם רק בגלל שהם חברי ילדות. ז"א- אם היו שואלים אותי מי היית רוצה שיהיו חברים שלך- אני יכול להצביע על כמה אנשים מאוד איכותיים שהכרתי בצבא ובזמן האחרון - אבל כל אחד מגיע ממקום אחר בארץ עם קבוצת חברים משלו מהבית. אלה אנשים כאלה ששומרים איתם על קשר טלפוני (וגם זה מאוד נדיר). כי מאז שמפסיקים לראות אותם על בסיס יומי פתאום כל אחד חוזר למקום הגיאוגרפי שלו. אם אני מתסכל אחורה בזמן, אני לא בחור מופנם מדי אבל קשה לי ליצור מעגל גדול של חברים (לפחות חברים טובים שמתראים על בסיס קבוע ותדיר). קשה לי להתחבר לקבוצת חברים שמלוכדים עם חבר'ה שלהם בבית. אני תמיד מרגיש נדחף. הייתי תלמיד מצטיין בתיכון ובכלל אני משקיע המון בלימודים ובכל דבר שאני עושה. לפעמים אני שוכח לעצור ולבלות קצת, להנות ולחיות את הרגע (אני באמת מרגיש כאילו אני "מפספס" תקופה מדהימה שלא תחזור ככל שאני מתבגר). בתיכון היו לי קבוצת חברים די טובים (2 חברים טובים ועוד 3 ידידות ממש טובות)- היינו יוצאים יחד והכל. באמת תקופה שזכור לי לטובה. אח"כ די התרחקנו בתקופה של הצבא. כל אחד בבסיס שלו, מתראים בסופ"שים. שלא תבינו אותי לא נכון- היו לי חברים בצבא ויצאנו מדי פעם והכל, אבל המרחק הגאוגרפי כנראה הפריע ואחרי הצבא די שמרנו על קשר טלפוני. אחרי הצבא באה תקופה נוראה של לימדים לפסיכומטרי. בגלל ההשקעה המטורפת שלי, התחילה איזו תקופה של התכנסות בעצמי. הרבה תרגול בבית לבד. פעמים רבות ויתור על מפגשים עם חברים. יחד עם זאת, הקבוצה שלי מהבית די התפרקה בגלל סיבות שונות- 2 בנות שיצאו לטיול ללא הגבלה לחו"ל (אחת מהן גם לא חזורת לאשדוד. ודווקא היא היית זאת שמלכדת את קבוצת החברים ומארגנת שכולנו ניצא בערבים). חבר טוב שאימו נפטרה ומאז הוא מאוד מכונס בעצמו, לא רוצה לצאת יותר מדי מה גם שהתחיל ללמוד במלכלה ומשקיע הרבה זמן שם. חבר אחר שאף פעם לא אהב לצאת ולבלות, לרקוד, לשתות (ילד חננה כזה, אבל חבר ממש טוב עוד מתקופת הגן), 2 ידידות שהתחילו ללמוד ושקעו בלמודים. פתאום אני מרגיש שקבוצת החברים שלי התפרקה לגמריי (בייחוד בגלל הידידה שעברה מאשדוד והייתה תמיד מלכדת את כולם). פתאום נגמר הפסיכומטרי ואני מרגיש חלל עמוק. כל הזמן שהייתי משקיע בלימודים התפנה. אני חייב לציין שאני עובד בחברה די צעירה עם חבר'ה בגילי. הבעיה היא שוב- להתחבר לאנשים מעבר לשיחות הקטנות האלה בעבודה.ז"א- איכשה למצוא חברים טובים. מה שחוסם אותי אני חשוב זה התחושה של הידחפות לאנשים שיש להם מעגל חברים מהבית. נראה לי פתאום מוזר לפנות אליהם ולהציע ככה סתם לצאת בשישי בערב. מה גם שאם הם יחשבו שאני מבודד או חסר חברים. לאורך כל הדרך- גם בתיכון גם בצבא וגם בפסיכומטרי בקורס- אני רוכש חברים אבל קשה לי ליצור איתם קשר חברות עמוק. חבר'ה שאפשר לצאת איתם, לדבר איתם על דברים שיושבים לי על הלב, למצוא איתם בחורות. בגלל שאני לא יוצא- גם קשה לי להתחבר לבנות. ז"א - אני צריך לעשות הפרדה בין שני דברים. מצד אחד אני רוצה למצוא חברים חדשים שיהיו בראש שלי. מצד שני אני כבר מת לחברה קבועה (קשר רציני עוד לא היה לי, רק סטוצים שנמשכו ימים ספורים) וזה צד שאני צריך לצאת לבלות אבל יותר אחד על אחד, אבל שוב- אם אין תמיכה של חברים שמועדדים אותך בקטע הזה- קשה לי לצאת עם בנות. אני מקווה להתחיל ללמוד שנה הבאה הנדסת תכונה. אני חושש שדווקא התחום הזה יגרום לי להיות עוד יותר מופנם כי זה תחום שצריך להשקיע בו מלא זמן. אנשים שולמדים אותו ספרו לי ש99 אחוז מהזמן שלהם הולך על לימודים. חוץ מהשמועות שהולכות על אנשים קרים ומופנים בתחום ההנדסה. כל אחד מתעסק בשלו. אני גם מתרחק גאוגרפית מהבית. אולי זו דווקא תקווה להתחלה חדשה עם חבירם חדשים. אבל כמו שאני מכיר את עצמי אלה יהיו שוב חברים זמניים עד סיום התואר, בייחוד שיהיה קשה לצאת הרבה עם הלימודים האינטנסבייים.דבר נוסף שמפחיד אותי זה שמס' הבנות בהנדסת תוכנה קטן ואני פוחד שגם בתקופת הלימודים אני לא אמצא חברה. אני יודע שקדחתי הרבה ואני ממש מרגיש פורקן. אולי תוכלו לייעץ לי מה לעשות/להפנות אותי לפורום שיוכל לתת לי משוב. אני לא חושב שאני צריך ללכת לייעוץ פסיכולוגי, אבל אני אשמח לטיפים/עצות מכם.

