חדש כאן

GolanBerlin

New member
חדש כאן

בס"ד אהלן, אני גולן, בן 16. חדש. אבל אולי זה לא כזה מיוחד כי גם ככה הפורום הזה חדש. נכנסתי לסדרה רק ביום שישי האחרון, וממש התאהבתי. אני לקראת סוף הספר הראשון, ואת השני כבר קניתי. מקווה לסיים את שניהם לפני ה-12.1. בכל אופן, רציתי לשאול משהו: לא הבנתי את העניין של העורבנים-חקיינים (זה בסדר אם אני אשתמש בשם העברי שלהם?
). הם יכולים לשיר שירים עם מילים או רק צלילים? זה בלבל אותי לגמרי העניין של ההזדווגות עם הציפורים מהסוג השני. תודה רבה.

Ayelet 363

New member
ברוך הבא!!

לפי מה שהבנתי הם שרים רק צלילים (אם אני לא טועה זה מה שמבדיל אותם מעורבנים מלשינים).

noa1510

New member
ברוך הבא!

נועה, בת 13.
הראשון לדעתי הכי טוב, השני גם מאוד יפה ואת השלישי עוד לא קראתי.. תהנה מהקריאה! השתלבות נעימה
בקשר לשאלה, גם אני מצטרפת..
לא כל כך הבנתי מה הלך שם..

ברוך הבא :)

והעורבני החקיין יכול לחקות קולות וצלילים ולא דיבורים .דיבורים זה העורבנים המלשנים שהם בעצם מוטציות של הקפיטול. אתה תבין את ההבדל כבר

N o R i K o

New member
ברוך הבא! D:

כפי שכבר אמרו מעליי, העורבנים החקיינים יכולים לחקות אך ורק צלילים, אבל הקטע הוא שיש להם זיכרון טוב והם מסוגלים לזכור שירים שלמים ולא רק כמה צלילים רצופים.
זאת בניגוד לעורבנים המלשנים שהיו כלי ריגול של הקפיטול כי הם היו פשוט מצטטים שיחות שלמות. ואני נוי, בת 20~ אני מאמינה שממש בקרוב כבר תסיים עם שני הספרים, כי כשאוחזים בהם פשוט אי אפשר להפסיק לקרוא

GolanBerlin

New member
תודה על כל התגובות!

ברגע זה סיימתי את הספר הראשון, אבל זה נגמר בהרגשת החמצה ודכאון. כאילו, קטניס ופיטה כל כך מבולבלים... והכל מרגיש אפלולי בגלל ה"מרד" שלהם בסוף המשחקים. אני מקווה שהכל יסתדר (?) בספר השני.

N o R i K o

New member
האפלוליות רק מתחילה, ידידי

אני פחות אהבתי את השני, אבל אני מקווה שאתה תהנה ממנו בכל זאת.
לשני אנחנו מסמנים ספויילרים, תכין את עצמך
CF~

GolanBerlin

New member
אוקיי, ויש לי שאלה

לא ממש הבנתי מה קרה בסוף. הרי פיטה והיימיטץ' היו המקוריים שייסדו את רעיון הרומן המזויף, וכל הזמן הזה (גם במשחקים עצמם) פיטה ידע שהכל זה רק הצגה. אז למה הוא היה כל כך בהלם ובדכאון כשקטניס סיפרה לו שהיא המשיכה את הרומן גם לאחר המשחק כדי להציל את החיים שלהם מהתנקמות על המרד? תודה

N o R i K o

New member
אז זהו ש...

פיטה לא באמת ידע שהכל רק הצגה. כשהוא התוודה בראיונות על האהבה שלו לקטניס, הוא היה רציני לחלוטין. מבחינת פיטה והיימיץ' לא היה אמור להיות רומן מזוייף, אלא רומן אמיתי. קטניס ההמומה הגיבה בטראגיות אז הוא העדיף לזרום איתה ולומר לה שהכל היה 'שקר' עבור ההפקה ויחסי הציבור שלהם. אחר כך, במשחקים עצמם, קטניס עולה על זה שפיטה חבר לקרייריסטים כדי להציל אותה, וכשנותנים לה את האפשרות לחבור לפיטה כדי לנצח היא עושה את זה. פיטה מבין מכך שקטניס הבינה שבאמת יש לו רגשות אליה, ולכן שכשהם יוצאים מהמשחקים והיא אומרת לו "צריך להמשיך עם המשחק כדי שלא נסתבך" הוא המום ושבור לב כי הוא היה בטוח שגם היא פיתחה רגשות אליו...
בקיצור- כל הבאסה לפיטה.

GolanBerlin

New member
כלומר

מההתחלה הוא היה מאוהב בה באמת (ואת זה דווקא כן הבנתי, בגלל הווידוי שלו במערה), אבל קטניס זרמה איתו אפילו שפיטה ידע שהיא רק "זורמת" ולא באמת אוהבת אותו?

