חוגים לילדנו,

droli

New member
חוגים לילדנו,

עד כמה אנחנו ההורים צריכים להשפיע עליהם בבחירת החוגים? ואם הילד לא רוצה בכלל, האם אנחנו צריכים ללחוץ? בכל תחילת שנה אני משתדלת לנווט את דרור בין חוגים. כאלו שהיא תאהב, כאלו שהיא תוכל להפיק מהם משהו, וכאלו שלא ירוששו אותי. לא מעט פעמים היא התחילה חוג, והפסיקה באמצע. אני יודעת שזה מאד הרגיז אותי חוסר ההתמדה הזה, ומצד שני הרגשתי שאני לא יכולה ללחוץ אותה להיות היכן שלא נעים לה. השנה היא בחרה רק בחוג אחד-לחימה משולבת. אני שמחה בשבילה שהיא תוכל להתגונן אם מישהו יתקיף אותה פיזית. אבל אני מודה שרציתי שהיא תבחר משהו אחר כמו ריקוד או אומנות. אני שמחה שלא לחצתי אותה, כי היום היא מאד נהנית מהחוג, ובינתיים היא מאד עקבית, ולא מוכנה לוותר על אף שיעור ולו גם בשביל לנסוע להביא את סבתא משדה התעופה. ערב טוב
מיכל

רובנס

New member
ריקוד או אומנות מתאים אולי לילדה

אחרת לדרור כרגע מתאים חוג ללחימה משולבת ואולי בשנה הבאה יתאים לה בלט ואולי בתקופה יותר מאוחרת,לדעתי הילד צריך לבחור את החוג המתאים לו ביותר אפשר ורצוי לנתב את הילד עד למקום בו הוא נותן לנתבו ולא מעבר לזה אפשר לבקש אולי שילך לשיעור נסיון בחוג מסוים לפחות שיבדוק אם הוא אוהב ולא מפסיד משהו שהוא עלול להצטער עליו אך לא מעבר לזה כלומר זכות הבחירה שמורה לו אך עליו לדעת שהוא צריך להתמיד

noa_f

New member
על חוגים ושאר ירקות

ראשית, דרולי, הרשי לי לנחם אותך במעט - גם אומנויות לחימה מפתחות יכולת תנועה ורגישות לגוף כמו מחול. גם אני משתדלת לנווט, אם כי בהבדל אחד - היה לנו חשוב שהוא ילך לחוג ספורט, וביררתי קצת. חוגי ספורט מתמחים (כדורגל, קרטה וכו´) בגילאים הצעירים הם חביבים אבל פחות מוצלחים מחוגי התעמלות לשמה. לכן לקחתי אותו לשיעור נסיון של חוג התעמלות כזה, והוא פחות אהב אותו בהתחלה (זה פחות "שיקי" מכדורגל או "אמנויות לחימה") - אבל הסברנו שזה חשוב ויותר מוצלח ושיגדל יעבור לאיזו התעמלות שירצה. מה גם שהחוג הזה ידוע כמאוד מקצועי. עכשיו הוא ממש נהנה. ביחוד כי הוא די מצליח ובין הטובים כנראה... חוג נוסף, נתנו לו לבחור, ולמרות שבחר חוג שנראה לי קצת טפשי, הלכנו עם זה כי הוא נהנה עד השמיים וגם הולך עם חברו הטוב ועוד ילדים מהכתה. אז יאללה... אין לי בעיה מוסרית עם העובדה ש"הכרחנו" חוג מסויים, ראשית, כי את השני הוא בחר לבד. ושנית, כי ראיתי איך הוא בוחר: הגיעה מישהי לבית הספר ופרסמה את החוג והוא נדלק. אז שידלק גם על משהו שאני פרסמתי... כמעט לכל חוג, גם פרטיים וגם במתנסים, מאפשרים היום שיעור נסיון אחד או שניים, מתוך ידיעה שההורים מעדיפים לבדוק לפני שהם פותחים את הארנק, ובצדק. אני גם תמיד מבררת את אפשרויות ה"יציאה" מהחוג, כי ברור לי שילד לא חייב להתמיד שנה שלמה. וגם אני לא.

nonana

New member
בוקר טוב לך נעה

נעה שלי בהתעמלות בהתחלה מאד לא רצתה אבל היום היא פורחת. הילדים לא תמיד יודעים ויכולים לבחור וחשוב לעיתים שנעשה את זה בשבילם.

noa_f

New member
הי ושכחתי - מה´נשמע?