יעלי03

New member
משוב

קראתי מה שכתבתה. אתה נשמע בחור רגיש. מבינה ממך שאתה מחפש דרך לצור לעצמך חברה וחברים שיתאימו לך ותוכל לצאת אתם לבלות ואתה גם רוצה למצוא חברה עם קשר עמוק. המסגרות שהייתה רגיל אליהם כבר לא משמשות אותך כפי מהיה בעבר, אבל זה לא אומר שאין לך את הקישורים להתחבר לאנשים, אולי דווקא מהמקום הזה תוכל לצמוח ולהתחיל משהו חדש. יעלי

11122233311

New member
מצב מסובך

אבל הוא קורה להרבה מאוד אנשים אפילו אני במצב דומה עוד אנשים שאני מכיר. הפתרון שנראה לי שמאוד יכול לעזור הוא: תמצא משהו שמעניין אותך מאוד. ותלך לחוג או קורס או סדנא, ושם יהיו עוד אנשים עם אותה משיכה שלך לאותו הדבר ומשם הרבה יותר קל להתקדם. יש איזשהו משהו שמעניין אותך כשתוכל להצטרף לאיזשהו קורס בנושא? ספורט כלשהו? בישול? משחק? עיצוב? מחשבים? ציור? במקום עם אנשים עם אותה "תשוקה" שלך לדבר הזה, הם יותר בראש שלך וממקום של אהבה לאותו הדבר קל יותר להתקדם למפגשים וחברות מחוץ למסגרת.

11122233311

New member
בנוסף

בקשר לחברה. היום כל אחד הולך לאתרי היכרויות, אתה חושב שזה יכול להיות דווקא נחמד בשבילך? כי אתה יכול להכיר שם הרבה בחורות וגם אם משהו לא זורם לכיוון של חברה אתה יכול ליפול על מישהי שממש יהיה לכם כיף כידידים ולצאת מדי פעם ולדבר. וגם אם לא, אולי זה עדיין יכול להיות חוויה חיובית של לצאת ולהכיר אנשים חדשים גם אם בסוף הערב לא יצא מזה הרבה. מה דעתך?

try me1

New member
ניסיתי תארי הכריות

לא קבלתי פניות...אני ממשיך לנסות.

try me1

New member
מה לגביי

זה שקשה לי למצוא פרטנרים לדיסקוטקים. פעם חברים שלי היו יוצאים, היום אין להם כח לדברים כאלה. הולכים לבד?

11122233311

New member
איך שאתה מרגיש

אם אתה מרגיש שאתה יכול ללכת לבד אז בהחלט תלך. אם תראה איזה מישהי חמודה תדבר איתה. כל הדברים האלה ממש ממש לא קלים. בעקרון יש אנשים ונשים בכל מקום בחוץ, באוטובוס, בבית קפה, במועדון. הקטע הקשה זה לקחת את היוזמה ולהתחיל לדבר עם מישהו\י. אתה חושב שאולי אימון (coaching) יוכל לעזור לך בזה?

11122233311

New member
עוד משהו

מנסיוני הקט, וגם לפי דעתי על איך העולם עובד: כשמשלימים עם המצב הקיים (שכרגע הוא שלילי ) וומקבלים אותו ואפילו נהנים ממנו, ישר יפול לך משהו מהשמיים והמצב ישתנה. אולי יש לך פה עוד משהו ללמוד, משהו לחוות. אני לא אומר אל תעשה כלום ותניח לזה, לא. אלא אולי תנסה לצאת מהמצב, לא מתוך נואשות, מתוך רצון לשינוי, תקבל את המצב כמו שהוא, תהנה מהיתרונות שיש לו (קשה למצוא אבל יש), ותנסה לשנות את המצב כי אתה פשוט רוצה. כמו שאומרים כשאתה רודף משהו אתה לא תשיג אותו, כשתניח לו הוא יבוא. לדעתי זה עובד ככה במקרים האלה. ושוב, הכוונה היא לא לויתור, ולא לעשות כלום כדי שהמצב ישתנה. אלא ללנסות לשנות כי אתה רוצה שינוי ולא כי אם לא יהיה שינוי אז "דברים נוראיים יקרו ויהיה רע" וכו'.. משהו מהדברים האלה מדבר אליך?

למעלה