GolanBerlin

New member
וואו, בלבלתם אותי

הרי מההתחלה פיטה והיימיץ' אמרו לו שזה רק כיסוי כדי לקבל רייטינג גבוה יותר, לא? אני מבולבל...

noa1510

New member
נכון, אבל

מה שהולך זה שפיטה מאוהב בה מגיל חמש. הוא לא שיקר כשהוא סיפר בראיון שהוא מאוהב בה. אחר כך היא חטפה שוק והתעצבנה על זה, אז היימיטץ' אמר לה משהו בסגנון- את מפגרת? כרגע הוא העביר את הפוקוס אליך, כולם יאהבו אותכם בתור ה-זוג-, תזרמי עם זה טיפשה.
במשך המשחקים פיטה המשיך לאהוב אותה, היא חשבה שהכל משחק אז היא זרמה איתו, בזמן שהוא חשב שהיא כבר באמת אוהבת אותו.. היא חשבה שהוא גם משחק כמוה ולא באמת מאוהב בה, היא לא ידעה שהוא באמת אוהב אותה.. אז בסוף הספר כשהיימיטץ' אמר לה שהוא לא צריך להדריך את פיטה איך להתנהג כי "הוא כבר שם"- הוא כבר מאוהב בה באמת, היא הבינה שזה לא היה משחק בשבילו ושהוא באמת אוהב אותה.. אז הוא היה בהלם לשמוע שזה היה משחק בשבילה כל הזמן הזה כי הוא חשב שבמשך כל המשחקים היא כבר באמת הייתה מאוהבת בו.. הבנת?

GolanBerlin

New member
אאוץ'

כלומר, כשהוא התוודה בריאיון הוא היה רציני, אבל היא לא היתה מאוהבת בו ולכן הסכימה לשתף פעולה בכאילו? הוא כל הזמן היה מאוהב בה, אבל היא רק שיחקה את עצמה? אבל פיטה ידע שהיא משחקת את עצמה או חשב שהיא באמת מאוהבת בו? וממתי קטניס הבינה שהוא מאוהב בה באמת? תודה חח

noa1510

New member
בכיף

אז ככה- השאלה הראשונה- בדיוק. אווץ'.
השנייה- בדיוק. עוד יותר אווץ'.
השלישית- אחרי הראיון כשהוא והיימיטץ' הרגיעו אותה ואמרו לה שזה בשביל הרייטינג וזה, הוא ידע שהיא מסכימה לעשות כאילו אבל היא לא באמת אוהבת אותו, באמצע המשחקים מאז שהיא פגשה אותו שוב וטיפלה בו במערה וכל זה- משם הוא כבר חשב שהיא אוהבת אותו באמת. רביעית- בסוף הספר אחרי מה שהיימיטץ' אמר לה כשהיא שאלה אותו אם הוא מדריך את פיטה מה לעשות והוא ענה לה- "אין צורך, הוא כבר שם" אז היא שאלה את עצמה מה זאת אומרת- הוא כבר שם.. ואז נראלי הבינה את זה.

GolanBerlin

New member
זה בעצם מסתדר לי

הרי מתי שבמערה הוא סיפר לה שהוא מאוהב בה מגיל 5, היא מבולבלת... היא חושבת לעצמה "הסיפור נשמע אמיתי... זה עדיין משחק או שהוא באמת מאוהב בי?". אז בעצם כל הזמן הזה היא חשבה שתמיד זה היה משחק עד סוף הספר, והוא חשב שהיא היתה רצינית מאז המערה אבל הוא גילה שהיא תמיד שיחקה את עצמה? ואחרי הריאיון - הוא ידע שהיא עושה את עצמה והסתיר את זה שהוא באמת מאוהב בה?

GolanBerlin

New member
התחלתי את הספר השני...
CF

בס"ד התחלתי את הספר השני, ורק רציתי להיות בטוח: איך לעזאזל הנשיא גילה שגייל נישק אותה? ואיך הוא בעצם יודע על כך שהיא ופיטה עשו הצגה, ושהיא סוג של חברה גייל בעצם? וממש הזדעזעתי שהרגו את הזקן ששר את השיר של רו

ליזי133

New member
הזדעזעת מזה? יהיה יותר גרוע.....
CF

גמאני לא הבנתי איך הנשיא גילה... כנראה ריגול. לשאלה השנייה: כנראה ריגול. לשאלה השלישית: היא לא ממש סוג של חברה של גייל, היא 'לא בטוחה' (לדעתי היא ממש אבל ממש בטוחה, אבל זה אם שואלים אותי..) אז, כנראה ריגול. זה פאנם, הקפיטול יכולים לראות ה-כ-ל! זאת דעתי, אני דיי בטוחה שזה ככה. אולי אנשים שיודעים יותר טוב יענו

למעלה