תמיד אחרי שאני לוחצת על "שלחי" אני נזכרת בעוד משהו...

droli

New member
לגבי התעמלות קרקע,

דרור שלי אובחנה כתינוקת כבעלת טונוס שרירים נמוך. מה שהכריח אותה לעסוק בהתעמלות כמה שיותר. רשמנו אותה להתעמלות קרקע. בהתחלה היא לא הסכימה להשתתף. כמה חודשים ישבה על הספסל, ואחרי זה ביקשה "להמחק" ועשינו זאת. איומים וכו´ לא עזרו. לא הצלחנו להסביר לה שזה לטובתה, פשוט מהסיבה שבגלל שהיא היתה כבדת תנועה, ההתעמלות היתה קשה לה, ועד שכולם עשו חימום 3 סיבובים באולם, היא בקושי עשתה סיבוב אחד. כעבור כמה חודשים היה אירוע ספורט וג´אז (אז היא גם רקדה ג´אז) בוינגיט ונסענו איתה. שם היה המהפך והיא ביקשה לחזור להתעמלות. חזרה לעוד שנה וזהו. גמרה עם ג´אז ועם התעמלות קרקע שנה אחר כך. ג´אז היא הפסיקה כי אמרה שמשעמם לה. (הבנתי שהמורה די חוזרת על עצמה, והבנתי אותה) לפני כשנתיים היא היתה בחוג שחייה וגם זה נגמר, וגם חוג אנגלית נגמר. השנה יש רק לחימה משולבת. אני שמחה שלפחות זה חוג ספורטיבי שיקדם אותה. אצלנו, רוב החוגים שהופסקו היה "באשמת" המורים, שגרמו לה לא לחזור לשם יותר. שיא השיאים היה השנה - כשהיא רצתה חוג ספרדית. למה? מה זה למה, בגלל הטלנובלה ?"קטנטנות". באי, מיכל

noa_f

New member
לפעמים סיבה "פסולה" גוררת תוצאה

מצוינת - ללמוד שפה בגלל הטלויזיה זה אולי מצחיק, אבל ספרדית היא שפה מצויינת וקלה מאוד ללמידה (כך אמרו לי), בניגוד לצרפתית למשל. ואם זה מגיע מהילד - אח, כמה נפלא... אני מסכימה איתך בהחלט שהבעיה הגדולה של חוגים היא המורה. הדבר בולט ותר בחוגים האופנתיים העכשווים : כל מיני סטודנטים מלמדים מדעים, שעשועי חשיבה, וטרינרים, רופאים צעירים וכו´, לא תמיד עם הכשרה ותכנית שבאמת מצדיקה את העניין. למורים בחוגים ה"קלאסיים" (בלט, נגינה) יש בעיה הפוכה של "חשיבה מרובעת" לגבי אופן הלימוד - בגלל הגיל והנסיון... ובקיצור, תמיד כדאי לקבל המלצות לגבי חוג, ואין ספק שההצע הגדול הוא אחד מיתרונותיה של העיר הגדולה על ישוב קטן. וגם - לקבל את העובדה שהילד בהחלט עלול להפסיק באמצע השנה.

anat30g

New member
לכוון בחופשיות

יש לי שניים בגיל המתאים... עמי בן 8 בכיתה ג´ - הולך לחוג שח מט - שנה שלישית - מבחירתו... כשהיה בא´ החליט שזה מה שהוא רוצה והסכמנו... אפילו הרגשנו גאים - הילד אינטיליגנטי רוצה חוג חשיבתי
החוג פעם בשבוע למשך שעה וחצי בנוסף הוא הולך לחוג שחיה - פעמים בשבוע שעה... שחיה זה יותר רצון שלי - כי רציתי משהו שיגרום לצפרדע שלי לזוז - הוא כל היום מול המחשב והטלויזיה או קורא או משחק בלגו - לא ממש זז - החלטתי שהשנה הוא ילך לשחיה - בשנה שעברה מאותה סיבה הוא היה ברכיבה על סוסים (שגמר אותנו כלכלית - חוג יקר לאללללה). בנוסף הוא נורא נורא רצה טיסנאות - אני לא רציתי - כי זה יקר וגם חשבתי ששלושה חוגים בשבוע זה יותר מידי (זה ארבע יציאות אחר הצהרים - כי יש פעמים בשבוע שחיה - וגם לי כנהגת הסעות חוגים זה יותר מידי) - אבל הילד התעקש ולא ויתר... הוא היה כמובן מוכן לוותר על שחיה וללכת במקום לטיסנאות - שכמובן שלא הסכמנו. שירלי - בת 6 כיתה א´ - רוקדת שנה שלישית בלט - פעמים בשבוע למשך שעתיים ועוד פעם בשבוע שעה... נשמע המון וגם לילדה קשה - אבל השנה היא בלהקה וחבל לה לוותר עד שהגיעה עד הלום. בנוסף פעמים בשבוע היא בשחיה יחד עם אחיה. יש לה רק שני חוגים - אבל 5 פעמים בשבוע היא יוצאת מהבית וזה קורע את כולם... כלכלית - לקחנו משכנתא שלישית על הבית... ואת הקטנים (תאומים בני שנתיים) החלטנו שהשנה לא רושמים לשום חוג - לנהגת ההסעות (לי) אין כבר כוח.

