חד הורית

מצאתי משהו בYNET

"על פי ההגדרה ב"חוק משפחות חד הוריות", שנחקק ב- 1992, רק הורה "המגדל את ילדו בגפו" – משמע, אינו מגדל את ילדו יחד עם בן או בת זוג – נחשב כמי שעומד בראש תא משפחתי חד-הורי. מדובר כאן בגברים ונשים כאחד. בראש משפחה חד-הורית יכולים לעמוד מי שאיבדו בן זוג, מי שנפרדו מבן זוג או מי שהעדיפו מלכתחילה הורות ללא זוגיות. חשוב לדעת: מי שחיים בבית אחד עם בן זוג או בת זוג - גם אם אלה אינם הורים ביולוגים-טבעיים של הילד – לא יכלל בהגדרה של חד הוריים! " אבל האם מי שחי בבית אחד עם בן זוג או בת זוג אך הם לא נשואים יכללו בהגדרה או לא? זאת אומרת אם אני כגרושה ואם המוגדת כחד הורית, מחר חיה עם מישהו אחר, האם אני לא אהיה חד הורית עוד? מי יודע?

אולי הדרדסית הנשית

תוכל לענות על זה (בהתייחס להודעות שלה שנרשמו כאן ). בכל אופן , ההגדרה מבחינת החוק , הרי היא לצורך "זכויות" שונות מול הרשויות למיניהן.(בדרך כלל הטבות כספיות). אני חושבת שזה בגלל העובדה שהורה יחיד הוא גם מפרנס יחיד ואם יש אדם בוגר נוסף בבית , כנראה נלקחת בחשבון שלאותה יחידת משפחה מתווספת הכנסה. אבל , זו רק התיאוריה שלי , לא יודעת מה קורה במקרה של זוג כזה , למשל כאשר נניח יש באמת מגורים אדם נוסף שאינו נשוי להורה , אבל אינו בעל כושר הכנסה....(והסיפור הולך ומסתבך , הולך ומסתבך , על מגוון האפשרויות).

מבחינתך חד הורית זה בהרגשה

תוכלי לחיות עם מישהו אחר ואז לא תוגדרי כחד הורית (ואו! לא יתנו לך 20 אחוזי הנחה מסכנים בעירייה
) אבל מבחינת ההרגשה אני לא בטוח אם תרגישי רב הורית, אני לא בטוח שהילדים שלך ירגישו רב הוריים וזה הקובע חדורית- משפחה/אבאמא/ילד/שכן?

רב הוריים ?

ועוד עם השכנים? (שלא לדבר על הכלב) זו כבר אורגיה
או מינימום - קומונה..

ובכן לגבי החוק של חד הורית..../images/Emo88.gif

אני לא חייה בגפי חולקת כבר ארבע שנים חיים עם בן זוג אבל לפי החוק היבש של מדינת ישראל אני נחשבת לחד הורית אם זה עונה לשאלתכם..לפי בירורי בחוקי ביטוח לאומי או מוסדות אחרים אשה גם אם חולקת חייה עם חבר לחיים מבחינת החוק היבש של מדינת ישראל תחשב לחד הורית.ללא שום עוררין על אלה אם תנשא לאותו אחד ואז ז סיפור אחר לחלוטין. דרדסית

תודה ../images/Emo142.gif

אבל , יש אבל בכל זאת ,
, אני שמעתי שיש "רשויות" ששולחות לפעמים חוקרים פרטיים לבתים של "הטוענות" לד הוריוּת , ממש כדי לבדוק נוכחות של גבר (וציודו) בבית. במיוחד כשמדובר על תשלומים ותמיכה באותה המשפחה. האם ידוע לך על מה מדובר? ואם אכן כך האם אין כאן סתירה כלשהי ?(וסטירה גם ?) ולפי אותו הגיון , אם האם נישאת בשנית ובנזוגה אינו מאמץ חוקית את ילדיה הקודמים , הוא לא בהכרח חייב בפרנסתם , אז מדוע השינוי במעמד? סתם חומר למחשבה ודיון (בתקווה שאפשר יהיה אולי לשנות את המצב , אם אכן הוא כך) שווה בדיקה
ומה לגבי גבר חדורי? אותה השאלה. מעניין יהיה להציג את השאלות האלו בפני אנשי חוק / נציגי רשויות למיניהם ולשמוע את התירוצים/כוונות לשינוי (אם יש).

../images/Emo13.gif חד

ת לשון
וזה המקום אולי לקצת אינפורמציה על ה - "תוספות למנה העיקרית " ====================== בסרגל האפור (מעל לשם הפורום) בראש העמוד , תוכלו למצוא צ´ופרים. קישורים - לאתרים מעניינים ורלוונטים. מאמרים - שיצטברו במשך הזמן , הקשורים אלינו או לקוחים מתוך הודעות הפורום , למזכרת. לוחות - לפירסומים קטנים בסגנון "קח-תן" סקרים - מדי פעם יתפרסם סקר חדש. אתם מוזמנים לקחת חלק ולהוציא את הצד היצירתי שבכם בתרומה לנושאי סקר (וגם מאמרים וקישורים כמובן). הסקר הראשון כבר בפנים
גלריות -תמונות או קבצים מסוגים שונים. טאגליינס - להודעות נבחרות וחשובת לפורום. המתחלפים באופן ראנדומלי , יוצבו על ידי מדי פעם (בסרגל הצהוב) לחיצה עליהם תוביל להודעה או לקישור. ובקשר לשאלה של ממתינה , אני חושבת שאפשר למצוא את התשובה כאן בקישורי הפורום.

למעלה