noa_f

New member
או, את באמת "מכונת הסעות"

זה המון חוגים! והמון הסעות! לדעתי זה גם טיעון לגיטימי לילד שרוצה עוד ועוד חוגים. אנחנו הגבלנו לשני חוגים (שזה 3 פעמים בשבוע), ואפילו שאחד מהם אנחנו בחרנו, למרות שאצלנו הבעיה הכלכלית והארגונית קטנה יותר (ילד אחד, כאמור). אם זה היה תלוי בו, היו עוד 3-4 חוגים לפחות...אבל זה לא תלוי בו.

droli

New member
אוי ענת כמה שצחקתי כשקראתי את

ההודעה שלך! לפעמים אני מרגישה שחסר לי שלט מונית באוטו, ואהפוך לנהג מונית. הכי קשה, בימים שיש להן חוג באותו יום. (יום חמישי-בעצם השבוע זה עבר ליום שלישי, אז בעצם הסיוט הזה נגמר) לנסוע, לחזור. לאסוף חברות. לפזר אותן. וואו! השנה החוג היחיד שהוא בתשלום הוא לחימה משולבת. שעת קריאה, ויצירה לשחף לא עולה מאחר ויש לנו מנוי בקאנטרי, וזה מתקיים שם. אבל שנה הבאה - סביר להניח שהיא תבחר חוג. אני מקווה בשבילה שזה יהיה משהו עם תנועה, כי כספית כזו צריכה אפשרות להוציא אנרגיה. בחיי שאנחנו צריכים הנחה בדלק! מיכל

חוגים אצלנו:

ירדן שלנו הולך פעמיים בשבוע לחוג כדורגל והוא מאושר כל כך יש להם מדים וגאוות יחידה ממש. התענוג לא זול: זה עולה 140 ש"ח לחודש + 100 שקלים לשנה לביטוח+ בערך 400 ש"ח לציוד נילווה (מדים, נעלי "פקקים", כדור, תיק עם הלוגו וכו´..) למזלנו המחיר כולל הסעות כך שתפקיד מש"ק הסעות נחסך ממני. כרמל הקטנה נמצאת בג´ימבורי פעם בשבוע למשך שעה וחצי. אני הולכת איתה ואנחנו נהנות מכל רגע ביחד. החוג עולה 110 ש"ח לחודש. והחוג שלי
הוא התעמלות בסטודיו C.
פעמיים בשבוע ולפעמים אני עושה "השלמות" גם ביום שישי. ערב נעים
אופירה

חוגים ../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif../images/Emo79.gif

צליל משתתפת פעם בשבוע בשעת סיפור בספריה העירונית. זה נחמד כי זו שעה שבה שתינו נמצאות ביחד, הסכום זול 12 ש"ח למשתתף. כל שבוע יש מספר חדש והתענוג גדול. צליל גם בחוג ג´ימבורי פעם בשבוע. לגבי אופק: אופק בן שמונה חודשים, וחשבנו לרשום אותו לשחיה לתינוקות אבל ירדנו מזה. כשצליל היתה בגילו הלכנו להפעלה שנקראת "צלילים לגיל הרך" ומשם המשכנו לחוג משולב של הפעלה יחד עם שאר קבוצת הילדים והאמהות. ואני חושבת שנרשום גם אותו. לילה טוב
לילך

yondy

New member
הרבה פעמים, בחירת החוג הולכת

לפי החברה הטובה...
לקח לילדתי 4 שנים למצוא את הדברים שהיא אוהבת באמת, בלי קשר לאף אחד אחר, ובלי שום לחץ ממני. זאת אומרת שלקח גם לי 4 שנים להירגע... ולהניח לה לבחור מה שהיא רוצה באמת, בלי לנסות להשתלט לה על הבחירות או לשנות לה החלטות
בשנה שעברה נכנסה לחוגים רק במחצית השנייה של השנה, וכיום היא עומדת על מחול בבי"ס ובלהקה, וחוג תקשורת-אנימציה וטלויזיה. מאושרת עד הגג, עושה ספורט (המחול) ומפתחת המון יוזמה ובגרות בעשיית סרטים. תענוג.

למעלה